Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wspomaganie układu kierowniczego - temat zbiorczy

Temat utworzony · 618 Posty · 142112 Wyświetlenia
  • Czujnik skrętu uszkodzony.

  • [quote="csw1"]
    Jeśli przygasają Ci światła to czujnik skrętu[/quote]

    Jak dokręcisz do końca kierą to nawet przy dobrym czujniku przygasną światła to już wada fabii.

  • [quote="MirekS"][quote="csw1"]
    Jeśli przygasają Ci światła to czujnik skrętu[/quote]

    Jak dokręcisz do końca kierą to nawet przy dobrym czujniku przygasną światła to już wada fabii.[/quote]

    Zgadzam sie z Mirkiem .. mam tak od nowosci.

  • Ja mam nowy akumulator i ten problem ustal. ten oryginalny czeski niestety poszedl sie je...c .

  • ja mam 16v i kupilem Centra Futura 45Ah 450A, jest bezobslugowy ..tj. nie trzeba doelwac elektrolitu..koszt ok 180 zeta

  • Ja mam BOSCHA 55Ah 420A, jeśli jest padnięty akumlator to pierwszym objawem jest nie działające wspomaganie. Pisze to nawet w książce obsługi którą dostałeś od dilera.

  • [quote="lysyy"][quote="MirekS"] Pisze to nawet w książce obsługi którą dostałeś od dilera.[/quote]

    Jest napisane :sciana:[/quote]

    dozwolone sa 2 formy 😛 wlasnie dlatego ze ludzie uzywali obydwuto slownik uznaje za poprawne 2 formy 😛 <!-- s:P -->

    tak samo jak mozna powiedziec poszlem lub poszedlem 😛

  • [quote="lysyy"][quote="Wojtas"][quote="lysyy"][quote="MirekS"] Pisze to nawet w książce obsługi którą dostałeś od dilera.[/quote]

    Jest napisane :sciana:[/quote]

    dozwolone sa 2 formy 😛 wlasnie dlatego ze ludzie uzywali obydwuto slownik uznaje za poprawne 2 formy 😛 <!-- s:P -->

    tak samo jak mozna powiedziec poszlem lub poszedlem 😛 [/quote]

    Otóż odpowiem Ci tak. o ile słowo "pisze" można używac w mowie potocznej to dbajac o czystość jezyka ludzie wykształceni powinni używac formy bardziej poprawnej czyli "jest napisane". jesli nie wierzysz to sobie poczytaj nieco tu http://so.pwn.pl/.

    Co do "prawidłowej" formy słowa "poszłem" to poprosze jakis link z argumentem bo wzbudziłes teraz u mnie napad smiechu. 😄

    a tak poza tym: mówisz szłem czy szedłem? 😄 bo to to samo słowo tylko z przedrostkiem.... jeśli używasz pierwszej formy to gratuluję. 😄 [/quote]

    co do linq z argumentem na temat slowa poszłem to niestety Ci nie pomoge .. jak jeszcze chodzilem do szkoly sredniej to w klasie maturalnej mielismy ten temat na lekcji jez. polskiego i moja nauczycielka mowila ze mozna uzywac 2 formy, tlumaczac to tym ze ci ludziektorzy zajmuja sie jez. polskim zatwierdzili forme poszlem z przyczyn wyzej przeze mnie napisancyh .. nie wiem jak jest teraz i powiem szczerze nie obchodzi mnie to .. ja uzywam tych odmian ktore rowniez tak jak Ty uwazam za poprawne ... czyli poszedlem , wyszedlem itd.

  • [quote="Wojtas"][quote="lysyy"][quote="Wojtas"][quote="lysyy"][quote="MirekS"] Pisze to nawet w książce obsługi którą dostałeś od dilera.[/quote]

    Jest napisane :sciana:[/quote]

    dozwolone sa 2 formy 😛 wlasnie dlatego ze ludzie uzywali obydwuto slownik uznaje za poprawne 2 formy 😛 <!-- s:P -->

    tak samo jak mozna powiedziec poszlem lub poszedlem 😛 [/quote]

    Otóż odpowiem Ci tak. o ile słowo "pisze" można używac w mowie potocznej to dbajac o czystość jezyka ludzie wykształceni powinni używac formy bardziej poprawnej czyli "jest napisane". jesli nie wierzysz to sobie poczytaj nieco tu http://so.pwn.pl/.

    Co do "prawidłowej" formy słowa "poszłem" to poprosze jakis link z argumentem bo wzbudziłes teraz u mnie napad smiechu. 😄

    a tak poza tym: mówisz szłem czy szedłem? 😄 bo to to samo słowo tylko z przedrostkiem.... jeśli używasz pierwszej formy to gratuluję. 😄 [/quote]

    co do linq z argumentem na temat slowa poszłem to niestety Ci nie pomoge .. jak jeszcze chodzilem do szkoly sredniej to w klasie maturalnej mielismy ten temat na lekcji jez. polskiego i moja nauczycielka mowila ze mozna uzywac 2 formy, tlumaczac to tym ze ci ludziektorzy zajmuja sie jez. polskim zatwierdzili forme poszlem z przyczyn wyzej przeze mnie napisancyh .. nie wiem jak jest teraz i powiem szczerze nie obchodzi mnie to .. ja uzywam tych odmian ktore rowniez tak jak Ty uwazam za poprawne ... czyli poszedlem , wyszedlem itd.[/quote]

    Chyba wyszliśmy trochę poza temat 🙂 , nieprawdaż ??

  • OT sie zrobilo jak nie ma co 🙂 wracamy do rozmowy o wspomaganiu kierownicy 😛 <!-- s:P -->

  • Czy wiecie gdzie sprawdza się i uzupełnia płyn od wspomagania kierownicy?

  • Nie wiem czy w TDI nie jest inaczej ale w u mnie jest za/pod lewym reflektorem. Czarny korek z napisem power steering. Korek ten ma miarkę na której po odkręceniu sprawdzisz poziom.

  • Tylko by się tam dostać trzeba zdemontować baterię, więc najprzód sprawdz jak się ma sprawa z radiem, byś później nie miał problemu z jego uruchomieniem 😉

  • Dzieki za informacje. Z baterią nie ma problemu, już ją pary razy wyciągałem podczas tych mrozów. Radia nie mam więc nie będzie problemu 🙂 <!-- s:) -->

    Jeszcze jedno pytanie. Jaki płyn jest do wspomagania? I gdzie można go kupić?

  • [quote="sobot"] Jaki płyn jest do wspomagania? I gdzie można go kupić?[/quote]

    Kupisz w każdym sklepie z częściami do skody, musisz sprzedawcy o rodzaj zapytać, ewentualnie wykonać telefon do serwisu ale ja nie wierzę byś miał tam mało płynu no chyba, że Ci się pojawił jakiś wyciek.

  • Żeby się dostać do czujnika trzeba zdemontować lewy halogen, nie robiłem z tym sam bo nie miałem potrzeby, ale ponoć jest z tym trochę roboty.
    Zanim cokolwiek zaczniesz robić odłącz najpierw baterię na noc.

  • Podejrzewam że jest mało płynu, bo świeciła się kontrolka, ale już się nie świeci i jest ok 🙂 <!-- s:) -->)

  • [quote="owicz0"][quote="MirekS"]Żeby się dostać do czujnika trzeba zdemontować lewy halogen, nie robiłem z tym sam bo nie miałem potrzeby, ale ponoć jest z tym trochę roboty.
    Zanim cokolwiek zaczniesz robić odłącz najpierw baterię na noc.[/quote]
    zejdz z tego akumulatora...
    po to niemcy wymyslili maszyny pod nazwa vag czy vas aby odczytac usterke i dokonac naprawy :padam: <!-- s:padam: -->
    poza tym bardzo podoba mi sie porzadeczek na waszym forum-jestem tu zalogowany od dosc dawna ale jakosc problemow zniechecila mnie,dzis z ciekawosci zagladam i jestem poczatkujacy
    wisi mi to bo jak pisalem problemy macie banalne ale pogratulowac...[/quote]

    Nie rozumiem o co Ci chodzi :?: .
    Jesteśmy tu po to by się dobrze bawić, pogadać, pośmiać się i w razie problemów sobie pomóc.
    Większość z nas nie ma tak zasobnych portfelów jak[b] TY[/b] by z byle pirdółką lecieć na [b]VAGA[/b] i płacić za frajer 60 zł tylko po to by usunąć jakiś błąd. Nie biorę tu pod uwagę osób które mają wejścia i mogą to zrobić taniej. Jakbyś miał trochę pojęcia na temat błędów to dzielą się one na takie które można usunąć tylko z VAGA i na takie które można usunąć przez odłączenie zasilania. Twierdzisz, żę problemy są banalne - może i tak, ale to są dolegliwości tego modelu skody, jeśli [b]TY[/b] ich nie masz to gratuluję, widocznie jesteś w czepku urodzony.
    Jeśli nie umiesz pomóc to nie neguj porad innych.

  • [quote="owicz0"]ale jakosc problemow zniechecila mnie[/quote]

    Dziekujemy za odswiezenie tematu sprzed miesiaca 😛 <!-- s:P -->
    Bardzo dziekujemy za pomoc w rozwiazaniu tego problemu.
    A problemow to my sami nie wymyslamy, tylko sa to problemy na ktore natrfiaja uzytkownicy, wiec nei rozumiem jak jakosc problemow mogla cie zniechecic :rotfl:
    Jesli jakosc problemow jest tak asobie, to pozostaje si etylko cieszyc ze Fabia to taki udany samochod, i trafiaja sie jej tylko blahce problemy. :rotfl:

  • Nie 😞 <!-- s:( -->

    [glow=blue]Temat przeniesiony z działu mechanicznego do elektrycznego[/glow]