Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Podświetlenie wnętrza/bagażnik/drzwi/schowek

Temat utworzony · 184 Posty · 33415 Wyświetlenia
  • To przeznacz kaskę na :piwo: <!-- s:piwo: -->

  • Ja miałem taki problem. Dwa tygodnie po odebrani samochodu z salonu :mur: <!-- s:mur: -->
    Okazało się, że były niedomknięte tylne drzwi :zabawa: :hurra:

  • Wiem, że o tym już było sporo - ale mam pytanie - nie działają mi światła wewnętrzne po otwarciu drzwi - nie działa też (zresztą nie wiem czy taki jest) sygnał ze nie wyłączyłem świateł - natomiast - pojawia się sygnał (pisk) w momencie niedomkniętych drzwi i wtedy zapalają się też czerwone światła na drzwiach. czy one nie powinny się świecić zawsze po otwarciu drzwi ? czy ten sygnał działa tylko na niedomknięte drzwi czy to ten sam od nie wyłączonych świateł ? czy to wariuje ten sam czujnik co od świateł wewnętrznych ?

  • [quote="maverko"]nie działają mi światła wewnętrzne po otwarciu drzwi[/quote]

    Moze masz w zlej pozycji ustawiony przelacznik w lampie ? Powinny byc widoczne (odsloniete) na obrazku otwarte drzwi...

    [quote="maverko"]nie działa też (zresztą nie wiem czy taki jest) sygnał ze nie wyłączyłem świateł - natomiast - pojawia się sygnał (pisk) w momencie niedomkniętych drzwi[/quote]

    Sygnal wlaczanych swiatel na wylaczonym silniku pojawia sie dopiero przy otwarciu drzwi... Wiec moze Ci piszczalo, bo miales wlaczone swiatla, wylaczony silnik, i nie domkniete drzwi ?

    Sprawdz to dobrze 🙂 <!-- s:) -->

    [quote="maverko"]wtedy zapalają się też czerwone światła na drzwiach. czy one nie powinny się świecić zawsze po otwarciu drzwi ?[/quote]

    Powinny 🙂

    [quote="maverko"]czy to wariuje ten sam czujnik co od świateł wewnętrznych ?[/quote]

    To nie czujnik, to przekaznik...

    Podjedz najlepiej do jakiegos elektryka samochodowego, rzuci okiem i na pewno bedzie wiedzial co jest 😉

  • Nie, przełącznik przy lampie sprawdziłem we wszystkich opcajch i nie działa - świeci tylko jak wcisne te światła "do czytania"

    Dokładnie tak u mnie to działa wyłaczony silnik, włączone światła i niedomknięte drzwi - ale niedomknięte jak mam otwarte to nie piszczy. Czyli nie ma sygnału jak miałem w peugociem, że jak nie wyłacze światła i otwarłem drzwi to zaraz piszczało ??

    Dzięki za info bo nie wiedziałem jak to ma być myślałem że "ten typ tak ma". Teraz już wiadomo, że przynajmniej tymi drzwiami musze sie zająć żeby te czerwone w drzwiach świeciły po otwarciu, a nie po niedomknięciu. dzięki

  • [quote="maverko"]Dokładnie tak u mnie to działa wyłaczony silnik, włączone światła i niedomknięte drzwi - ale niedomknięte jak mam otwarte to nie piszczy.[/quote]

    Zeby piszczalo, musi byc wylaczony silnik i otwarte swiatla...

    A drzwi otwarte - w tej opcji powinno piszczec...

    [quote="maverko"]Czyli nie ma sygnału jak miałem w peugociem, że jak nie wyłacze światła i otwarłem drzwi to zaraz piszczało ??[/quote]

    Przy wlaczonym silniku nie zapiszczy. Przy wylaczonym powinien...

  • właśnie zauważyłem podobny problem w mojej fabce po otwarciu drzwi kierowcy nie zapala się kontrolka na desce i przy włączonych światłach i otwartych drzwiach nie ma brzęczka przypuszczam że to wyłącznik w drzwiach nie działa muszę spr to po wekendzie :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->

  • a sprawdzcie to jeszcze tak samo ale z drzwiami pasażera, z tego co opisujecie zaczał bym szukac od wyłącznika krańcowego drzwi lub wewntualnie przewodów w tej gumowej osłonie między drzwiami a budą auta. Z tego co juz czytałem tutaj coś co zastapiło typowy wyłącznik krańcowy jest wpakowane w zamek w drzwiach

  • Przy drzwiach pasażera nic nie działa ani czerwone światła w dzrzwiach ani piszczyk.

  • u mnie na wszystkich innych drzwiach wszystko działa ok a brzęczyk powinien działać tylko na drzwiach kierowcy

  • maverko, posprawdzaj wszystkie bezpieczniki, przy czym przy okazji kazdego wyjmij i włóz ponownie.

    mario_tg najprawdopodobniej albo masz uszkoszony wyłącznik w drzwiach albo uwaloną wiązke miedzy drzwiami a budą auta

  • Z tyłu boczne światła pasażera - mają 3 pozycje - wyłaczone - świecące przy otwarciu drzwi - świecące ciągle - u mnie świecą ciągle w pozycji 2 i 3 - gdzie szukać błędu ? - rozumiem że te światła powinny sie zapalać także przy otwieraniu drzwi tylnich pasażera więc problem chyba nie do końca jest w krańcówce zamka drzwi przednich ?

    -- sprawdzałem jeszcze inaczej przy włączonych światłach - bez kluczyka - światła w drzwiach przednich (jednych i drugich ) zapalają sie i odzywa się sygnał jak palcem nacisne na zamek w drzwiach w odpowiednią stronę - czyli tam też jest problem - ale myśle ze to jest do zrobienia skoro w ogóle działa - trzeba to tylko rozebrać i tak dostosowac zeby reagowało na zamkniecie drzwi a nie na palec 🆗 <!-- s🆗 -->

  • nie orientuje się ktoś gdzie jest układ odpowiedzialny za wygaszanie tej lampki? chciałem skrócić czas wygaszania bo jest stanowczo za długi... Zamknę drzwi, autko... idę i świeci się nie wiem z 15 - 30 sekund... wkurza mnie to bo sie zawsze zastanawiam czy zgaśnie czy nie 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam
    Mam mały problem z podświetleniem:
    po pierwsze, tablicy rejstracyjnej (brak prądu)
    po drugie, głównej konsoli, wogóle się nie świeci
    po trzecie, podświetlenie zegarów, po przekręceniu zapłonu przygasa, jak wyłącze znowu mocniej świeci
    :?: <!-- s:?: -->
    Czy miał już może ktoś taki przypadek? Czy to wszystko jest ze sobą powiązane? :zalamany:

  • bezpieczniki posprawdzaj 🙂 <!-- s:) --> a z tyłu przy rejestracji: żarówki, wtyczki do lampek, i bezpieczniki.

  • bezpieczniki są OK
    ale wydaje mi się że coś walnęło w włączniku świateł
    czy to może być przyczyna 😕 <!-- s:/ -->

  • Może być. Sprawdź go. Bo to wszystko jest powiązane przecież.

  • a czy ma ktoś jakiś schemat pinów (który od czego, gdzie powinien byc plus i takie tam)???

  • Witam serdecznie. Zakładał moze ktos w swoim bolidzie lampke do bagażnika ?? Zamierzam sie zeby to zrobic ale jakos nie mam pomysłu. Moze ktos pomoze??

  • Chciałem zrobić podświetlenie LED'ami ale nie robiłem bo dawały mało światła i nie chciałem robić dziury w blachach żeby zamontować krańcówkę.
    Jak by miał dużo czasu i chęci to bym zrobił to tak. Kupił bym jakieś dwie lampki i krańcówkę montowane w zamek