Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Akumulator

Temat utworzony · 610 Posty · 115689 Wyświetlenia
  • Centra plus 44Ah P+ ?

    pozdro

  • witam, mam pewien dziwny problem, czasami nie otwiera mi się klapa tylna jak nacisne na przycisk. Po prostu silniczek otwierajacy jej nie otwiera. Ale czasami działa doskonale. Od czego to może byc problem?

    p.s. Linka otwierają sie za każdym razem.

  • Czy slychac dzialanie silniczka, gdy naciskasz przycisk i nie mozesz otworzyc klapy ? Czy wogole nic nie slychac ?

  • [quote="wolfmk"]Czy slychac dzialanie silniczka, gdy naciskasz przycisk i nie mozesz otworzyc klapy ? Czy wogole nic nie slychac ?[/quote]

    w tedy kiedy sie da otwierać to słychać działanie silniczka, ale wtedy kiedy sie nie otwieraja to wlasnie go nie słychac

  • Najprawdopodobniej mikrostyk w klamce kończy swój żywot.

    pozdro

  • [quote="zielarzlol"]Najprawdopodobniej mikrostyk w klamce kończy swój żywot.

    pozdro[/quote]

    A czy da się go jakoś naprawić?? albo może przeczyścic?? jak do niego dojść??

  • a sprobuj otwierajac klape dluzej przytrzymac przycisk od otwierania. Ja mialem ten sam problem,szczegolnie zima,pozniej juz nawet w dodatnich temperaturach. Przy okazji wiosennych porzadkow przejechalem wszystko(mechanizm w klapie oraz w progu zaladunkowym) szczoteczka do zebow Braun Oral-B(polecana przez dentystow!) i WD-40. Nastepnie zauwazylem,ze jak chwile dluzej przytrzymam przycisk to mechanizm zadziala od poczatku do konca i klapa wyskakuje. Na chwile obecna wszystko dziala jak nalezy,mimo krotkiego przyciskania. Takie wiosenne przesilenie mial ten mechanizm 😉 <!-- s;) -->

    PS. Jesli chodzi o klapie,to popsikalem wszystko co wystaje w tej pomaranczowej obudowie.
    Jesli chodzi o prog,wywalilem ta plastikowa zaslepke,i wszystko ostro przejechalem WD-40,przy okazji krecac szczoteczka, pomachalem tez kilka razy tym mechanizmem. Uprzedzam ze caly syf zlatuje do kola zapasowego,wiec najlepiej je wyjmij i podloz szmatke:)

  • Padł mi dziś akumulator

    Jaki akumulator najlepiej zakupić??

  • 44 lub 60 Ah a prąd rozruchu im wyższy tym lepiej (tak czytałem w którymś z Motorów)

  • Centra Futura.

    Zależy jaki masz alternator.

    Jeśli mocniejszy ( montowany głównie w autach z klimą ) to można się pokusić o 60Ah.

    W innym przypadku 44Ah.

    pozdro

  • nie mam klimy to pewnie muszę kupić 44ah

  • I co do marki....Centra, ZAP, Varta. Unikaj Boscha ( przykre doświadczenia). Te wcześniej wyminione maja bardzo dobrą opinię w prasie i u "ludzi".

  • Spokojnie możesz dać 60ah jeśli nie dostaniesz 44ah - alternator doładuje (przy tych motorach powinien już być mocniejszy). Co do uderzeniówki...to nie przesadzaj, spokojnie maks 360A - nie ma sensu więcej bo masz benzyniaka.

    Marki to Centra, Varta w najgorszym wypadku Exide (dość dobry). Również radzę unikać Bosch`a i Valeo.

  • [b]maninnew[/b], Najlepiej CENTRA kupowałem go kilka razy i nigdy nie zawiódł.Unikaj marketów.

  • To nie jest tak, że mocniejszy silnik to większy alternator.

    Jeśli samochód nie był "bity" czy nikt nie grzebał przy alternatorze, to można bardzo łatwo sprawdzić jaki jest zamontowany.

    Poszukaj w kodach wyposażenia ( książka serwisowa / nalepka w bagażniku 😞
    8GD - alternator 90A
    8GM - alternator 70A

    pozdro

  • Witaj 🙂 <!-- s:) -->

    Jeżeli będziesz kupował akumulator to pamiętaj o:

    1. jezeli kupisz akumulator o większej pojemności to należy podnieść prąd ładowaniabo jeżeli nie to ten aku niebędzie doładowany a w zimie mogą być problemy szczególnie rano przy dużym mrozie

    2. jakis czas temu oglądałem test aku i najepsze wtedy były orginalne aku od vw a natomiast bosch był na końcu. Sprawdzali te akumulatory tak że ile razy odpali auto na mrozie i drugi przy jakim największym mrozie auto odpali.

    Ja osobiście miałem Boscha z Niemiec przywiezionego w 1991 roku i wytrzymał mi 13 lat 🙂 i by dłużej tylko miałem za wysokie ładowanie i go zajechałem.
    Słyszałem (od innych osób) że Bosch pogorszył się 😞 Najlepiej jest kupić taki aku jaki był to wtedy jest najmniej kłopotów tylko firma jest wtedy nie istotna 🙂 Istotna jest pojemność (Ah) i maxymalny prąd rozruchowy (A) i tyle 🙂

  • mam 8GM - alternator 70A

  • Nie masz klimy, podgrzewanych siedzeń i innych wypasionych bajerów, dlatego moim zdaniem spokojnie wystarczy Ci jakiś porządny ( czyt. Centra Futura 😄 <!-- s:D --> ) akumulator 44Ah.

    pozdro

  • Ja myśle że jak nie używasz dużo i często urządzeń prądożernych tak jak tylna szyba ogrzewana klima podgrzewane fotele czy dodatkowe halogeny to sie zgodze z poprzednikiem że centra wystarczy.

  • Witam

    Prosze o porade, wczoraj niestety padl mi akumulator, po szybkim doladowaniu przez kable odzyl na nowo ale :

    komuter pokladowy zwariowal, srednie spalanie pokazuje 99,9,
    podczas przyspieszania pokazuje zanizone spalanie, mimo że spalanie podczas wiekszych predkosci wydaje sie byc prawdziwe
    ogolnie cos sie z nim zlego stało z powodu padniecie akumulatora

    Druga sprawa to chwile po doladowaniu zauwazylem że nie dziala mi predkosciomierz !! (sic!!!) podczas jazdy czasem tylko poderwał się to raz w gore raz w dol i padl...

    czyzby linka od predkosciomierz ?!