Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabka dr O.

Temat utworzony · 146 Posty · 74415 Wyświetlenia
  • RS hmmm <marzy> 🙂 pozazdrościć kolego [b]dr O.[/b], to wnętrze super, może kiedyś też uda mi się wsadzić fotele i kanape z RS bo naprawde robi wrażenie 🙂 <!-- s:) -->

  • No i Fabka doczekała się dziś prania tapicerki 🙂 Dowiedziałem się też jak zapobiegać dalszemu zabrudzeniu itp. W miejscu gdzie prali mi siedzenia i kanapę powiedziano mi żebym po wyschnięciu spryskał materiał preparatem do konserwacji OBUWIA 🙂 <!-- s:) --> podobno po wylaniu np coli mam 30 sekund na to by położyć szybko szmatkę żeby wsiąkła no i brud się tak nie wchłania. Zobaczymy na ile w tym prawdy i jaki będzie efekt po dłuższym czasie. Dodam jeszcze, że po zastosowaniu tego preparatu jeżeli będą jakieś ślady brudu można go wytrzeć wilgotną szmatką i po problemie.
    Pewnie MARKO może się wypowiedzieć w tym temacie :zdrowko: na ile to jest prawda 🙂

  • [b]anubis [/b]ja prałem tylko fotele i kanapę więc o podsufitce nic się nie dowiemy, ale słyszałem że podsufitkę lepiej zostawić w spokoju jeśli jest trochę tylko przybrudzona, bo są różne cyrki po jej wypraniu podobno. Dziś spryskam tym preparatem, bo jeszcze czasu nie miałem i będę czekał na efekty.

  • Chodzi mi o kanapę i fotele żeby spryskać tym preparatem do konserwacji obuwia:) Podsufitki nie ruszam 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="dr O."][b]anubis [/b]ja prałem tylko fotele i kanapę więc o podsufitce nic się nie dowiemy, ale słyszałem że podsufitkę lepiej zostawić w spokoju jeśli jest trochę tylko przybrudzona, bo są różne cyrki po jej wypraniu podobno.[/quote]

    Po kupnie mojej Fabki od razu pojechałem na pranie tapicerki, całe auto, łącznie z podsufitką.
    Mam sprawdzony zakład w KRK, bo już drugie auto tam robię. Po czyszczeniu wnętrze mojego auta wygląda prawie jak nówka z salonu 🙂 <!-- s:) -->

  • Pewnie, że mogę 🙂 <!-- s:) -->

    [url]http://myjnia3569.blog.onet.pl/[/url]

  • temat przeniesiony do działu "klubowicze" - witamy w gronie 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="kapi"]witamy w gronie 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    witam 🙂

    Wracając do tematu prania i środka do konserwacji to już nim spryskałem 🙂 Materiał wydaje się jakby "polakierowany" bez połysku oczywiście. Zobaczymy co czas pokaże, ale wygląda to obiecująco.

  • [b]dr. O i Anubis[/b]

    Co do prania podsufitek to niema się czego obawiać. Prałem już kilka fabii i nic się nie stało. Prędzej bym się bał przy oplach z roczników 94-00 bo tam się lubi odklejać (mi się to nie zdarzyło).

    Prałem mamy Fabię (rok. prod 2000) 2 lata temu na mokro i nic się nie stało. Prałem ją w tym roku moim urządzeniem (pianą) również nic się nie stało.
    Prałem swoją fabie (rok prod 2000) w tym roku pianą i zupełnie nic to jej nie szkodzi.

    Także niema się czego obawiać. Ja robię to na codzień co prawda nie na mokro tylko pianą o zawartości wody 5-10%.

  • ja właśnie też korzystałem z piany + woda 5-10 % i efekt jest bardzo zadowalający. Podsufitkę na szczęście mam czystą więc nie musiałem jej prać, ale jeśli zajdzie taka potrzeba to nie będę się obawiał w takim razie, a jeśli coś się nie uda to powołam się na Ciebie [b]MARKO[/b] i będziesz musiał coś zaradzić 🙂 <!-- s:) -->

    Jeszcze takie pytanko do MARKO w sprawie tego środka do konserwacji obuwia - spotkałeś się z takimi działaniami? Jeśli tak to sprawdzają się takie zabiegi?

  • [quote="dr O."]Jeszcze takie pytanko do MARKO w sprawie tego środka do konserwacji obuwia - spotkałeś się z takimi działaniami? Jeśli tak to sprawdzają się takie zabiegi?[/quote]

    Szczerze mówiąc to się nie spotkałem z czymś takim. Ale to nie głupi pomysł popsikać wszystko środkiem który pokryje włókno i np. nie przepuści wody do siedzenia.

  • ktoś musi być pierwszy 🙂 <!-- s:) --> będę czujnie obserwował i zdam relację jak to się ma w rzeczywistości ta chemia.

  • Superaśne autko, nic dodać, chyba tylko zazdrościć. :padam: <!-- s:padam: -->

  • wzięło mnie troszkę na wspomnienia :szok: Tak jeździło poprzednie autko, a nie miało lekko: http://www.youtube.com/watch?v=vmM7QemX49I<!-- m -->

    Na szczęście już wyrosłem z takich zabaw i Fabka ma DUŻO lżej 🙂

  • [b]dr O.[/b], w drodze na miejsce docelowe spociku widzialem co innego 😛 <!-- s:P -->

  • Wojtas to wyobraź sobie co musiało clio przeżywać 😉 W drodze na spocik to było delikatne głaskanie 🙂 <!-- s:) --> Po za tym kolega na CB mnie podpuścił hehe

  • No no clio niczego sobie 🆗 <!-- s🆗 -->

  • dziś silniczek doczekał się nowych filtrów i oleju 🙂 <!-- s:) -->

  • Powiedz mi jak sie zbiera takie cudo

  • Wg wielu dobrze, ale nigdy nie ma tak, że nie może być lepiej 😉 <!-- s;) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 08-03-2012, 19:25[/i] ][/size]
    jestem zobowiązany napisać na temat tego środka do konserwacji obuwia - nie ma tak, że się tapicerka nie brudzi, ale brud wg mnie dużo łatwiej sprać (nie trzyma się tak). Miałem dość przykrą niespodziankę na siedzeniu w postaci smaru który przez przypadek znalazł się na moim fotelu i przedwczoraj sprałem to bez żadnego problemu (nie ma najmniejszego śladu).

    Jednak biorąc pod uwagę koszt prania tapicerki (nie wiem jak u was, ale u mnie piorą siedzenia i kanapę za 80 zł i wygląda to na dobrą robotę) i koszt tego środka do konserwacji obuwia (od kilkunastu zł za puszkę - potrzeba min dwie - do kilkudziesięciu zł za puszkę) to trzeba by się grubo zastanowić nad sensem jego stosowania.