Witaj na forum Fabia Club Polska

Proszę o pomoc w doborze CarAudio

Topic created · 265 Posts · 56321 Views
  • co do instalacji głosnikowych to u mnie w fabii ambiente z 2006 roku z kostki iso przy radiu wychodza przewody tylko na przednie głosniki, stad wnioskuje ze na tyl wogóle instalaca jest nie pociągnięta.

  • Witam,

    Mam wrażenie, że ten topic lepiej pasuje w dziale Car-Audio, niż w Warsztatach i Serwisach.

    Szukam jakiegoś punktu, gdzie profesjonalnie wykonają różne potrzebne zmiany w mojej Fabce, m.in: wyeliminują wszystkie trzaski w drzwiach, czyli pewnie je wygłuszą , zamontują mi nowe radyjko, pociągną kabelki do głośników za tylnymi zagłówkami itd..

    Interesuje mnie głównie Łódź.. jeśli jednak macie jakieś zaufane warsztaty w swoich miastach, to rozważę małą wycieczkę. Nie mówcie tylko, że sam sobie dam radę z tym, bo wolę żeby zrobili to fachowcy, ja się kompletnie nie znam. 🙂 <!-- s:) -->

    Uprzedzając - szukałem w googlach, efekt mizerny. Jakieś podejrzane nazwy ala "Dziupla" w Wawie itd.. 😉 ZATEM.. polecicie cokolwiek? :zdrowko:

  • W każdym salonie skody położą kable, zamontują głośniczki, wymienią radio,ale czy wygłusza drzwi?? hmmm pewnie tak, jak im maty wygłuszające dostarczysz:) Ja zawsze u Bednarka w Dobroniu kombinowałem z różnymi przeróbkami. Nie twierdze, że są the best, bo nie ma idealnych serwisów i każdemu może się błąd zdarzyc, ale jakoś zaufanie mam do nich i wiem że sporo mogą zrobić, nawet chip tuning:)) Kwestia dogadania i pieniedzy;P położenie kabli na tyl to ok 200zł, kupowałem tam jeszcze radyjko to mi przystawke dorzucili i zamontowali za free. Zawsze przy większej sumce można się tam targować!!!:))
    http://www.bednarek.com.pl/<!-- m --> tu ich strona,

  • [b]dawson[/b] spróbuj na ulicy Brzeźnej niepamietam numeru ale sklep znajduje sie jakies 50 metrów od piotrokowskiej w kierunku sienkiewicza
    pozdrawiam

  • sprawdzony jest też Bartex w okolicy M1. Łatwo znaleźć ich stronę w internecie.

  • Witajcie mam taki maly problem bo sie wogole nie znam na car audio ale kupilem Radio Blaupunkt Brighton mp34 i BLAUPUNKT GTB 1200 II skrzynia basowa + GTA 480 zmacniacz i w przodu dzwiach mam seryjne glosniki fabi. teraz mam pytanie bo zmiacniacz jest 4 kanalowy i chcialbym tylko podlaczyc skrzynie czy jest to mozliwe. albo prosze o jakies pomysly.jeszcze bym zapomnial jak najlepiej pociagnac kable i jak posciagac tapicerke itp.

  • można wzmacniacz zmostkować jeżeli producent dał taką opcje

  • Hmm a jak zmostkowac sory ale nie znam sie a wole sie spytac i wiedziec:)opisz jak mozesz byl bym wdzieczny:)

  • hmm na tym linku jest opisywany na 2 kanalowy a ja mam 4 to wiec to jest obojetne pod jaki podlacze??

  • [b]paweldef[/b] z tego co widze, to twoj wzmacniacz moze uzywac 4, 3 lub 2 kanalow..
    Jesli chcesz uzywac tylko jednego, to musisz wiedziec jak zmostkowac go do 2 kanalow i wtedy do jednego z nich podlaczysz tube. Powinienes miec namalowane mostkowanie. Jesli takiego nie ma to powinienes miec opisane w instrukcji jak zmostkowac go do 2 kanalow. Wtedy na jeden kanal podlaczysz tube, a drugi pozostanie wolny.
    Ja tylko dodam, ze wcale nie musisz mostkowac wyjsc - robi sie to tylko po to, aby nie "marnowac" mocy wzmacniacza zostawiajac jeden kanal wolny.

  • hmm wiesz wlasnie nie wiem jak to nawet bedzie gralo. a chcialbym wykorzystac jak najbardziej zmacniacz i ta skkrzynie. hmm powiem cos wiecej dopiero jak dostane dostawe do domu bo jak narazie nie mam tego w domu.

  • hmm nom witajcie znowu. Ogladalem dzis to wszystko i tak nie za ciekawie to wszystko wyglada, bedzie sie duzo bawienia przez te kable aby pociagnac z akumulatora do zmacniacza(bagaznika) i od radia do bagaznika. wie ktos jak najlepiej jest to wszystko pociagnac co i jak rozkrecic.

  • Ja ciagnalem pod dolnymi plastikami i chyba kazdy tak robil.
    Jesli natomiast chodzi o przedostanie sie do komory silnika to wyciagnalem schowek i przeciagnalem prawa gorna strona. W komorze silnika zaslepka byla po lewej gornej stronie wiec sie jej pozbylem, wlozylem tam kabel i wyszedl z drugiej strony.

  • a gdzie zamcowales mase w bagazniku??

  • Mase oczywiscie do blachy nadkola - pozbylem sie kawalka lakieru, przylutowalem kabel i zakonserwowalem odkryty kawalek lakierem.

  • czesc.

    jedno pytanie 😉 <!-- s;) -->
    nie macie żadnych problemów z instalacjami audio ??
    ja mam pociągnięte kable bezposrednio od akumulatora (prawą stroną auta) i jak podłaczam głośnik (subwofer) to słysze dźwięk silnika.. próbowałem zlikwidowac to na wszelkie rózne sposoby no ale nic mi sie nie udało... nie wiem co mam zorobic.
    macie jakies pomysły ??

  • chyba to przez alternator

  • Ja bym na twoim miejscu sprobowal czegos takiego http://allegro.pl/item425296585_usun_zaklocenia_na_wzmacniaczu_filtr_petli_mas.html<!-- m -->

Log in to reply