Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Sprzęgło - temat zbiorczy

Temat utworzony · 219 Posty · 52406 Wyświetlenia
  • [quote="ArtB"]Czy w fabii 1.4 (44kW) istnieje możliwość regulacji linki sprzęgła. :help: <!-- s:help: -->[/quote]

    Wg Cedrycha (cytuję):

    [i]"(..) Przenoszenie siły nacisku wywieranej na pedał sprzęgła, odbywa się za pośrednictwem pompy i siłownika hydraulicznego, połączonych wysokociśnieniowymi przewodami. Układ jest wypełniony płynem hydraulicznym zgromadzonym w zbiorniku, wspólnym równierz dla układu hamulcowego. (...)"[/i]

    Wniosek brak linki sprzęgła.

  • To w takim razie czy istnieje jakaś regulacja sprzęgła bo mi bardzo wysoko bierze.

  • Wątpię.... Ale ja się na tym nie znam... Także mojego zdania nie bierz zbyt poważnie pod uwagę. Ale radzę przedzwonić do jakiegoś ASO i tam powinni Ci powiedzieć. A jeśli można, to przecież nie musisz u nich robić.

  • Odnowie temat bo to samo. Czy da sie zrobic zeby bylo krótsze sprzeglo bo moim zdanie jest troche za glebokie

  • A ja mam pytanko czy "pedał sprzęgła " można czymś nasmarować bo jak troche pojeżdżę to coś zgrzypi.

  • Mozesz np. WD40 ja w tico smarowałem i pomoglo

  • Jest upał materiał się rozszerza, może dlatego gdzieś coś tam zaczeszczy, może zaglądnij co to jest, u mnie cichosza.

  • u mnie tez cichutko i od 7 latek nie zagladalem tam

  • A sprzęgło jest na linkę

  • Nie.hydrauliczne

  • Przy hydraulicznym jest bodaj samoregulator.

  • problem polega na piszczeniu sprzęgła przy wciskaniu pedału, piszczenie pojawia się w końcowej fazie naciskania. Nie jest to łożysko oporowe, pisk bardziej przypomina dzwięk nienasmarowanej linki lub dźwigni sprzęgła przy skrzyni.
    Pisk dochodzi spod maski właśnie z okolic "kastry galopów".
    Może trzeba coś gdzieś nasmarować?? Ale gdzie??

  • Witam,mam mały problemik ze sprzęgłem tzn.jak długo jadę w korku np.45 min.i cały czas noga pracuje 1 sprzęgło luz 1 sprzęgło, jak to w korku to pod noga wyczuwam jak by mi sie zacierał pedał ,tzn pedał nie pracuje płynnie tylko wrażenie jest jakbym miał zatarta linkę w pancerzu , ale wiadomo że linki brak bo to sprzęgło hydrauliczne ,dodam że 2 dni temu wymieniłem cały płyn hamulcowy i dale to samo.Jeśli ktoś wie co to może być prosze o pomoc .

  • Witam!

    Mam pytanie mianowicie jak wygląda sprawa ze sprzęgłem w fabiach tzn...mam wrażenie , że ciut zbyt późno łapie czy to może być objaw, iż zaczyna się kończyć czy może, że jucz się skończyło? Dodam tylko, że mój smoczek ma 148tys...1.2 12V

    pozdrawiam

  • No no, ja też miałam takie wrażenie że coś z Tym sprzęgłem jest nie tak i czasami przy ruszaniu miałam takie wrażenie że samochód zgaśnie :[ jak bym nie umiała ruszać 😉 <!-- s;) -->
    Ale nic się nie martw. Pytałam w dwóch serwisach i powiedzieli mi, że tak Fabcie mają z tym sprzęgłem 😕 i wszystko jest w porządku i tak ma być...
    W Fabiach jest zastosowane sprzegło hydrauliczne i nie da rady poprawić wysokości "brania" sprzęgła.Samo się dopasowywuje. :] Trzeba niestety przyzwyczaić się do jego uroku.
    Ja już sie przyzwyczaiłam i nie zwracam na nie uwagi 😉
    Ale dla pewności podjedź do mechanika i niech przejadą się Twoim Smoczkiem 😉
    Albo sam sprawdź. Zaciągnij ręczny, wrzuć jedynkę i ruszaj, ale nie odciągając ręcznego-samochód ma stać w miejscu. jeśli tył będzie siadał i silnik nie będzie gasł, to jest ok. jeśli zgaśnie silnik, to lepiej jedź do mechanika 😉

    Pozdrawiam

  • ooojjj!!
    nie zgodzę się z koleżnką!! silnik musi właśnie zgasnąć , znaczy że sprzęgło trzyma i ma dobry docisk do koła zamachowego, a jesli nie zgaśnie oznacza , że skończyła się tarcza sprzęgła i potocznie mówiąc" sprzęgło się ślizga".
    Ale faktycznie przy delikatnym ruszaniu i powolnym puszczaniu pedału sprzęgła słychać delikatne, jednoznaczne piszczenie slizgającego się sprzęgła.

  • Primo sprawdź poziom płynu hamulcowego- jak jest ok to się przyzwyczaj do tego sprzęgła.
    Ja wymieniem całe na nowe i nadal bierze wysoko:)

  • [quote="Orfeusz"]Primo sprawdź poziom płynu hamulcowego- jak jest ok to się przyzwyczaj do tego sprzęgła.
    Ja wymieniem całe na nowe i nadal bierze wysoko:)[/quote]
    A czemu płynu hamulcowego?? co on ma wspólnego ze sprzęgłem??

  • zastępuje linkę

  • Mi też próbowali wmówić że fabia tak ma. Przejechałem niecałe 55000 km i mam do wymiany kompletne sprzęgło oraz jakieś łożysko w skrzyni. Wspomnę tylko jeszcze że zaczeło się od dziwnych odgłosów przy wciśnietym sprzęge z okolic skrzyni a skończyło na slizganiu sprzęgła. Niestety "fachowcy" w ASO przez 6 miesięcy nie umieli stwierdzić w czym jest problem dopiero po tym jak pokazałem palcem i powiedzialem ze szczegółami co się dzieje zajeli sie naprawą. :mur: <!-- s:mur: -->