Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325937 Wyświetlenia
  • [quote="Zygus"]trzeba mieć jeszcze duży ogródek, żeby taki duży zbiornik postawić 😄 <!-- s:D -->[/quote]
    coś by się znalazło 🙂
    [quote="and61"]
    nieciekawe prognozy http://gielda.onet.pl/2,1488698,swiat.html[/quote]
    wykopałem rower z garażu, auto ma wakacje, portfel z resztą też :super:

  • [quote="aleks-1967"]A słyszeliście o mikropęknęciach na lakierze? Teraz wyobraźcie sobie jak za pomocą myjek ciśnieniowych wtłaczana jest woda w te pęknięcia. Jak myślicie co później się dzieje? Wytłumaczył mi to kiedyś lakiernik. Ja tam myję pod wodą bieżącą szczotką i często woskuje. Wtedy w te pęknięcia wciskam wosk a nie wodę.[/quote]

    O takiej teorii jeszcze nie slyszalem, a jest ona conajmniej zastanawiajaca..

  • A tu fragment ze strony o pielęgnacji auta "Podstawowym błędem jest usuwanie resztek owadów za pomocą myjki ciśnieniowej, które może uszkodzić lakier, szczególnie na elementach plastikowych. Nie pisząc już o tym co się dzieje, gdy najedziemy na pęknięcie, bądź rdzę na lakierze, która "nie ruszana" może wytrzymać nawet dwa lata. Poza tym myjki ciśnieniowe powodują silne plamy i wytrawienia oraz niszczą elementy gumowe." Tu z innego "Uwaga na profesjonalne myjki ciśnieniowe! W przeciwieństwie do sprzętu amatorskiego są one tak wydajne, że przy niewłaściwym użyciu mogą uszkodzić elementy wykonane z tworzyw sztucznych, gumy, a nawet zerwać z nadwozia lakier – szczególnie jeśli nie jest on oryginalny."
    A tu jak dbać o auto http://www.dziennik.pl/auto/article33068/Jak_zatrzymac_rdze_.html<!-- m -->

  • Czyli wniosek prosty - kupujac myjke trzeba uwazac, zeby nam cisnienie lakieru z auta nie zmylo 🙂 <!-- s:) --> a tak serio to wywnioskowalem, ze 120 barow powinno wystarczyc..
    Zawsze przeciez mozna wypastowac autko woskiem 🙂

  • Ostatnio nalalem 95 (po 98) i co ?? I uslyszalem jednak roznice 🙂 Co prawda nie tak jak wczesniej, ale slychac glosniej charakterystyczny dzwiek monstrualnej mocy 3-cylindrowej jednostki.. Jeszcze przydaloby sie, zeby ktos mi nalal paliwa (95 lub 98) i ciekawe czy bym poznal po dzwieku silnika, czy w baku mam 95 czy 98.. 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="wolfmk"]120 barow powinno wystarczyc..
    Zawsze przeciez mozna wypastowac autko woskiem [/quote]
    Wystarczy..To juz jest dosyć mocna moc i juz słycha że mocno bije o blache wiec nie ma sensu mocniejszej..Kumpel miał taką myjke że beton z róznych części odrywała 😛 Sprubował jaka to moc i najechał na palec i mu rozwaliło 😕 <!-- s:/ --> Nie pamietam ile ona miałą Barów

  • przez około 2 miesiące, zimą lałem 98 głównie na stacjach lotosu, nie odczułem żadnej różnicy, w głośności, elastyczności,,mocy ani zużyciu paliwa w swojej Fabce.

  • Po wlaniu V-Power Racingu zauważyłem że samochód lepiej rusza i generalnie zachowuje się przyjemniej w czasie jazdy na niskich obrotach, spora róznica. Niestety po 5.19/L to tankować nie będę 😉 <!-- s;) -->

  • Moja Fabia ma 1,5 roku i była 4 razy na szczotkach, a samochodzik jest myty raz w tygodniu lub częściej, autko pucuje na samoobsługowej myjni na BP, za 14 zł, mam autko wypucowane + ciepły wosk, jedyny mankament trzeba je później wytrze, bo zacieki zostają.

    Znajomy ma toyote młodszą o kilka miesięcy i jeździ tylko na szczotki, lakier u niego wygląda jak w 15 letnim maluchu :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • umyta, odkurzona, środek wyczyszczony :super: <!-- s:super: -->

  • POLECAM myjkę KARCHER model K 2.02 ciśnienie robocze 100 bar wystarczające wyposażenie: pistolet spryskujący,4m węża,jednostopniowa lanca spryskująca,dysza rotacyjna,możliwość podłączenia środka czyszczącego.
    Używam go od 2 lat jest mały i poręczny. :super: <!-- s:super: -->

  • a moja 1,9 tdi v max licznikowe 220 km/h (spr. na komputerze pokładowym 212km/h :super: <!-- s:super: --> )
    najlepsza średnia w Niemcy/CZECHY wyjazd z MONACHIUM do PRAGI 390 KM, średnia prędkość 143 km/h 3 osoby i pełny bagażnik i bak :super: :super:

  • Dzisiaj tankowane pb 4,48zł Pruszcz Gd.

  • [b]Wolfmk [/b]dziś postaram się wziąśc aparat i nagrać pokazowy filmik jak myjka myje i z jaką mocą..Ale nie gwarantuje bo nie wiem jak z czasem i pogodą 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="Oskarus"][b]Wolfmk [/b]dziś postaram się wziąśc aparat i nagrać pokazowy filmik jak myjka myje i z jaką mocą..Ale nie gwarantuje bo nie wiem jak z czasem i pogodą 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    hehe ok 😉 To czekamy na reportaz 😄

  • Dwa dni już oglądam forum (rano/ wieczór , w południe też) i nigdzie nie znalazłem pochwały dla fabii za to że:
    1.nie muszę siedzieć na podłodze
    2.wyskakuję (z żalem) bez oporów - o moje kości
    3.długośc trasy nie ma znaczenia (nie miałem większej potrzeby niż 180km 3 razy w te i z powrotem.
    Siedzisko jest wysokie.
    Wcześniej miałem f125p, trabanta, cinq900 , dopiero w fabii moja mamusia wsiada bez stękania i z zadowoleniem(70l.)
    Resztę punktów sami dopiszcie

  • Hm.. Ja zaczne od tego, dlaczego kupilem fabie. Otoz pare miesiecy wczesniej, zanim sie dowiedzialem, ze bede mial auto, kolega przewiozl mnie fabia.. Wczesniej jezdzilem passatem ojca.. Wsiadlem i.. zamurowalo mnie. Wsrodku zobaczylem Volkswagena, do ktorego czulem respect i przyzwyczajenie.. Masywna deska rozdzielcza oblozona miekkim tworzywem, surowa stylistyka, ktora rowniez (o dziwo!) spodobala mi sie.. Nastepnie ruszylismy... i uslyszalem baaardzo, ale to baaardzo charakterystyczny dzwiek jednostki 1.2 12V HTP, ktory strasznie przypadl mi do gustu. Odkrylem, ze takie niepozorne i budzetowe autko ma wiecej smaczku niz passat, ktorym caly czas pomykalem, i w ktorym bylo mi po prostu nudno..
    Uwazam rowniez, ze fabia jest idealnym autkiem do lekkiego i mocnego tuningu (co z reszta widac na forum). Trzeba z niej tylko wydobyc to, co ma najlepsze 🙂 <!-- s:) -->

  • Nagrałem..Tylko skapłem sie pod koniec mycia ze nie jest to najmocniejsze cisnienie..W sensie myłem Tak zeby było mocno i szeroko..A mocniej jest jak jest jedne strumien nie rozproszony..Ale brud nie zeszedl jak powinien 😞 <!-- s:( --> Wrzuce wieczorkiem filmik... Bo teraz nie mam czasu...Zna ktos jakąś sotrnk gdzie mozna wrzucic filmiki? Nie typu Wrzuta.pl itp ??

  • Autko umyte i wypastowane 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="Oskarus"]Nagrałem..Tylko skapłem sie pod koniec mycia ze nie jest to najmocniejsze cisnienie..W sensie myłem Tak zeby było mocno i szeroko..A mocniej jest jak jest jedne strumien nie rozproszony..Ale brud nie zeszedl jak powinien 😞 <!-- s:( --> Wrzuce wieczorkiem filmik... Bo teraz nie mam czasu...Zna ktos jakąś sotrnk gdzie mozna wrzucic filmiki? Nie typu Wrzuta.pl itp ??[/quote]

    Sprobuj http://www.yousendit.com/
    Czekam z niecierpliwoscia 😉