Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Temat utworzony · 392 Posty · 81187 Wyświetlenia
  • [quote="MŁODY"]ja wy to robicie to nie wiem , jak w mieście można mieć 7,5 ltra :mur: <!-- s:mur: -->[/quote]

    Zależy od godzin w jakich poruszasz się po mieście - czytaj natężenie ruchu.

  • już się chyba wypowiadałem na powyższy temat...ale co tam jeden komentarz więcej nie zawadzi :hurra: miasto 8-9 ALE MIASTO czyli ruszanie zatrzymywanie krótkie odcinki jazdy :!: a trasa....w moim przypadku Śrem-Poznań jakieś 40 km nawet jakiś czas jazda po mieście ale średnio w te i spowrotem 6l. przy ekonomicznej jezdzie :super: a jak przyduszę to...7-7.5l 🆗 <!-- s🆗 --> pozdrawiam

  • optymalna poza miastem na te 6l. nawet z klimą to predkość 100-110km/h 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Najlepsza prędkość w trasie to ok 90 km/h, ale optymalnie dla komfortu jazdy i spalania to jest właśnie 100-110. Nie jest za wolno, ani za szybko 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja ostatnio przestałem patrzeć na spalanie, po prostu tankuje i jadę. Jak mam ochotę po dociskać to dociskam i nie martwię sie o spalanie. Ile spali tyle spali 🆗 <!-- s🆗 -->

  • A moja kombianka w trasie ...najmniej jak do tej pory udalo mi się zejść do 5.6l/100.W mieście przy very spokojnej jeździe 6.7 a przy takiej codziennej to 7.5 do 8.0(oczywiście miasto) i bez róznicy czy z klimą czy bez .Tak więc miasto oceniam na ok 8.0 l/100.

  • To i ja sie podepnę pod temat :evil: <!-- s:evil: -->

    Trasa trzy osoby + dziecko i spalanie według komputera wyszło 5.8 l jazda prędkością do max 110 km/h
    Jazda do pracy 7 km w miarę bez korków 6.8-7.5 l
    Jazda np do marketu na zakupy i z powrotem może z 2 km w jedna stronę 11.5-12 l

    Myślę ze spoko jak na 1.4 16V 85KM

  • [quote="vanhouse"][b]Rostoff[/b] tylko nie wiem czy zauważyłeś 1.2 a nie 1.4 ale się nie czepiam 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Zauważyłem :evil:

    Ale myślę co mi tam napisze i ja ile pali moja 🆗
    Przecież nie będę zakładał nowego tematu o spalaniu 1.4 jak można sie tu dopisać

  • Dopiszę ostatnie spostrzeżenia. Wypad do stolicy przejechane prawie ok 680km, droga tam i z powrotem w normalnym tempie max 130km/h , ale raczej utrzymywanie stałej prędkości na poziomie 100-110km/h. Srednia prędkość z drogi powrotnej wyniosła ok 89km/h
    Spalanie z całej wycieczki na poziomie 6,4 l
    Zapewne gdyby nie trochę km w mieście było by jeszcze lepiej

  • Jak dla mnie ten zakres prędkości jest wystarczający jak na możliwości auta i dróg. Nie jest się zawalidrogą, no i nie przekracza się bardzo przepisów

  • [quote="Zygus"]utrzymywanie stałej prędkości na poziomie 100-110km/h. Srednia prędkość z drogi powrotnej wyniosła ok 89km/h
    Spalanie z całej wycieczki na poziomie 6,4 l
    Zapewne gdyby nie trochę km w mieście było by jeszcze lepiej[/quote]

    Mi też tak wyszło na autostradzie na opole, wrocław, prędkość nieco większa około 170 - 180, włączona klima, tylko, że to TDI 🙂 . Dobra wracamy do 1.2 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote]Mi też tak wyszło na autostradzie na opole, wrocław, prędkość nieco większa około 170 - 180, włączona klima, tylko, że to TDI 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Kraków - Bludenz (Austria) przez Bolesławiec i Niemcy, w sumie 2500km w 4 dorosłe osoby+bagaże, prędkość trzymana 120÷160 km/h i średnie spalanie 5.7l/100km z pomiarów tankowania do pełna. :super:

    Sorry za OT

  • Pojazd: kosiarka elektryczna, dystans - ogrodek. spalanie 0 l/100..

    Wiecie, ze to nie ten temat, a i tak robicie OT - nie rozumiem Was.. Zwlaszcza Ty MirekS - Junior Admin.. Prosze osoby komptetentne o usuniecie OT (lacznie z moim, ale nie dziwcie sie, ze nie wytrzymalem 😛 ). Utworzcie inny temat o spalaniu klekotow, albo zmiencie tytul tematu. Macie szczescie, ze nie jestem adminem :chytry: <!-- s:chytry: -->

  • [quote="wolfmk"]Wiecie, ze to nie ten temat, a i tak robicie OT - nie rozumiem Was.. Zwlaszcza Ty MirekS - Junior Admin.. Prosze osoby komptetentne o usuniecie OT ... albo zmiencie tytul tematu[/quote]

    :padam: [b]wolfmk[/b] sprawa wyprostowana, przychylam się do [b]vanhouse[/b], że nie ma sensu tworzyć osobnego tematu na jeden, dwa posty. Zmieniłem nieco tytuł tematu i będzie oki :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> . Hehe nasprzątam się tyle na forum, ale i ja muszę czasem zrobić jakiegoś [b]OT[/b]. Posty nie związane z tym tematem usunąłem.

  • A ja dzisiaj przeżyłem szok jazda po mieście jakieś 10km z włączona klimą komputer pokazał 13.5 litra :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->
    To już sporo jak na 1.4 a nie jechałem jakoś ostro

  • [b]Rostoff[/b] to normalne, ze auto wiecej pali jak jest nowe 😉 <!-- s;) --> Pozniej powinno sie to unormowac..

  • [quote="Rostoff"]A ja dzisiaj przeżyłem szok jazda po mieście jakieś 10km z włączona klimą komputer pokazał 13.5 litra :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->
    To już sporo jak na 1.4 a nie jechałem jakoś ostro[/quote]

    Zależy w jakim korku stoisz 🙂 . Jeżeli w mieście miała by Ci palić 6 litrów to ile miała by palić na trasie? 4 l/100km.

    Swoim TDI po Krakowie w korkach ok 7÷8 l/100km bez włączonej klimy.

  • Mi wczoraj spaliła na trasie przy bardzo spokojnym stylu jazdy (obroty silnika od 1500 do 2200) jakieś 3,8 litra na 100km 🙂 rewelacja 🙂 <!-- s:) -->

    Chociaż z drugiej strony ostatnio ostro dawałem w palnik i to przy bardzo krótkich odcinkach to mi spaliła dobrze ponad 7 litrów na 100km, to mi sie nie spodobało, już tak nie będę jeździł, only emeryt style 😄

    A tak średnio w cyklu mieszanym to pali koło 5 litrów

    Oczywiście silnik 1.9 SDI

  • Moja rakieta podobnie jak poprzednika.
    W mieście pali ok 5 l/100km. Trzeba tylko zrobić wiecej jak 20 km przebiegu. Jeśli jedziemy do kiosku po fajki to spalić nam może i z 10 litrów.
    Co do dalekich przebiegów to ostatnio miałem okazje jechać do Włoch na narty. 4 osoby i bagaże spalanie średnie ok 5,5 l/100km (ok 130 - 150 km/h). Rekord mój to 3,9 l/100km na trasie Kraków/Świętochłowice.

  • moj srednio to 8literek