Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Uszczelnianie tylnych drzwi

Temat utworzony · 199 Posty · 160094 Wyświetlenia
  • Witam. Jestem właśnie świeżo po uszczelnieniu drzwi w Fabce. Oczywiście robota wykonana samodzielnie i zajęło mi to po 15min. na każde drzwi korzystając z tutorialu na pierwszej stronie tego tematu. Bardzo serdecznie autorowi dziękuję! Ja u siebie tapicerki nie ściągałem tylko odchyliłem i podparłem drewnianym klockiem. Blachę mam na nitach więc też jej nie demontowałem, wyczyściłem tylko porządnie tą uszczelkę bo już pleśń na niej siedziała i zaklajstrowałem porządnie sylikonem.

  • [quote="Hańder"]Blachę mam na nitach więc też jej nie demontowałem, wyczyściłem tylko porządnie tą uszczelkę bo już pleśń na niej siedziała i zaklajstrowałem porządnie sylikonem.[/quote]
    pleśń dalej będzie się rozwijać, tylko teraz już wewnątrz drzwi, osobiście postarałbym się zdjąć tą blachę, i wyczyścić wszystko - dla lepszego samopoczucia.

    [quote="wolfmark"] silikonować tylko miejsce w którym jest ta uszczelka tak ?[/quote]
    w miejscu tej piankowej "niby-uszczelki" ale niektórzy po prostu wypełniają szczelinę między blachą a drzwiami. po wyrównaniu spoiny nie musisz czekać do całkowitego wyschnięcia - ja od razu składałem wszystko w całość.

  • Witam.
    Miesiąc temu uszczelniałem wszystkie drzwi w mojej Fabii. Po uszczelnieniu oddałem auto do odgrzybiania (zapłciłem 400zł) i myślłem, że swój koszmar z cieknącą wodą, mam już za sobą 😞 <!-- s:( -->
    Niestety po pozbyciu się grzyba i przykrego zapachu nadeszły deszczowe dni, które uwidoczniły wilgotne dywaniki kierowcy i pasażera.
    Drzwi uszczelniłem wg. opisu z forum. Wykonałem to bardzo dokładnie i nie sądzę, aby to ciekło od strony drzwi.
    Słyszałem, że może to cieknąć z podszybia, ale nie wiem nic więcej na ten temat.
    Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co dalej robić proszę o podpowiedź.

  • gdzieś natknąłem się na informację, że może być nieszczelność pomiędzy blachami karoserii, nadkolem a podłogą.
    musiałbys zdjąć ( odciągnąć) tapicerkę pod nogami kierowcy i dokładnie sprawdzić połaczenia blach.
    [url=http://fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=2&t=12271&hilit=uszczelnienie+drzwi&sid=248673290612026e536f09bba716f628]link 1[/url]
    [url=http://fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?p=91028&sid=b02f312f939cf2435e52a3cf7c5a50a3#p91028]link 2[/url]

  • Dzięki wielkie.
    Będe w domu w piątek to się tym zajmę. Delegacje uniemożliwiają mi kontrolowanie przecieków.
    Przypominało mi się jeszcze, że 2 miesice temu wymienili mi w ASO skody przednią szybę ( spotkanie z odskakującym kamieniem, spod opony mijającego mnie samochodu). Może źle wykonano wymianę szyby ?
    Wcześniej przed uszczelnieniem drzwi, woda stała na gumowych wycieraczkach, teraz są tylko wilgotne dywaniki.
    Będe w weekend szukał. Jak zlokalizuje przeciek, napisze.

  • Szukałem tego tematu ale nie znalazłem wiec załozyłem nowy.
    Po każdym wiekszym deszczu w mojej Fabi na wycieraczce kierowca i pasażera za kierowca znajduje sie woda.
    Moze to być wina zapchanego podszybia?

  • Po wpisaniu w forumową wyszukiwarkę hasła "woda" wyskoczyły mi m.in. te tematy:

    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1748&highlight=woda<!-- m -->

    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=8402&highlight=woda

  • Tak wiem i dziekuje,ale wydaje mi sie to dość dziwne ponieważ drzwi i od nich tapicerka jest sucha i nie widac po nich objawu by przeciekały uszczelki..

  • Pawelieg jak masz problem,to zawsze możesz zapytać na SB . Nie użyłeś również prefiksu :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->

  • Wiem i przepraszam..
    Przed chwila bylem na karcherze ale nie zlokalizowalem miejsca przecieku ,tylko widac lekkie zacieki na progu podlogi u pasazera(za kierowca)

  • Upewnij się, czy faktycznie tapicerka drzwi jest sucha - sprawdź dokładnie od dołu. Sprawdź też uszczelkę drzwi, może masz gdzieś nieszczelność i puszcza wodę do środka.

  • Sprawdzę wszystko jeszcze dokładnie jutro i sie odezwe 😉 <!-- s;) -->

  • [b]Pawelieg[/b] na początku zaczął bym od uszczelnienia drzwi i wtedy zobacz czy to coś da -to jest właśnie przyczyna numer 1 🙂 <!-- s:) --> .

  • [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7Km9Hi6P1bU&feature=player_embedded#![/youtube]

    Filmik który przedstawia uszczelnianie drzwi.(niestety nie po polsku) ale moze pomoc:)

  • Zamiast pistoletu polecam używać wąskiej szpachlówki - więcej i dokładniej się nałoży. Pierwsze uszczelnianie robiłem pistoletem i po 2 dniach znowu ciekło, potem zrobiłem szpachlówką i od tego czasu mam spokój. Używałem masy klejąco-uszczelniającej Fix All.

    Bez oczyszczenia powierzchni pleśń i korozja to tylko kwestia czasu. Nawet blachy ocynkowanej.

  • mala rada : jak ktos bedzie nakladal za pomoca pistoletu to do szklanki nalac sobie wody (z 2/3 szklanki) i rozpuscic w niej duuzo plynu do mycia naczyn i wtedy maczajac paluchy w tej szklance wymodelowac silikon na drziwach

  • ja użyłem uszczelniacza dekarskiego, wg opisu na opakowaniu nadaje się do uszczelniania m.in. blach lakierowanych i ocynkowanych wiec mam nadzieje ze nie będzie za jakiś czas problemów z jakąś dziwną reakcją wskutek której może powstać korazja. Masę wyciskałem pistoletem i zamiast "paprać" się gołymi rękami z wodą z mydłem użyłem po prostu silikonowych rękawiczek i wygładziłem powierzchnię palcem. Demontaż boczków wg instrukcji kolegi MirekS był bardzo prosty - wielkie dzięki. a co do zapinek tapicerki radzę udać się do serwisu skody bo tam je kupiłem po 1.22 PLN/ szt. a więcej paliwa spaliłem szukając ich w różnych sklepach motoryzacyjnych.
    jaki będzie efekt "operacji" nie wiem czekam na deszcz i wówczas się dowiem.

  • [quote="radegast2"]czekam na deszcz i wówczas się dowiem.[/quote]

    A po co na deszcz :?: Duża konewka w ruch pełna wody i będzie wiadomy efekt :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • albo i na karcher pojechac niech druga osoba siedzi w aucie i patrzy 🙂 <!-- s:) -->

  • wariant ekstremalny testu szczelności drzwi:

    http://www.smog.pl%2Fwideo%2F31473%2Fblondynka_myje_samochod_ha_ha_ha%2F&ei=vaSqTv3dDY6c-wbD7_jxDw&usg=AFQjCNE5gzLMLNGMxbgNN-oLXosyXd2Esg<!-- w -->