Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308738 Wyświetlenia
  • 🆗 <!-- s🆗 -->

  • BATMOBIL ? :evil: - masz piękne auto - proszę przemyśl ten pomysł z lotką takich rozmiarów :piwo: <!-- s:piwo: -->

  • [b]Adaś[/b], moje zdanie znasz na temat tego parapetu ... nie popsuj auta :kijemgo: <!-- s:kijemgo: -->

  • a ci co maja 16 i 17 nie macie problemu z krzywieniem felg ?? ja dzisiaj bylem wymieniac opony usiebie to niestety felgi troszke sie skrzywily nie mam pojecia od czego 😞 staram sie omijac wszelkie "niespodzianki" na drogach na krawezniki tez raczej nie wiezdzam.... no ale oponki nowe zalozone felgi wywazone i nic naszczescie nie bije 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]Adaś[/b] strasznie wielkie to skrzydło...

  • z takim skrzydlem to chyba problem z miejsca ruszyc 😉 <!-- s;) -->
    jest extra :zdrowko:

  • hmmm, te "skrzydełko" to sprawa gustu, a o gustach się nie dyskutuje.
    Tylko jak to wpływa na siłowniki tylnej klapy ??

  • [quote="Adaś"]
    http://www.polskajazda.pl/Samochody/Skoda/Fabia/11138<!-- m -->[/quote]

    [b]Adaś[/b] bardzo fajna stronka i Twoja fabka prezentuje się na niej 🆗

  • Skrzydlo wyglada ok, pasuje to calego groznego stylu. Mi sie jednak nie podoba malowanie, nie widac na niektorych fotkach ze sa dwa kolory, troche za ciemne.

  • Napewno nie sa one jedyne, chyba ze w Fabii. Bo ja juz widzialem dwa auta z takimi samymi lub bardzo podobnymi, jedne chrom, a drugie normalne

  • Ja mam takie pytanie - czy to normalne, ze wewnetrzna czesc opony (czyli od strony blotnika) zabkuje sie? Mam bieznik podzielony na cztery czesci i pierwsza czesc opony od strony bieznika jest wyzabkowana tzn. przejadac dlonia pod wlos czuc ze palce hacza o kazdy nastepny klocek bieznika.
    Zadaje wiec pytanie - czy u Was wystepuje rowniez taki efekt?
    Opony mam nowe - przejechaly ok 5 tys km. U mojego ojca, ktory rowniez ma nowe opony innej firmy jest taki sam efekt.
    Czy to normalne w takim razie ??

  • A jakie masz opony?, jakie masz ciśnienie w oponach?. Ząbkowanie występuje z kilku powodów:Zbyt wysokiego ciśnienia w oponach, złej geometrii zawieszenia, zużycia amortyzatorów, wady opon.

  • hmm.. No tak, cisnienie w oponach trzeba bedzie sprawdzic.. 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Jak są amory wysypane to opona jest wyząbkowana na całej szerokości, trochę to dziwne, jutro sprawdzę u siebie, a hałasuje Ci opona i masz uczucie drżenia całego auta :?: <!-- s:?: -->

  • [quote="wolfmk"]Ja mam takie pytanie - czy to normalne, ze wewnetrzna czesc opony (czyli od strony blotnika) zabkuje sie? Mam bieznik podzielony na cztery czesci i pierwsza czesc opony od strony bieznika jest wyzabkowana tzn. przejadac dlonia pod wlos czuc ze palce hacza o kazdy nastepny klocek bieznika.
    Zadaje wiec pytanie - czy u Was wystepuje rowniez taki efekt?
    Opony mam nowe - przejechaly ok 5 tys km. U mojego ojca, ktory rowniez ma nowe opony innej firmy jest taki sam efekt.
    Czy to normalne w takim razie ??[/quote]

    Ja sądzę, że to nie jest normalne - ja mam opony od nowości samochodu i jak do tej pory nic takiego mi się nie pojawiło. Posprawdzaj ciśnienie w oponach, amortyzatory i przede wszystkim geometrię zawieszenia.

  • Nie mam podstaw (w teorii), aby sprawdzac geometrie. Ta jest zalecana w autach po jakichs przejsciach, a ja jestem pierwszym wlascicielem (co oczywiscie o niczym nie swiadczy :dobani: <!-- s:dobani: --> ).

    A czy amory moga byc padniete przy 80 tys.?

    Ogolnie opony nie wyrozniaja sie wiekszym poziomem glosnosci. Jedynie przy ok 50 km/h powstaje dziwny rezonans i sa wtedy najglosniejsze, ale to naprawde trzeba chceic uslyszec specyficzne buczenie opon (w Matadorach to dopiero buczalo 😄 ). A jesli chodzi o drzenie auta to nic takiego nie wystepuje. Przy skrecaniu natomiast w dowolna strone nastepuje wyrazne zwiekszenie poziomu glosnosci (bez drgan).

    Dodam, ze OBIE opony sa wyzabkowane jednakowo, a nie jedna.

  • Przypuszczam, ze problem rozwiazany.
    Sprawdzilem cisnienie w oponach i wszystkie trzy mialy prawidlowe procz jednej - tyl po stronie pasazera. Nie pytajcie ile tam bylo bo az wstyd. :mur: <!-- s:mur: -->
    I jednak sie mylilem - obie nie sa jednakowo wyzabkowane. Lewa jest bardziej wyzabkowana (od strony kierowcy).
    Nauczony poprzez swoj blad i przekonany, ze czasem cisnienie w opon moze sie zmniejszyc (co nigdy wczesniej nie zdarzylo mi sie ani raz) zalecam:

    [b]SPRAWDZAJCIE CISNIENIE W KOLACH PRZYNAJMNIEJ RAZ W MIESIACU![/b] 🆗

    Dzieki za pomoc... :hurra:

  • [quote="wolfmk"]A czy amory moga byc padniete przy 80 tys.?
    [/quote]

    Wszystko zależy od ilości dziur które pokonujesz, ja mam niecałe 102 tys km i trzy amorki są powyżej 70% i jeden nieco poniżej.

    Po to jesteśmy by sobie pomagać 🙂 <!-- s:) -->

  • U mnie przy 85 tyś amorki miały 50% tłumienia-więc poszły do wymiany. Jazda głównie szybka po wiejski niekoniecznie dziurawych drogach.

  • Zabkowanie jednej opony poze byc spowodowane mala iloscia powietrza