Witaj na forum Fabia Club Polska

Sypiąca się fabka :(

Temat utworzony · 19 Posty · 4461 Wyświetlenia
  • No i na moją czarną strzałkę przyszedł czas wymian i naprawy 😞 <!-- s:( -->

    Wczoraj zapaliła się kontrolka błędu... długo nie mogła dojść do tego co jest grane... aż w końcu połapałam się że światła "STOP-u" nie działają.
    Sprawdziłam bezpieczniki i okazało się że po jeździe po dziurach nie było styku 😞

    Dzisiaj byłam umówić się na dalszą robotę i za tydzień czeka mnie a raczej fabkę:
    -rozdząd /w końcu ma 102 tys/
    -tylnie hamulce
    -ręczny /bo linka dobrze nie trzyma/

    • i przednie zawiesznie ale co dokładnie to okaże się już na miejscu: pewnie wachacze, gumy na stabilizatorach itd...

    Jak już będę "po" napisze ile wyszła mnie taka "zabawa" 🙂

  • oj współcucie tez miałem podoba sytuacje tylko ze co inne do wymiany i wyjechalem od mechanika bez 500zł w kieszeni

  • Wstępnie z tego co wiem to ponad 700 zł już nie moje... no ale jak trzeba to trzeba 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Loni"]Wstępnie z tego co wiem to ponad 700 zł już nie moje[/quote]
    o to niezła sumka pojdzie
    [quote="Loni"]no ale jak trzeba to trzeba 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    w koncu dla fabii wszystko 😄

  • [b]Loni[/b], jeszcze przydaloby sie wyregulowac Twoj podtlenek propan-butan 🆗 <!-- s🆗 -->

  • mnie wyszlo przeglad 60k + prakrycznie naprawa calego przedniego zawieszenia + jakies drobiazgi ponad 1k 😞 <!-- s:( -->

  • [quote="maniek"]mnie wyszlo przeglad 60k + prakrycznie naprawa calego przedniego zawieszenia + jakies drobiazgi ponad 1k 😞 <!-- s:( -->[/quote]

    nie dziwie sie na te Wasze slaskie dziury 😛 .. moj tata kupil poltora roczna primere ktora koles jezdzil z bielska do katowic i cale przednie zawieszenie bylo do wymiany .. dobrze ze byla jeszcze na gwarancji :hyhy:

    moja fabka ma ok 55 tys i w przednim zawieszeniu cisza jak makiem zasial :cwaniak:

  • Raz na jakis czas mozna odzalowac na czesci, wazne by nie bylo to za czesto. 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="Wojtas"]nie dziwie sie na te Wasze slaskie dziury 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    😞 no niestety ominiesz jedna dziure wpadniesz do drugiej :mur: ale mam cicha nadzieje ze jak te euro 2012 sie odbedzie w Chorzowie to jakos stan tych drog sie poprawi 🆗

  • [quote="Loni"]-rozdząd /w końcu ma 102 tys[/quote]

    U mnie 103 tys i jest ok, jesteś pewna, że jest do wymiany, żegocze :?: <!-- s:?: -->

    [quote="Loni"]przednie zawiesznie ale co dokładnie to okaże się już na miejscu: pewnie wachacze, gumy na stabilizatorach itd... [/quote]

    Dwa łączniki, końcówki wachacza, końcówki drążków, gumy na stabilizator, i dwie na wachacz od wew. Na koniec zbieżność po przejechaniu około 200 km by się wsio ułożyło.

  • To [b]Miruś[/b] napisz mi ile za to wszystko wyszło? Tak +/- 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Loni"]To [b]Miruś[/b] napisz mi ile za to wszystko wyszło? Tak +/- 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Razem za wszystko coś 360 zł

  • [quote="Bartek1112"]Po takim przebiegu w fabi to normalne 🙂 . Po 60 tys wymienia sie bez mala pol zawieszenia 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    A Panie.... mam na liczniku ponad 81000 km i zawieszenie mam prawie w porządku. Do wymiany tylko gumy wahacza. I to wsio. Żywotność zawieszenia zależy od techniki jazdy a przede wszystkim od stanu dróg.

  • [quote="Krzychu_W"]przede wszystkim od stanu dróg.[/quote]

    No właśnie, a te w małopolsce są o wiele gorsze niż w reszcie kraju.

  • potwierdzam zdanie [b]Krzycha_W[/b], u mnie za kilka dni będzie stówa i jak na razie tylko gumy stabilizatora (40kkm - gwarancja) i jeden (słownie: jeden) łącznik stabilizatora (60kkm - odpłatnie bo niby przebieg za duży).

  • [quote]Dzisiaj byłam umówić się na dalszą robotę i za tydzień czeka mnie a raczej fabkę:
    -rozdząd /w końcu ma 102 tys/
    -tylnie hamulce
    -ręczny /bo linka dobrze nie trzyma/

    • i przednie zawiesznie ale co dokładnie to okaże się już na miejscu: pewnie wachacze, gumy na stabilizatorach itd... [/quote]
      [b]Loni[/b] wszystko się kiedyś zużywa, w swojej Fabce wymieniłem przy 90tyś amorki, przy 105 tyś tylne szczęki hamulcowe, przy 75 tyś przednie klocki-zresztą co 15 tyś na przeglądzie w ASO czyścili mi hamulce więc ręczny zawsze miałem OK jak i resztę hamulców. A tak wogóle to wszystko zależy po jakich drogach jeździsz.Rozrządu niestety nie zdążyłem wymienić, przy przebiegu 113 tyś zmieniła Fabia właściciela. Teraz Octavia II 1.9 TDI - przejechane dopiero 750km -jazda tym autkiem to frajda :super: <!-- s:super: -->
  • [b]Abenek [/b] śląskie i małopolskie drogi nie należą do dość dobrych :krzeslem: dziury na dziurach a oznaczenia o nich są masakryczne 😕 <!-- s:/ -->
    Mój tata ma octe ale jescze I i też jest zadowolony 🆗

  • [b]loni[/b] - w Polsce taniej jest postawić znak o dziurach, niż je naprawić. No chyba że na ulicy mieszka burmistrz , lub jakiś polityk 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]abenek[/b], zgadza sie wszytko pokazuje ten filmik
    http://poboczem.pl/filmiki/news/misja-na-marsa,887119<!-- m -->