Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Tłumik - temat zbiorczy

Temat utworzony · 113 Posty · 47157 Wyświetlenia
  • [quote="x"]Jestem ciekaw po ilu latach konieczna jest wymiana tłumików, u mnie jest delikatna korozja 2 tłumików i rury łączącej.[/quote]

    moj tlumik koncowy lezy od wrzesnia w garazu ... a jego miejsce zajal sportowy "m-tech" :hyhy: <!-- s:hyhy: --> ale na pozostalych czesciach nie widac sladow korozji .. fabie mam od lipca 2003

  • U mnie prawie 90 tys, ponad 5 lat, płaty rdzy odchodzą od obydwóch tłumików, ale narazie cisza. Jak się sypną to się wymieni 😛 <!-- s:P -->

  • U mnie od 10.2002 , 80 tyś.km, 42tyś na gazie i jeszcze mam tłumniki od nowości. 🙂 <!-- s:) -->

  • LISTOPAD 2002 na razie póki co cisza

  • dziś doszły do mojego słuchu dziwne odgłosy z rury wydechowej mojej fabiuni.
    mam pytanie co ile tysięcy kilometrów trzeba wymienić tłumik w naszych autkach

  • Jak przerdzewieje

  • Nie ma reguły mój ma 94 tys. km i 6 lat.

  • jak sie dluzsze trasy robi to duzej wytrzymuje 😉 <!-- s;) --> robisz krutkie to niestety woda sie osadza w srodku i rdzewieje przez to

  • 2 tygodnie temu wymieniłem końcowy. 95 kkm przebiegu, 4 lata, gaz. W ostatnim roku dużo krótkich przebiegów i wypalił się środek, z zewnątrz wyglądał ok.

  • [quote="micchal"] z zewnątrz wyglądał ok.[/quote]
    tak jest najczesciej ze z zew wyglada dobrze ale wystarczy postukac reka w niego i posl;uchac czy jest rozsypany w srodku to juz sa piersze oznaki zuzycia 😉 <!-- s;) -->

  • Ale za to jaki "rasowy" odgłos miał, zwłaszcza na niskich obrotach. Tylko w trasie to strasznie denerwowało.

  • [quote="micchal"]Ale za to jaki "rasowy" odgłos miał, zwłaszcza na niskich obrotach.[/quote] no wiem mi tez przepuszcza ostatni narazie zostawiam to mi pasuje 😄 <!-- s:D -->

  • Mój jest sypnięty z zew i wew. Wygląda tragicznie, ale ciągle go nie słychać 🆗 <!-- s🆗 -->

  • jak seryjny to taki co ma18/24 miesiace gwarancji im wiecej tym lepiej niekiedy epiej dolozyc pare groszy polecam asmeta albo izawit dos dobre tlumiki w rozsadnej cenie 🙂 a jezeli chcialbys jakis sportowy polecam ultera daje miby basowy pomruk w granicach rozsadku 😉 <!-- s;) -->

  • Witajcie.

    Odgrzeję trochę temat.

    Pada tłumik.. a jak fajnie burczy... Ale ojciec woli, żeby było cicho... W sumie to i gaz mam założony, to i do regulacji lepiej, żeby był cały wydech.

    I teraz mam do Was pytanie. Jak trudna jest wymiana? Planuję to zrobić sam. Wielki mechanik samochodowy ze mnie nie jest, ale trochę sprytu mam 🙂 <!-- s:) --> Co jest potrzebne do wymiany tłumika (chodzi mi o jakieś kleje, uszczelniacze, złączki itp.)?? Mogę liczyć na jakiegoś manuala i ewentualnie fotki?

    Pozdrawiam. I z góry dzięki.

  • Musisz poczekac az Mirek sie wypowie. On nie dawno u siebie zmienial, to ci opisze pewnie co i jak 🙂 <!-- s:) -->

  • No to widzę, że sam sobie raczej nie dam rady. Spawarkę widziałem na oczy, ale za chiny nie umiem się tym posługiwać :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> Da radę bez tej spawarki?

  • [b]Krzychu_W[/b], kup lepiej tlumik i jedz z tym do zakladu gdzie wymienia .. jezeli spawarke widziales tylko przejazdem to daj sobie spokoj 🙂 lepiej zaplacic i miec dobrze zrobione 😛 to nie sa az tak duze koszta(50-80zl) zeby kombinowac samemu jak sie nie wie od ktorej strony podejsc :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • Wydech bez problemu zrobisz sam jak masz tylko kanał, boscha i okulary by nie stracić wzroku. Jeśli chodzi o wymianę siatki jak przepalona to też nie problem, odkręcasz 4 śruby od kolektora i odpinasz złącze od sondy lambda masz go po lewej stronie silnika, idzies do pierwszego lepszego blacharza który Ci przespawa siatkę - dasz nu na flaszkę i po sprawie. Natomast co do tłumików to musisz badziewie pociąć bo jest w jednym kawałku i go inaczej nie ściągniesz. Co do cięcia w książce były oznaczone miejsca gdzie należy ciąć, jednak nie wiem gdzie moja jest, więc przymierz nowy i będziesz wiedział gdzie ciąć. Uszczelniaczy żadnych nie potrzeba. Do każdego tłumika przychodzi jedna obejma do skręcenia plus mi doszła siatka i uszczelka pod kolektor, browarek i tyle 🆗 <!-- s🆗 -->. Fotek niestety nie mam.

  • Po 6,5 roku męczenia kończy żywot mój ostatni tłumik.....
    Jak sie domyślacie chcę go wymienic na sportowy z jakąś ładną końcówką.
    Tylko nie taki żeby ryczał na pół osiedla. Delikatny basowy pomruk.....
    I tu pytanie do Was.
    Poradźcie co kupić i gdzie szukać?????????
    Z góry dziękuje za propozycje i rady.