Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Akumulator

Temat utworzony · 610 Posty · 115628 Wyświetlenia
  • Ja tam pod maske nie zagladam wcale to i problemow nie widze. Jak mi sie skonczy plyn do spryskiwaczy to rzuce okiem na akumlator i podziele sie wrazeniami :lol: <!-- s:lol: -->

  • Od ponad pol roku mam problem z aqmulatorem :evil: co miesac nie dosc ze dolewam min szklanke wody destylowanej to jeszcze musze go ladowac 2 dni :evil: <!-- s:evil: --> i teraz mam pytania .. chce kupic nowy i tak :

    1.Jezeli odepne stary i podlacze nowy to w czasie kiedy nie bedzie "zasilania" nic sie z komputerem nie stanie itp ??

    1. Czy mozna kupic aqmulator o lekko wiekszej liczbie Ah ??
  • [quote="Wojtas"]
    1.Jezeli odepne stary i podlacze nowy to w czasie kiedy nie bedzie "zasilania" nic sie z komputerem nie stanie itp ??

    1. Czy mozna kupic aqmulator o lekko wiekszej liczbie Ah ??[/quote]

    Jesteś niezły kamikadze 🙂 <!-- s:) --> , ładując akumlator podłączony do instalacji w aucie możesz kiedyś zastać autko spalone 😞 jak w załączonych przeze mnie kiedyś zdjęciach.
    1 - Nic Ci się nie stanie tylko po podłączeniu musisz uruchomić sterownik, przynajmniej tak jest w mojej wersji COMFORT, natomiast zależy jakie masz radio jeśli kodowane to z kopa Ci nie wystartuje.
    2 - Spokojnie, byleby za bardzo nie przesadzić, ja założyłem u siebie BOSCHA 55Ah 420A - jest rewelacja. Czeskie badziewa są do D... Zwróć uwagę na jeszcze większy A - aż niż ja mam, przyda się to szczególnie zimą.

  • Dzieki za rady 🙂 kupilem Centra cos tam .. 45 AH 420 na rozruch. no i gwarancja na 3 lata 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]szyk[/b] to normalne gdyż nie ma podtrzymania zasilania na te opcje.

  • Jak wymienialem to odlaczylem baterie na jakies 2 min max..tylko wyzerowal sie stan z tego dnia co jechalem tj. ilosc km,spalanie itd.Godzina i reszta pozostaly bez zmian.

  • [quote="YaNkEs_69"][quote="MirekS"]
    Jesteś niezły kamikadze 🙂 <!-- s:) --> , ładując akumlator podłączony do instalacji w aucie możesz kiedyś zastać autko spalone 😞 jak w załączonych przeze mnie kiedyś zdjęciach.
    [/quote]

    ROTFL 🙂 ))))) A co ma ładowanie podpiętego aku do palącej się instalacji ??? Nie spotkałem się jeszcze aby gdziekolwiek odpinano aku do ładowania.[/quote]

    Podczas ladowania akumulatora uwalnia sie wodor, ktory tworzy z powietrzem wybuchowa mieszanke, tzw mieszanke piorunujaca.. Przy pechowym dniu i sprzyjajacych okolicznosciach przeskok iskry moze spowodowac pozar..
    Z akumulatorem nie ma zartow - dodatkowo powinno przestrzegac sie kolejnosc odlaczania i podlaczania kablow.

  • Mnie to zdziwilo jak to wyczytalem w instrukcji, ale rozbawic to nie bardzo :?

  • [quote="YaNkEs_69"][quote="MirekS"]
    Jesteś niezły kamikadze 🙂 <!-- s:) --> , ładując akumlator podłączony do instalacji w aucie możesz kiedyś zastać autko spalone 😞 jak w załączonych przeze mnie kiedyś zdjęciach.
    [/quote]

    ROTFL 🙂 ))))) A co ma ładowanie podpiętego aku do palącej się instalacji ??? Nie spotkałem się jeszcze aby gdziekolwiek odpinano aku do ładowania.[/quote]

    Widziałem już dwa nadpalone samochody które zapaliły się podczas ładowania i nieodłączonym akumlatorze. Z elektryką nie miały żadnych problemów. Jedno zapaliło się po tym jak piorun walnął ( prawdopodobnie ) w piorunochron. Natomiast drugi na wskutek podania przez elektrownię zyt dużego prądu do gniazdka 220 V. Popaliły się też w domach wtedy telewizory, lodówki itp.
    Poza tym trzech niezależnych elektryków potwierdziło mi, że nie należy ładować baterii podłączonej do instalacji w samochodzie.

  • o sterowniku byla rowniez mowa na forum. Proponuje troche poszukac.
    Zapraszam rowniez do rejestracji na forum

  • [quote="moran"]1 mozna czy nie mozna bezpiecznie odlaczyc aku.np na calonocne ladowanie i co sie moze wydazyc-poniewaz slyszalem juz rozne wersje wlacznie ze skasowanie kodow ?[/quote]

    Spokojnie możesz odłączyć, nic Ci się nie stanie, niezapomnij otworzyć korków i zakryj lewy błotnik by Ci kwas nie zniszczył lakieru. Kodów nie skasujesz chyba, że od radia jak masz kodowane, jedynie co skasujesz to część błędów, ale to tylko na zdrowie :piwo: <!-- s:piwo: --> wyjdzie silnikowi.

    [quote="moran"]2 jak ewentualnie "uruchomic sterownik " jak to napisal kol.Mirek S poniewaz tez mam wersje Comfort !.4 60KM[/quote]

    Włóż kluczyk do zamka, na maksa kluczyk by Ci się otwarły przednie szyby, a potem w drugą stronę by się zamkły i tyle 🆗

    Jak poprzednik napisał: [b]ZAPRASZAM DO REJESTRACJI NA FORUM[/b] :lamer: 😉

  • Ja po każdorazowym odłączeniu akum. zapalm autko i czekam aż sie zagrzeje silnik tak aby załączył sie wentylator i wyłączam go dopiero jak sie wentylator wyłącza.

    Oczywiście nie naciskając pedałów gazu i nie włączając świateł.

  • [quote="moran"]Witam
    padlo juz tutaj takie pytanie ale nie udzielono wyczerpujacej odp.a jestem zainteresowany,mianowicie
    1 mozna czy nie mozna bezpiecznie odlaczyc aku.np na calonocne ladowanie i co sie moze wydazyc-poniewaz slyszalem juz rozne wersje wlacznie ze skasowanie kodow ?
    2 jak ewentualnie "uruchomic sterownik " jak to napisal kol.Mirek S poniewaz tez mam wersje Comfort !.4 60KM[/quote]

    Spokojnie możesz odłączyć aku od przewodów. Nic się nie stanie. i nic się nie zablokuje. Jedyne co będziesz musiał prawdopodobnie zrobić (ale niekoniecznie) to ustawienie górnego położenia szyb (jeśli masz elektryczne) no i pozostaje kwestia kodowania radia. mi padł aku i odłączyłem na ponad 25h i z radiem nic mi się nie stało.

  • [quote="x"]- przy normalnym ładowaniu NIE trzeba wypinać akumulatora
    [/quote]

    Dla bezpieczeństwa sterownika autka lepiej odpiąć, jeśli nastąpi jakieś przepięcie w sieci jesteś parę kawałków w plecy.

  • Witam

    Padł mi wczoraj akumulator na dobre :dobani: <!-- s:dobani: --> , w zeszłym roku już "ledwo zipał" i chciałbym żeby ktoś z Krakowa polecił mi jakiś sklep w którym kupie akumulator za rozsądną cenę.

  • Zajrzyj tutaj
    http://sliz.avx.pl/forum/viewtopic.php?t=600<!-- m -->

    Masz tu wypisane namiary na kilka sklepow z czesciami, akumlatory tez pewnie maja

  • Napewno nie kupuj w hipermarkecie bo pewnikiem będzie zasiarczony ( czyt. zleżany)

  • Aha i nie zapomnij wziasc starego, wtedy nie zaplacisz 30zl kaucji.
    W mysl przepisow o ochronei srodowiska, jesli chcesz kupic nowy akumlator musisz oddac stary, albo zaplacic wspomnaiane 30zl

  • O supermarkecie to nawet nie myslałem 🙂 , a tak na marginesie to bardzo dobry pomysł z tymi polecanymi sklepami 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="Dziewiarz"]Witam

    Padł mi wczoraj akumulator na dobre :dobani: <!-- s:dobani: --> , w zeszłym roku już "ledwo zipał" i chciałbym żeby ktoś z Krakowa polecił mi jakiś sklep w którym kupie akumulator za rozsądną cenę.[/quote]

    Polecam sklep na Kalwaryjskiej oraz na Prandoty za stacją BP i nissanem. Firma handluje tylko akumulatorami i nie wciskają głupot. Można też u nich zostawić do naładowania i wtedy dostajesz inny na wymianę.