Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] kontrolka silnika/helikopterek/Check/EPC

Temat utworzony · 304 Posty · 125035 Wyświetlenia
  • Niestety moja radość nie trwała długo 😞 😞 wjeżdżając do garażu zauważyłem, że stop nie świeci :zly: <!-- s:zly: --> Niewiem co to jest ale robiłem test i na około 20 wdepnięć pedału w podłogę tylko 2 razy się zaświeciło. Nie wiem czy to ten czujnik czy coś innego ale mam już dość tego problemu. Ten znajomy ma jutro wpaść z kompem to mu powiem o tym co się dzieję. MOże coś wykminimy razem....

  • Dla wyjaśnień. czujnik załatwił mi kumpel za 20zł i wymieniony już dawno.Jedynie czujnik chyba nie akceptuje czujnika i nawet po skasowaniu w ASO kontrolki EPC po kilku km zapaliła się ponownie. Trudno:P Najbardziej obawiam się że jak będę miał poważną usterkę to nie będę o tym wiedział 😕 😕 <!-- s:/ -->

  • Skombinuje trego kompa którym można rozpoznać błąd. Znów muszę odwiedzić sklep: "Świat alkoholi" :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Mam pytanie zaswieciła mi sie kontrolka EPC,po jakims czasie zgasła.Nie odczułem żadnej zmiany w jezdzie,co moż byc przyczyną czy moż coś sie stac. Fabia 1,4 2001r.

  • jest to elekroniczna kontrola silnika ja tez to mialem i wagiem skasowalem jakis blad kabli czy cos takiego mialem a przyczyny nie znam ale pewnia instalacja fabii ktora jest nie pewna

  • Witam,no i mam problem dzisiaj podczas jazdy w mojej fabce zaświecila się żółta kontrolka taki silniczek czyli coś z elektronicznym układem sterowania silnikiem,ale autko jechało bez żadnych dziwnych objawów więc dojechałem do domu.Niestety czeka mnie wyprawa do serwisu ,ale tymczasem jestem ciekaw co to może być jeśli ktoś sie spotkał z taka sytuacją prosze o pomoc.

  • Witam,
    Zanim pojedziesz do serwisu i zapłacisz 100 pln za skasowanie błędu kontrolki (bo taka będzie ich naprawa za pierwszym razem, zwłaszcza jeśli będzie to jakiekolwiek ASO Skody) poczekaj ze 2 dni. Czasem kontrolka zapala się od np. paliwa złej jakości. Potem, gdy przyczyna ustąpi, kontrolka gaśnie i jest OK. Ale nie zawsze tak musi być. U mnie np ta kontrolka zwiastowała awarię wiązki elektrycznej silnika. Z tym, że po jakimś czasie zapaliły sie jeszcze inne kontrolki- pozornie bez powodu. Problem z przewodami jest znany na tym forum i raczej lepiej dla Ciebie żeby to nie było to.
    Pozdr.,
    Mikołaj.

  • Faktycznie pojeździj jeszcze parę dni i zobacz co będzie, jak coś to uderzaj do Andrzeja u niego napewno nie zostawisz 100 pln.

  • A ja mam ten sam problem 😞 <!-- s:( --> swieci sie i razi w oczy moze ktos z klubowiczow z mojej okolicy (Rybnik, Żory, Cieszyn) ma interfejs zeby skasowac błedy albo poleci mi jakis sprawdzony warsztat!!!!

  • No i byłem dziś w serwisie skody bo mnie to juz denerwowało miałem jechac do p.Andrzeja ale nie miałem czasu i mam troche daleko, padł czujnik cieczy chłodzącej .Czujnik, robota, podpięcie kompa i brak w portfelu 180 zeta :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> No cóż przyjemność kosztuje.

  • [quote="TOM16V"]Czujnik, robota, podpięcie kompa i brak w portfelu 180 zeta[/quote]

    :szok: :szok: :szok: <!-- s:szok: --> jeju to ładnie zapłaciłeś. U Andrzejka byś nawet połowy nie zapłacił, sam czujnik kosztuje coś 40 zł, a wymiana 10 minut kalibracja vagiem 5.
    Znów się potwierdza ASO to zło :dobani: .

  • jest to informacja o problemie z elektryką który najczęściej objawia się brakiem świateł stopu. Wszystko to jest sprawką jakiegoś małego (często psującego się) czujnika pod pedałem.. w autoryzowanym serwisie za nowy czujnik i jego wymianę trzeba zapłacić ok. 140 zł z tego co pamiętam. Można także kupić czujnik samemu i go wymienić z tym że przy złym jego zamontowaniu podobno pali się od razu.. no i sami kontrolki EPC nie skasujemy.. a przynajmniej ja tego nie potrafię 😜

  • [quote="vanhouse"]
    EPC= brak stopu
    [/quote]

    Awarie innych czujników, np. ciśnienia oleju, temp itd. też się mogą objawić zaświeceniem tej kontrolki oprócz "konewki" i termometru". Numer błędu trzeba zczytać z vaga i dopiero wiadomo o co chodzi.

  • hehe, dokładnie tak jest, z tym że pierwsze co zawsze warto sprawdzić przy takiej awarii to czy świecą stopy bo to najbardziej popularna awaria z tych wyżej wymienionych 😄 <!-- s:D -->

  • Jak wspomniano wyżej jest to dosyć częsta usterka w Fabiach i nie tylko. Miałem taki sam problem lecz rozwiązał się sam po około 3-4 dniach. Kontrolka zgasła a światła STOP działają. Chciałbym dodać, iż nic nie wymieniałem. Znajomy mechanik powiedział mi, że światła mogły zgasnąć dosłownie na parę sekund a komputer wykrył to i ostrzegł nas sławną i jakże denerwującą kontrolką nazwaną EPC.

  • Witam! Ja stawiał bym na cefke zapłonową...u mnie był podobny problem z tym, że przy okazji mrugania tejze kontrlki silnik pracował mi jak ciągnik 🙂 jeżeli u ciebie dzieje się tak samo to doradzam wymiane cefki:)w mojej skodzince 1.2 12V 2003r poszła już trzecia! z tym, że sam wymieniałem dwie :zakrecony: <!-- s:zakrecony: --> autko mam od 2miesięcy no i niestety to mi przypadła wymiana dwóch:(a jedną poprzedni właściciel, rok wcześniej!Ogólnie poszły 3, a są tylko 3 wiec mysle że będę miał spokoj:D dodam tylko, iż przebieg to 146...tys!generalnie spoko i poza tym igiełka!!!!!!!!!!!!bz i serwisowany;) a serwis wcale nie jest taki drogaśny(oczywiście czasami się nie opłaca np: klocki) pozdrawiam

  • [quote="badyl1982"]Witam! Ja stawiał bym na cefke zapłonową[/quote]

    To jest trochę za droga rzecz by sobie od tak wymieniać, dlatego trzeba vaga, poza tym coś u [b]Ciebie[/b] jest chyba nie tak skoro co miesiąc wymieniasz cewkę.

  • [quote="MirekS"][quote="badyl1982"]Witam! Ja stawiał bym na cefke zapłonową[/quote]

    To jest trochę za droga rzecz by sobie od tak wymieniać, dlatego trzeba vaga, poza tym coś u [b]Ciebie[/b] jest chyba nie tak skoro co miesiąc wymieniasz cewkę.[/quote]

    Witam!

    No obyś mi nie wykrakał:P, ale z tego co wiem tak mogło się zdarzć ponieważ jak już wcześniej wspomniałem autko ma 4 lata i przejechane 146 tys z kawałkiem wiec wychodzi na rok jakies 34 tys km...zasięgałem opini mechaników(nie tylko ASO) i powiedzieli, że przebieg mógł mieć wpływ na wymiane tych cewek...odpukać reszta igiełka 🆗 <!-- s🆗 --> pozdrawiam

  • Witam, Jak na razie to silniczek pracuje OK po wymianie czujnika,to nie cewka . Na vagu zero błędów.

  • Czujnik STOP nawalił. Ja tak miałem. Zapłaciłem za orginała ( ale nie w ASO) 24 zeta. Wymiana jest prosta. Wkłada się go jak wtyczkę do kontaktu i przekręca. TYLKO NIE NACISKAJ ZANIM NIE ZAMONTUJESZ! Bo go szlag trafi. Coś tam się w nim wyłamuje i doopa. Tylko że cięzko się dostać pod pedały i to jedyna trudność.