Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Szyby elektryczne - temat zbiorczy

Temat utworzony · 241 Posty · 55026 Wyświetlenia
  • [quote="Zygus"]Juz kupiles?? Czy dopiero bedziesz kupowal??[/quote]
    Na chwilę obecną kompletuje wszystkie potrzebne części.
    W maju powinienem mieć już pełen komfort :hurra: <!-- s:hurra: -->

  • [quote="chodzik"]Witam!
    Mam problem z doborem elektyrycznych szyb do mojej Fabi. Nie mam ich wcale i zastanawiam się nad kupnem uniwersalnych z allegro za ok. 250 zl. Ma moze ktos takie wstawione??? Czy warto sobie zawracać nimi glowe??? Moze jest jakas inna opcja??

    Link do wpomnianych szyb:
    http://allegro.pl/item105511838_uniwersalne_szyby_elektryczne_2_3p_super_cena_.html<!-- m -->[/quote]

    Ja montowalem kiedys taki uniwersalny zestaw do Forda Fiesty. Troche sie nagimnastykowalem przy montazu ale ogolnie dzialalo fajnie. Minus jedynie taki ze silowniki mialy ciezko i wolno szybki podnosily ale podnosily 🙂

  • hmmm....... niestety koszty rosną lawinowo, elektryk który będzie montował szybki stanowczo odradził mi montaż eniwersalnych szybek elektrycznych :rozpacz: a miałem taką nadzieję na redukcję kosztów, a tu d.... :cenzura: . mam już prawię wszystkie orginalne podzespoły, brakuje mi tylko jednego silnika i linekdo jednego panelu(są zerwane) oraz włącznika od strony pasażera. reszta już leży i czeka na montaż. Potem :hurra: <!-- s:hurra: --> cieszyć się i wiatr we włosach, muchy w zębach

  • Tak niestety jest z wszystkimi dodatkami, których nie ma fabrycznie, a chce się mieć. Koszty, koszty i jeszcze raz koszty, dlatego przed zakupem autka zawsze staram się wiedzieć czego chcę, by potem nie kombinować, ale [b]pl_alf[/b] w [b]Twoim[/b] przypadku pozostanie [b]Ci[/b] satysfakcja, że robiłeś to sam, ja natomiast przyszedłem na gotowe.

  • No napewno miec lepiej juz zrobione i nie myslec jak to zrobic i w ogole ale robiac sam zawsze wyjdzie wiecej i taki jest tego urok ze fajnie cos samemu zrobic ale fundusz rosnie

  • [quote="kornat"]ale fundusz rosnie[/quote]

    I wartość autka też :zawstydzony: 😉 <!-- s;) -->

  • Problem wygląda tak że szybe da sie otwierać i zamykać tylko z przełączników kierowcy , nie da się tego zrobić z przełącznika pasażera , w przełączniku działa podświetlenie , bezpieczniki sprawne- czy ktos wie co to może być ??

  • Rozbierales, czysciles?? Od tego zacznij. Zobaczymy co dalej

  • A jak się do tego dobrać ?? Wystarczy podważyć czymś tą część podłokietnika w której jest przełącznik??

  • Tak wystarczy sciagnac te plastiki z podlokietnika. Tu masz instrukcje z fotkami.

    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1748<!-- m -->

  • Dzieki za tego linka , jutro nad tym posiedzę bo dziś nie sprzyjała pogoda i dam znac co i jak............

  • Podejrzewam, że w tym przełączniku masz zaśniedziałe styki, czy się go rozbiera nie wiem, w ten podłokietnik mocowany jest na zatrzaskach.

  • Kable w porzadku styki w kostce też............ Wygląda na to że to wina przełącznika.......... Wiecie gdzie mogę taki dostać (KRK) ewentualnie za jaka cene.......??

  • Najlepiej na poczatku zapytac w ASO, moze bedzie za grosze. Jak nie tam to allegro, a jesli chodzi o sklepy to znajdziesz pare adresow na forum w odpowiednim temacie ze sklepami.

  • [quote="Tom_KRK"]Wygląda na to że to wina przełącznika.......... Wiecie gdzie mogę taki dostać (KRK) ewentualnie za jaka cene.......??[/quote]

    Jak kupisz zapodaj cenę.

  • Miałem pecha, prawie 600 km od kraka, coś szczeliło w drzwiach kierowcy podczas podnoszenia szyby elektrycznej i ... szyba wpadła do wew drzwi :rozpacz: . Szczęście w nieszczęściu, że się nie stłukła 🙂 <!-- s:) --> . I teraz pytanie czy ktoś przerabiał awarię całego mechanizmu.
    Nie mając na drodze możliwości naprawy zakleiłem otwór folią i przejechałem prawie całą polskę bez lewego lusterka i z potężnym hałasem w samochodzie.
    Szyba ręcznie daje się podnieść, ale opada kołysząc się na boki.
    Narazie autko stoi bo muszę się rozpakować itd.
    Zanim się wezmę za robotę prosiłbym o wszelkie sugestie na temat rozbiórki drzwi po wymianę lub naprawę całego mechanizmu.

  • [b]Mirus[/b], ten temat przerabialem z [b]Loni[/b] rok temu u niej w fabce .. pekl plastik ktory podtrzymuje szybe .. objawy sa identyczne.. musisz tak .. rozkrecic drzwi, odkrecic mechanizm porozplatywac linki itd .. i poszukac peknietej czesci .. spawanie plastiku nie jest drogie .. nie pamietam ile [b]Loni[/b] w warsztacie w Chrzanowie za zespawnia i zlozenie drzwi do kupy zaplacila chyab cos do 100 zl ..
    Tylko pamietaj zebys rozkrecal w miesjcu gdzie jest duzo przestrzeni i zadnych studzienek kanalizacyjnych itd. zebys nie starcil zadnej czesci ... zycze powodzenia 🆗 <!-- s🆗 -->

  • przerabialem ten temat rok temu. Rozbierz wszystko i sprawdz czy strzelila linka czy tez dostaly plastiki po dupie. Jezeli tylko linka u nas w gdansku jest tylko 1 pkt gdzie to robia i kasuja za linke i sprasowanie koncowek 80zl - chore pieniadze ale maja monopol na stalowe linki i nie ma co dyskutowac. Jakbys potrzebowal jakis czesci pisz bo mi troche zostalo - ja mialem poorany bebenek na ktory sie linka nawijala i prowanice peknieta, wiec musialem caly mechanizm kupic. Obadaj czy silnik caly jest.

    To tyle co mi do glowy przychodzi, w razie pytan wal smialo 😜

  • Dzięki za podpowiedzi, jutro biorę się za robotę, oblukam co i jak, to napiszę.

  • Tak tak miałam to samo :krzeslem: kleiłam szybe tasmą żeby nie zjeżdżała mi w dół 😞 Robocizna wyszła mnie 80 zł i teraz szybka śmiga 🆗 <!-- s🆗 -->