Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325973 Wyświetlenia
  • Nie, Wolałem pojechać na ryby 😛 Pozatym od siewierza do zawiercia ulice były blokowane przez policje na szybki dojazd straży pożarnej ..Wiec tylko rowerem bym sie tam dostal 😛 Ale że mieszkam na 6 piętrze zrobiłem fote z balkonu jaki dymek był :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

    [url=http://img216.imageshack.us/my.php?image=dsc03701ql3.jpg][img]http://img216.imageshack.us/img216/5283/dsc03701ql3.th.jpg[/img][/url]
    Tutaj Troche fotek 😉
    http://www.e-poreba.pl/portal.php?article=0&sid=2473f51838c1bc967c546f7ca92439b6

    a Tu jakis filmik z neta :]
    http://pl.youtube.com/watch?v=cL1aCvCnKJA&feature=related

  • No ognisko niezle :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->
    Ja zadnego wielkiego pozaru u siebie w miescie nie pamietam.. :looka:
    Jedynie pare desek kolo kosciola sie kiedys palilo :luka:

  • Jaki pożar??? przecież świeczki są od tego żeby się palić...no może nie z budynkiem :dzidzi: <!-- s:dzidzi: -->
    ps: naszczęście nic się nikomu nie stało.

  • W krk już pare takich dużych pożarów było. Sam osobiście nie bylem przy żadnym.
    Ale wspomnę tylko o dwóch ostatnich chyba, czyli spłonięcie sklepu Gigant, i hurtowni motoryzacyjnej. Jak ktoś chce fotki to w googlach pewnie znajdzie

  • Racja gigant się zdrowo jarał, ale apropo pożarów, u mnie w firmie wczoraj w strefie magazynowej zapalił się wózek widłowy, dzięki dwóm dużym gaśnicom udało się szybko magazynierom ugasić go jednak dym był wszędzie, dobrze, że tylko na tym się skończyło.

  • Zalałem full bak ON - shell 4,79 zł/l :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • [quote="Adaś"]Od piątku 21:00 lałem dziś 5ty pełny bak 😞 <!-- s:( --> 5,30 zł/litr[/quote]
    o masakra u mnie jak narazie nie przekroczyło pb95 4.50

  • Szkoda że zdjęcie nie wchodzi 😞 <!-- s:( --> [quote="Adaś"]Postarajmy się, żeby każdy kto interesuje sie motoryzajca znał naszą nazwe i wiedział o kogo chodzi [/quote]
    Dlatego jeżdze wolniej zeby każdy widział co mi na ramkach pisze :hyhy: :rotfl:

  • skany mam na dysku, po weekendzie wrzucę ponownie na serwer

  • Witam..Jakie macie telewizory w swoich domach? Ja mam Philipsa 26 cali,21 cali,14 cali i Sony 26cali i 18cali kineskopowe...I wpadl mi pomysł żeby je wymienić na telewizorki LCD..Tylko czy ktos sie na nich zna? Problem w tym ze zalezy mi zeby Telewizor miał głebie kolorów jaką oczekuje i żeby obraz był czysty..Tylko problem wlasnie w tym ze Telewizory bez FULL HADE nie są czyste i nie mają głebi kolorów..Telewizor FULL HADE jest droższy o 800zł od Zwykłego HD..Problem w tym że sygnał ktory dochodzi do teleiwzorów jest Zwykły HD..Ale jezeli kupiłbym bym Telewizor FULL HADE to obraz bedzie o 40% lepszy niż na zwykłym HD..Ale nie wykorzystany na 100% poniewaz jest słabsza jakoś sygnału..Bynajmniej tak mi koles powiedział..A zato 2 powiedział ze jakby kupował t Tylko Full HADE..I Co tu zrobić? Dowiedzialem sie zreszta ze nadchodzi Era TV Laser..Są to telewizory lepsze od LCD i plazmówek poniewaz mają wiecej kolorów ktore nasze oko rozpoznaje co daje obraz 3D i są lepsze o 80% od LCD..I teraz pytanie czy Poczekac na TV Laser? Tylko problem w tym ze tylko byla 1 projekcja tych Tv w USA a pozatym cicho o nich..Czy kupic LCD? Jezeli tak to mysle nad Samsungiem,Sharp,Sony..podobno Sharp Ma najlepsze kolory..Co sądzicie?

  • Co do LCD to osobiscie polecam Philipsa( choć sam takowego nie posiadam) A to ze wzgledu ,jak gdzieś czytałem, na system "zero pixel" A chodzi o to że nie ma tzw.gorących pixeli.Czyli na ekranie nie ma żadnych kropek w kol.np Czerwonym.Kolega ma sony i tam ma takiego gorącego pixelka, widać go tylko jak pokaże ci palcem i na ciemnym tle. ( ale jest). W serwisie powiedzieli że sony dopuszcza iles tam na cm2 czy jakoś tak.A jeśli chodzi a ta nowa technologie to daj sobie spokój..narazie..szkoda kasy. TV nie nadaje w wielu programów FHD. Parę lat masz z głowy. I napewno jeszcze z raz wymienisz swoje tv zanim ta technologia będzie powszechna.

  • Ja osobiscie bym wybral TV z Full HD.. Jesli chcesz czekac to bedziesz tak czekal cale zycie - wprowadza cos nowego to znow bedziesz czekal na jeszcze cos nowszego.. Zanim wprowadza nowa technologie w TV wierz mi, ze troche minie.. Przeciez Full HD jest nie od dzis, a nie wierze zeby nawet polowa ludzi miala tv obslugujace full hd. Ponadto full hd nie jest jeszcze standartem. Jesli wszystkie kanaly z telewizji naziemnej bedzie nadawany w HD mozna mowic o standaryzacji..
    Kolejny argument to filmy - juz przeciez sa w wypozyczalniach filmy w full hd.
    Kupujac tv z full hd nastawiasz sie na przyszlosc..
    A co do firm - ja bym sie nie pchal w SHARP'a.. Polecam napewno Samsunga i SONY..
    Oczywiscie rownie dobre firmy to: Panasonic, Philips, LG.
    Kazdy z producentow ma cos do zaoferowania. Wystarczy sie przypatrzec jakie sa roznice i porownac..

  • LCD Full HD Philips jest dośc drogi nawet bym powiedzial ze drozszy o 1500zł ..
    LCD Full HD LG nie ma rozmiaru 32..są same 37 wzwyż
    LCD Full HD Samsung Jest spoko i nie taki drogi
    LCD Full HD Sony jest same powyżej 40 Cali..(Bynajmniej nie wiedzialem mniej)Widzialem jeden ale to kolo 4tyś :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->
    Z tego wychodzi ze chyba jednak wezme Samsunga bo za 3 200 moge go mieć..COs pod ten styl http://www.allegro.pl/item371235350_tv_lcd_samsung_le32a551_32a551_full_hd_super_tv.html
    Chyba ze ktos jeszcze jakis pomysł mi podrzuci?
    Nie moge wydac zbyt dużo kasy na Telewizorek bo musze jeszcze kupić pare rzeczy..Wiec troche kasy potrzebne 😉
    A co myślicie o kupowanie TV przez Allegro?Ryzykowne i sie chyba nie odważe :] Ale duzo TV jest z częstochowy więc spisze adresik i pojade zobaczyć moze w czwartek..Bo u mnie w sklepach jest o 800zł drożej 😕
    Każdy telewizor ma jakis system tylko ktory nalepszy? :looka:

  • Zakupy na allegro jak najbardziej na tak, ale trzeba sprawdzic u kogo sie kupuje 😉 <!-- s;) -->
    Pare razy kupowalem wieksze sprzety i nie mialem zastrzezen..
    Sprawdz sobie jeszcze np Panasonic'a..
    Mam w domu podobnego Samsunga, ale tylko HD Ready.. Obraz mi sie podoba, brak goracch pixeli.. Po poltora roku uzytkowania sprzet nadal dziala bez zarzutu..

  • [quote="wolfmk"]np Panasonic'a.. [/quote]
    Może dziwne ale wogule ich w sklepach nie widze..A na allegro są same powyżej 40cali :zdegustowany: O dobrze weidziec bo zawsze sie balem o takie droższe sprzety 🙂 Ale wiesz do częstochowy daleko nie mam to pojade i odrazu obejrze na miejscu zobacze obraz itp...Cieszył bym się gdyby obraz miał naprawde tą głebie co niektore w sklepach 😛 Wogule dziwie się ze ceny w częstochowie telewizorów są tańsze niż u mnie :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->

  • Witam,

    w okolicach czerwca zamierzam zmienic samochod na cos pakowniejszego, jego
    przeznaczeniem bedzie obsluga malego biznesu, kombi niezbedne. Od kilku
    miesiecy coraz laskawszym okiem spogladam na Fabię Kombi (1!!). W
    planach bedzie codzienna jazda dzien w dzien 20-120km.

    Mam problem, na jaki silnik sie zdecydowac - czy diesel, czy benzyna/gaz. Do tej pory bylem zdecydowany w 100% na diesla, ale ostatnie doniesienia ze stacji benzynowych mnie lekko przerazily i mam zupelny metlik. Prosze mi cos doradzic. Czy sa Fabie Kombii w benzynie wieksze niz 1.4 i mniejsze niz 2.0 ?

    Budzet to ~~ 25k, z tolerancja 2k.
    Mysle kupowac w Reichu.

    Bede zobowiazany za jakakolwiek pomoc i wskazowki.

    Pozdrawiam.
    Luku

  • Kombi masz z silnikami 1.2, 1.4, 1.9. Jeśli potrzebujesz pakowne autko do biznesu to nie wiem czy jest sens pakować się w LPG. Jeśli chodzi o jak najtańszą jazdę, a nie osiągi, a przy okazji trochę bagażu włożyć to myślę, że 1.9 SDI będzie dobrą opcją, przy TDI musisz się liczyć z litrem więcej.

  • Dziękuję za odpowiedź, MirekS.
    Czyli jazda na dieselku w Turbo będzie bardziej oplacalna niz na gazie nawet przy tych horrendalnych cenach ropy, jakie obecnie doswiadczamy, a ktore moim zdaniem sa tylko i wylacznie preludium do kosztow wajchy i ropy rzedu 5 i 6 zł ? Oczywiscie podstawowym przeznaczeniem samochodu bedzie biznes, procz tego samochod ma sluzyc mojej powstajacej rodzinie :oczami: <!-- s:oczami: -->

    PS> Mialem do wyboru kilka Kombiaczy, dlugo myslalem nad Focusem, ale Fabia sklonila mnie do siebie solidnoscia wykonania, niezawodnoscia i niskimi kosztami utrzymania i ewentualnych napraw - mam nadzieje, ze sie nie zawiode, co, Panowie? :looka:

    Pozdrawiam wszystkich i milo mi zagoscic na forum, znalazlem Was przedwczoraj.

  • Jazda na Pb&LPG wychodzi porównywalnie jak na ON, przynajmniej w moich fabiankach.

  • Nie wiem czy zauwazyliscie, ale jest boom na "oszczedna jazde".. Nic dziwnego, paliwo coraz drozsze.. Unia Europejska chce "uswiadamiac" kierowcow, na stacjach benzynowych pojawily sie ulotki z 10 wskazowkami, a ostatnio w swojej regionalnej gazecie rowniez przeczytalem te same wskazowki odnosnie oszczednej jazdy..
    Cytuje:

    1. Utrzymuj samochód w dobrym stanie
      i regularnie sprawdzaj poziom oleju.

    Odpowiednio utrzymane samochody
    są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu
    i emitują mniej CO2 do atmosfery.
    (tego nie wiedzialem, ze poziom oleju wplywa na zuzycie? a swierdzenie "w dobry stanie" ma tak szerokie znaczenie, ze nie wiem czy mam codziennie czyscic tapicerke czy co..)

    1. Raz w miesiącu sprawdzaj ciśnienie w oponach.

    Niedopompowane opony mogą
    zwiększyć zużycie paliwa nawet o 4%. / Międzynarodowa Agencja ds. Energii
    (hmm..)

    1. Usuń niepotrzebne przedmioty
      z bagażnika i tylnych siedzeń.

    Im cięższy samochód, tym większe obciążenie
    dla silnika i większe zużycie paliwa.
    (milosnikom basu z tubami w bagaznikach i wzmacniaczami mowimy STOP 😉 <!-- s;) -->;
    komus chyba podpadli producenci Car-Audio :hyhy: )

    1. Zamykaj okna, szczególnie przy dużych prędkościach, a także zdejmij pusty bagażnik z dachu samochodu.

    Zredukuje to opór wiatru i pomoże obniżyć zużycie paliwa i zredukować emisję CO2 nawet o 10%**.
    (latem beda upaly, a jak wiadomo latem w Polsce jest duszno, jak nigdzie, wiec fajnie sobie saune zrobic i pozamykac wszystkie okna; dla wielbicieli trybu TURBO - zawsze mozna podkrecic jeszcze ogrzewanie)

    1. Używaj klimatyzacji tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

    Niepotrzebne stosowanie klimatyzacji
    powoduje wzrost zużycia paliwa i
    zwiększoną emisjęCO2 nawet o 5%**.
    (tego nie rozumiem.. skoro uzywam klimatyzacji to chyba jest mi potrzebna.. to kiedy jest mi nie potrzebna? kiedy nie uzywam.. hmm troche sie pogubilem..)

    6.Rozpoczynaj jazdę zaraz po zapaleniu silnika i wyłączaj silnik, jeśli zatrzymujesz się na dłużej niż na minutę.

    Nowoczesne silniki umożliwiają rozpoczęcie jazdy bezpośrednio po ich uruchomieniu co pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa.
    (w przyszlym roku bedzie bum na stopery do auta 😉 )

    1. Prowadź swój pojazd z rozsądną prędkością
      i przede wszystkim jedź płynnie.

    Gdy gwałtownie przyspieszasz lub hamujesz,
    silnik zużywa więcej paliwa i emituje więcej CO2.
    (bardzo sluszna uwaga, szkoda tylko, ze na kursach tego nie ucza..)

    1. Podczas przyspieszania zmieniaj biegi
      najwcześniej, jak to możliwe.

    Wyższe biegi są bardziej ekonomiczne
    pod względem zużycia paliwa**. /** Komisja Europejska
    (to moze od razu wrzucic na 5-ty bieg 😛 )

    1. Staraj się przewidywać sytuację na drodze.

    Obserwuj uważnie ruch pojazdów przed
    sobą unikając w ten sposób
    niepotrzebnego hamowania i przyspieszania.
    (to sie tyczy pkt. 7.. braklo pomyslow?)

    1. Rozważ możliwość jeżdżenia do pracy lub w celach rekreacyjnych w kilka osób w jednym samochodzie.

    Pomożesz w ten sposób zredukować korki na drodze oraz zużyjesz mniej paliwa.
    (to jest moje ulubione 😄 w przyszlym roku beda pobijane kolejne rekordy Guinessa w ilosci osob, ktore wsiadly do smarta :hyhy: ).

    Jak widzimy Komisja Europejska wraz z ludzmi, ktorym podpadli producenci Car-Audio, a ktorym przysluzyli sie producenci stoperow.. nic nowego nie wymyslili.. 😕 a szkoda..
    Na stacji benzynowej niesmialo przymierzalem sie do zabrania zlotego srodka do domku i poczytania w zaciszu z nadzieja, na lepsze jutro.. Niestety zawartosc ulotki odstraszyla mnie zanim jeszcze przeczytalem wszystkie punkty.
    Dodam jeszcze, ze w lokalnej gazecie dodali od siebie (GRATIS!) punkt 11..
    Nie przeplacaj! Tankuj benzyne 95. Wiekszosc silnikow nie wymaga tankowania benzyny wysokooktanowej..

    • kolejny punkt z ktorym sie nie zgadzam. Przeciez w Polsce mamy w benzynie 98 tyle oktanow, co w Niemczech w zwyklej 95 na starej stacji CPN.. No ale to tylko domysly.. Przeciez Polacy sa uczciwi, bogaci, nie kombinuja, a paliwo jest wysokiej jakosci..

    Od siebie moge dodac spostrzezenie, ktore w mniejszym lub wiekszym stopniu u Was sie sprawdzi - stojac na postoju, wylaczajmy radio, dbajmy o nasz akumulator i (tyczy sie jednostek 1.2) jazda w zakresie obrotow 2-3 tys. naprawde pozwala zuzyc mnie paliwa..
    Co Wy na to ?? Podawajcie swoje wskazowki i dzielcie sie obserwacjami 🙂