Witaj na forum Fabia Club Polska

CB Radia

Temat utworzony · 287 Posty · 77481 Wyświetlenia
  • Ja mam CB zamontowane pod panelem sterujacym nawiewem powietrza 🙂 <!-- s:) -->

  • ja mam radio tak jak [b]wawrzkok[/b], tylko gruche przypiąłem do zaślepki na środku konsoli - wersja dla praworęcznych :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Wszystko tak jak w temacie. Zorientowałem się już w innym, mniej więcej kto gdzie montuje radio, teraz pytanie czy zostawiacie je w aucie czy wyciągacie? Szczególnie ci którzy nie mają garażu.

    Z góry dzięki za odpowiedzi 😉 <!-- s;) -->

  • Po co je wyjmowac?? To tak jak z radiem. Komu by sie chcialo kable podpinac kiedy tylko wysiadasz lub wysiadasz z samochocu?? Tym bardziej jak samochod jest w garazu. Nie dziwilo by mnie gdyby bylo na zewnatrz. Rozni ludzie sie przewijaja obok samochodow.

  • Ja mam garaż, strzeżony parking pod pracą, a pod blokiem na chwilę to jest autko na widoku więc nie ściągam tak to bym nie ryzykował w takim kompleksie jak kraków.
    Myślę, że jak chcesz się pocieszyć tym radiem dłużej to lepiej je ściągaj.

  • [b]Wojtuś[/b], ale i tak o włos [b]500[/b] byłoby poszło + gratisowe 10 pkt :rotfl: <!-- s:rotfl: --> , ledwie rozpoczeliśmy wspólną jazdę. Na szczęście szczęśliwe zbiegi okoliczności nas uchroniły.

  • Ja kupiłem coś takiego: Alan 109 i antenę Titanium 7000

    sprzęt identyczny jak tutaj:

    http://allegro.pl/item1106120765_radio_cb_alan_109_titanium_7000_3_gratisy.html<!-- m -->

    Na razie bez strojenia (sprzedawca chciał 20 zł za strojenie*), na próbnej trasie (Kraków - Bochnia) działało raczej przyzwoicie. W weekend przejadę się do Wrocławia, zobaczę, jak będzie.

    • reflektometr można kupić na allegro od 35 zł, za 45 - 50 zł już nieco bardziej przyzwoity. Zastanawiam się nad zakupem takowego i samodzielną regulacją anteny. Trudne to? Groźne?
  • Ja zamontowałem radio od strony pasażera, skierowane frontem w stronę kierowcy.

    1. miejsce wawrzkoka raczej odpadało, bo kopyta mam duże i istniało ryzyko, że bym lewym zahaczał o radio (wsiadanie, jazda, itp.)
    2. chciałem na środku, ale stwierdziłem, że będzie tam docelowo rozgałęźnik gniazda zapalniczki (CB, GPS, lodówka - trochę tego jest).
    3. wsadzenie radia z prawej strony sprawia, że kabel od mikrofonu nie ciągnie mi się przez pół auta, ani nie zasłania żadnych pokręteł.
    4. że pasażer będzie miał mniej wygodnie? No cóż, niech się przesiądzie do tyłu 😉 <!-- s;) -->

    PS
    Istotna była dla mnie możliwość szybkiego wyjęcia radia, co by nie kusić tych i owych (bardziej owych).

  • [quote="zlloty"]Ja kupiłem coś takiego: Alan 109 i antenę Titanium 7000

    sprzęt identyczny jak tutaj:

    http://allegro.pl/item1106120765_radio_cb_alan_109_titanium_7000_3_gratisy.html<!-- m -->

    Na razie bez strojenia (sprzedawca chciał 20 zł za strojenie*), na próbnej trasie (Kraków - Bochnia) działało raczej przyzwoicie. W weekend przejadę się do Wrocławia, zobaczę, jak będzie.

    • reflektometr można kupić na allegro od 35 zł, za 45 - 50 zł już nieco bardziej przyzwoity. Zastanawiam się nad zakupem takowego i samodzielną regulacją anteny. Trudne to? Groźne?[/quote]

    trzeba było pisac zgadamy sie jakoś i zestroimy pisz na pw

  • Przeważnie z reflektometrem dostajesz instrukcje obsługi także po wczytaniu będziesz wiedział co i jak. Jeśli jednak nie to pytać można, zawsze ktoś udzieli odpowiedzi na pytania....

  • moge zrobic instrukcje obsługi ze zdjęciami tylko czy tu wrzucić czy do działu zrób to sam :d

    jutro sie postaram napisac i wrzucic pare przydatnych informacji

  • [b]Mirus[/b] na nastepny zlot juz bede uzbrojony :hyhy: , kupilbym juz teraz ale fundusze ida narazie na zimny powiew 🙂 <!-- s:) -->
    [b]enemik[/b], wszelkie tego typu rzeczy wrzucaj do ZTS 🙂 z gory dzieki :zdrowko:

  • starałem się pisać wmiarę zrozumiale Instrukcja jest już w dziale Zrób to sam

  • no chyba że tak. Ściągnę na dniach. Będę zostawiać jak będę częściej jeździć. Tak chyba będzie lepiej.

  • Właśnie zrobiłem ok 1tys. km i pierwsze, co muszę zrobić, to puścić osobne zasilanie do CB - GPS i lodówka strasznie podnosza poziom szumów (zasilane wspólnie z gniazda zapalniczki). Wtedy się odezwę na strojenie, Enemik (z góry dzięki!).

    Pytanie: czy gniazdo zapalniczki w bagażniku jest na tej samej linii co w samochodzie, czy osobne? Podłączać CB do gniazda w bagażniku (lutowanie kabla - przedłużacza), czy podpinać osobne gniazdo pod bezpieczniki (CB wkładam do auta tylko na trasę)?

  • Ja ściągam, w mieście i tak wiem, gdzie sa korki, wolę sobie muzyki posłuchać. CB tylko na trasie. Poza CB ściągam też antenę (wolę dmuchać na zimne)

  • a może spróbował byś [url=http://allegro.pl/item1101203799_filtr_przeciwzakloceniowy_do_cb_i_car_audio_ef10.html]cos takiego[/url] ja mam taki i zakłócenia pochodzące od ładowarki do telefony znikneły możesz zapytac na giełdzie na Balickiej pod żółtymi namiotami tam sprzedaja CB i tez dobrze potrafia doradzić

  • U mnie z powodzeniem od momentu zakupu auta czyli od maja 2008 "chodzi" zestaw Alan 42 multi (odblokowany 400 kanałów) i antena magnesówka Hustlera. Nie jest to rewelacja ale da się porozmawiać i o drogę zapytać. Planowałem założenie stałej anteny i nawet miałem ją kilka dni na klapie od bagażnika ale była za cieżka (Santiago 1200) i musiałem zdemontować poza tym auto było na gwarancji i serwis się przyczepił. Teraz zakładam tylko przy wyjazdach na trasę bo złodziei nie będę dorabiał 🙂 🙂 <!-- s:) -->

  • Kupiłem filtr przeciwzakłóceniowy, założyłem i.. zupełnie bez zmian. Za to dzisiaj nagle jak ręką odjął. Nie mam pojęcia dlaczego. Może rozgałęźnik miał jakieś przebicie, czy coś? Nie mam pojęcia. Najważniejsze, że szumy zanikły, jednak i tak chcę puścić zasilanie bezpośrednie - pociągnę je z wiązki od radia. Jeszcze pozostaje strojenie anteny. I w drodze na zlocik już legalnie będzie można gadać z FCPowcami. 😉 <!-- s;) -->

  • Witam ponownie,

    Problem z podłączeniem radia rozwiązany. Jednak znalazło się jedno zasilane wolne miejsce w skrzynce bezpieczników jak kolega wcześniej mi podpowiadał i tam się przypiąłem. Okazało się, że idzie tam kabel bezpośrednio z akumulatora (tak w każdym razie to wygląda).

    Co do umiejscowienia radia to moje radio idealnie pasuje do tego małego schowka/pułeczki, które mamy zaraz pod kierownicą. Jak tam zajrzymy to znajdziemy wnękę na wysokość i szerokość radia CB. Radia jak jest tam wsadzone prawie nie widać z zewnątrz. Trzeba się dobrze przyjrzeć. Bardzo dobrze słyszalne jest z tego miejsca, nie przeszkadza i łatwo można pochować całą instalację elektryczną i antenową więc nic po aucie się nie plącze (kabel antenowy pochowany pod plastykami i poprowadzony w progu /bez ściągania plastyków progu można ładnie wsunąć pod spód/ do samego bagażnika).
    W razie potrzeby radio można szybko wyciągnąć i gdzieś schować.

    Pozdrawiam