Witaj na forum Fabia Club Polska

Kupno nowego laptopa

Topic created · 25 Posts · 8759 Views
  • Przymierzam się do kupna nowego notebooka.

    Mam na oku takiego HP'ka [url=http://www.kurtmedia.pl/product-pol-151654-HP-Pavilion-dv6-6b66ew-i7-2670QM-8GB-15-6-LED-HD-500-DVD-AMD6770M-2GB-W7H-A6P08EA-8GB.html]Link[/url]

    Co sądzicie o nim?
    Jeśli możecie polecić podobnie skonfigurowane lapki to proszę podawać.
    Cena około 3000 zł.

  • O HP mogę Ci powiedzieć tyle, że jest po prostu świetny, sam używam DV6 i jestem z niego bardzo zadowolony.
    HP w tych nowych DV6 włożył zupełnie nową płytę główną, ludzie skarżyli się na te stare bo się szybką przegrzewały.
    Te nowe mogą pracować znacznie dłużej i dzięki temu, że się nie przegrzewają działają stabilniej.
    Ogólnie mogę Ci polecić, bo laptop na prawdę solidnie wykonany 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="anubis"]nie żebym stanowczo odradzał, ale przeważnie HP serwisuje, tak więc ja bym się w tą firmę nie ubierał [/quote]
    chyba że ma 3 lata gwarancji z opcją samodzielnej wymiany części jak seria "biznes" (np.compaq 85xx , 87xx )
    [b]anubis[/b] z każdym przedmiotem, kompem, nawet autem jest tak, że jego trwałość i niezawodność zależy od usera. np. lapek mojej zony ma już 6 lat i szkoda go utylizować.

    btw - pomożesz zreanimować baterie do tego sprzętu? - maxdata [url=http://manager.money.pl/hitech/laptopy/maxdata;eco;4010iw;-;372956,notebook,2177.html]>klik<[/url] ?

  • [b]anubis[/b], Dzięki za propozycję 🙂 <!-- s:) -->
    ale jest on droższy od HP i ma słabsze podzespoły...

  • [b]anubis[/b], Ta propozycja jest ciekawsza 😉 <!-- s;) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 22-06-2012, 20:38[/i] ][/size]
    a czemu Dell'a proponujesz?

  • Ja mam HP. wygląda identyko tylko mój to dv7. Ma i5, geforce itd. Ogólnie kupowany chyba 2 lata temu, pełen wypas. Ale zadowolony nie jestem. Głośny jak cholera. Nie grzeje się, znaczy nawet przy największym obciążeniu chodzi bez przycinki, ale zawsze obudowę ma gorącą. Jeśli miałbym kupić go jeszcze raz to w życiu. Akurat może ten model co podałeś jest ok.
    W HP design jak i funkcjonalność na jak najwyższym poziomie. Są pewne ułatwienia, których nie ma w innych lapkach, ale mimo to jestem tak średnio już do HP nastawiony. 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]zdono[/b] - określ się co będziesz robić na tym laptopie, a przede wszystkim gdzie go będziesz używać. Nie da się wybrać laptopa nie wiedząc tych rzeczy 😉 <!-- s;) -->

    Podany przez Ciebie HP może i ma świetne komponenty, ale ma lustrzaną matrycę. Na zewnątrz i w jasnych pomieszczeniach będziesz oglądał odbicie swojej twarzy a nie obraz. To laptop dla zwykłego szarego ludka, który kupuje oczami i widzi ładną połyskliwą obudowę, do tego żywe mocne kolory na lustrzanej matrycy. Jak do tego zobaczy procesor i7 to już się ślini, że rewelacyjna oferta.

    Anubis podał Ci przykład przyzwoitego laptopa z oferty Della. Vostro to taki pomost między zwykłym multimedialnym notebookiem, a laptopem stricte biznesowym. Tego się nie da porównać do Pavilion, bo to 2 różne rzeczy. Jeżeli lubisz HP to masz serię ProBook. Jakościowo jest na równi z Vostro.

  • [b]comfort[/b],
    Będę go używał praktycznie do wszystkiego..
    internet, programy graficzne, gry, muzyka itp. Ogólnie robie wszystko na raz 😛 dlatego potrzebuję mocy obliczeniowej, bo mam zdolności do zamulenia kompa :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: -->
    Zależy mi na dobrej i mocnej grafice bo trochę gram.

    Ten HP którego podałem przyciągnął mnie wyglądem, i podzespoły też są niczego sobie.

    [quote="comfort"]ale ma lustrzaną matrycę. Na zewnątrz i w jasnych pomieszczeniach będziesz oglądał odbicie swojej twarzy a nie obraz. [/quote]
    No tak, nie pomyslałem o tym..

    [quote="comfort"] Jak do tego zobaczy procesor i7 to już się ślini, że rewelacyjna oferta.[/quote]
    Odrazdasz i7?

  • [quote="zdono"]Zależy mi na dobrej i mocnej grafice[/quote]
    może coś z quadro ? albo Fire GL ?
    co do błyszczącej matrycy - najlepiej jakbyś miał możliwość samemu się przekonać i porównać matową i błyszczącą.
    z matową matrycą na prawde jest niewiele sprzętów na rynku.

  • Ja miałem podobny problem co zdono. Jednakże szukałem laptopa do pracy i dzięki temu co mi comfort zaproponował pracuje mi się całkiem sprawnie 🙂

    Swoją drogą powoli przymierzam się do zbierania środków na laptopa na którym będę mógł i zagrać i popracować na nim graficznie.

    Pozdrawiam
    sid

  • [quote="zdono"]Odrazdasz i7?[/quote]
    Nie, nie, źle mnie zrozumiałeś 🙂 <!-- s:) --> To świetny procesor - ja tylko zwróciłem uwagę, że to oznakowanie działa jak wabik na konsumenta, który zwraca uwagę na cyferki. A oczywiście samym procesorem laptop nie żyje. Przejrzę ofertę sklepów i podam Ci kilka sensowych laptopów z matową matrycą w okolicach 3 tys.

    [quote="kapi"]może coś z quadro ? albo Fire GL ? [/quote]
    Do profesjonalnego zastosowania pasują jak ulał (np. Adobe, Corel), niestety do typowego grania słabo się nadają. Zależy co zdono bardziej preferuje.

    [quote="kapi"]z matową matrycą na prawde jest niewiele sprzętów na rynku.[/quote]
    Też tak myślałem, do momentu jak się nie zainteresowałem bliżej tym tematem i okazuje się, że na rynku można znaleźć sporo urządzeń tego typu. Przykładowo:
    [list]Dell - seria Vostro, Latitude, Precision
    Lenowo - seria ThinkPad
    HP - seria ProBook i EliteBook
    Fujitsu - seria LifeBook A531
    Samsung - seria NP300
    Toshiba - seria Satellite Pro oraz Tecra[/list]

    [quote="sid"]Swoją drogą powoli przymierzam się do zbierania środków na laptopa na którym będę mógł i zagrać i popracować na nim graficznie.[/quote]
    Pomyślimy;)

  • Co powiecie na to?
    [url=http://primakomp.pl/p/1/94997/acer-v3-571g-core-i7-3610qm-4x2-30ghz-500gb-4gb-nvidia-gt640m-15-6-quot-bsy-ivy-bridge--notebooki-i-netbooki.html]Link[/url]

  • [quote]System operacyjny: Brak
    Płyta ze sterownikami do Windows 7
    [/quote]

  • [quote="kapi"][quote]System operacyjny: Brak
    Płyta ze sterownikami do Windows 7
    [/quote][/quote]
    ehh 😞 doradź coś 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="zdono"]doradź coś [/quote]
    ja bym w acera sie nie pchał, mimo ze ładnie wygląda. i może parametry ma dobre.

    rozważ jakiegoś dell-a, albo hp. to moje zdanie.
    kompa bez systemu tez bym nie kupił. bo albo skazują cie na piractwo, albo na linuksa, bo wątpie żebyś W7 kupił 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="kapi"]rozważ jakiegoś dell-a[/quote]
    tutaj poleciacie Dell'a a czytając opinie użytkowników to piszą, że nie kupili by drugi raz lapka tego producenta..
    [quote="kapi"] albo hp[/quote]
    Nad HP właśnie się zastanawiam.

  • [quote="zdono"]Co powiecie na to?
    Link[/quote]
    Ma lustro, a poza tym w tej cenie laptop powinien mieć już system.

    [quote="zdono"]tutaj poleciacie Dell'a a czytając opinie użytkowników to piszą, że nie kupili by drugi raz lapka tego producenta.. [/quote]
    Takie opinie to dla mnie żadne opinie. Każda z tych serii co wymieniłem jest przyzwoita. Jednakże zawsze możesz mieć pecha i kupić uszkodzony egzemplarz. I nie ma tutaj znaczenia czy to będzie HP czy Dell. Przykładowo na ok. 50 szt nowych modeli Latitude, które trafiły do mojej firmy jeden egzemplarz już 2x był w serwisie, kilkanaście egzemplarzy HP EliteBook jak na razie funkcjonuje bez zarzutu. Ale według mnie to czysty przypadek, rozbieraliśmy sobie oba laptopy, to są sprzęty z górnej półki.

    [quote="kapi"]ja bym w acera sie nie pchał, mimo ze ładnie wygląda. i może parametry ma dobre. [/quote]
    Od Acera trzymaj się z daleka. Ta firma jest bardzo przeciętna, ma wiele problemów z jakością swoich laptopów. Ich głównym plusem jest atrakcyjna cena.

  • [quote="zdono"]
    tutaj poleciacie Dell'a a czytając opinie użytkowników to piszą, że nie kupili by drugi raz lapka tego producenta..
    [/quote]
    Po prawie dwóch latach pracy na Inspironie z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że spełnił wszystkie moje oczekiwania i na pewno następcą będzie również Dell 😛 <!-- s:P -->

  • [b]comfort[/b], Dziękuję za propozycję 😉 <!-- s;) -->

Log in to reply