Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 326090 Wyświetlenia
  • Witam,

    Czym najlepiej wypolerować (wywoskować) nasz autka ?
    Kupiłem ostatnio za 24 zł jakiś pseudo wosk, który rozrabia się z wodą i polewa nim auto - efekt - masakra = efektów brak.

    Szukam jakiegoś dobrego środka (oczywiście taniego), którym można ładnie wypolerować i nawoskować auto, żeby brut się nie kleił i żeby ładnie się świeciło.

    Macie jakieś sprawdzone środki ?

    Pozdrowienia,
    Marek

  • Używałem kiedys wosku w żelu ..koloryzujący REWELACJA!!! niestety od roku nie mogę nigdzie kupić 😕 <!-- s:/ --> niepamietam nazwy. Był on w sprayu jak dezodorant. Kolor czarno-srebrny z kółeczkiem podzielonym na 4 gdzie były pokazane odcienie koloru do jakiego pasuje. Jak znajdziesz to kupuj napewno cie nie zawiedzie. Maskował drobne rysy a na plastiki działał jak Plak. Nie zostawiał smug.

  • [url=http://allegro.pl/item659326238_nanotechnologia_super_polysk_lakieru_teflon.html]NANOTECHNOLOGIA - super połysk lakieru[/url] sprzedawca beatka68 zanim kupiłem wysłałem ponad 20mail do osób które już kupiły i wszyscy jednogłośnie odp. że towar godny polecenia. Więc i ja kupiłem i powiem że jest niezły. Po lakierze nie widziałem różnicy wzrokowej ale za to jak dotkniesz to jest taki gładziutki i woda szybko spływa po nim. Nakładanie też jest bezproblemowe.

  • [quote="kornat"][url=http://allegro.pl/item659326238_nanotechnologia_super_polysk_lakieru_teflon.html]NANOTECHNOLOGIA - super połysk lakieru[/url] sprzedawca beatka68 zanim kupiłem wysłałem ponad 20mail do osób które już kupiły i wszyscy jednogłośnie odp. że towar godny polecenia. Więc i ja kupiłem i powiem że jest niezły. Po lakierze nie widziałem różnicy wzrokowej ale za to jak dotkniesz to jest taki gładziutki i woda szybko spływa po nim. Nakładanie też jest bezproblemowe.[/quote]
    Z opisu wygląda całkiem całkiem... Poczekam na inne propozycje i coś wybiorę.

  • [b]Plastmal[/b] - używam go już od wielu lat.

  • Jest też możliwość wosk w płynie, nie ma dużo pracy przy tym 🙂 <!-- s:) -->

  • Polecam pastę tempo . Uważaj na to bo ona jest cierna czyli sciera lakier jak często używasz tego specyfiku . Efekt jest mocno dość fajny.

  • [quote="MirekS"][b]Plastmal[/b] - używam go już od wielu lat.[/quote]
    Ten produkt wygląda super. Bardzo tani (ok 15 zł za 450ml) i z opisu wygląda na taki jakiego potrzebuję. Chyba się skuszę. O efektach poinformuję...

  • [quote="TOMUŚ"]Polecam pastę tempo . Uważaj na to bo ona jest cierna czyli sciera lakier jak często używasz tego specyfiku . Efekt jest mocno dość fajny.[/quote] Mówisz o Plastmal ?

  • Tempo i Plastmal to dwa różne produkty.

  • tempo ma jedna zasadnicza wade - zostawia wosk, ktory maskuje rysy. pare myc i wszystko wylazi spowrotem. przyklad: oblecialem wszystkie "denka" pod klamkami tempem. 2 tygodnie, jezdzilem ciagle sam, z tylu wylazly mi rysy 😐 <!-- s:| -->
    przetarlem G6 pod klamka kierowcy - miesiac i dalej jest szkielko 🙂

    jak chcesz usunac rysy to Farecla G3, latwiejsza do uzycia niz G6. Jak chcesz wyczyscic, nablyszczyc lakier to plastmal - autopolitura. Efekt jest taki jak w reklamie Veet 😉 lakier jest wrecz ultra gladki

  • [quote="kornat"]Tempo i Plastmal to dwa różne produkty.[/quote]
    Wiem, że to 2 różne środki... ale wypowiedź kolegi dziwnie zabrzmiała, dlatego zapytałem o co kaman ? 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="mss"]tempo ma jedna zasadnicza wade - zostawia wosk, ktory maskuje rysy. pare myc i wszystko wylazi spowrotem. przyklad: oblecialem wszystkie "denka" pod klamkami tempem. 2 tygodnie, jezdzilem ciagle sam, z tylu wylazly mi rysy 😐 <!-- s:| -->
    przetarlem G6 pod klamka kierowcy - miesiac i dalej jest szkielko 🙂

    jak chcesz usunac rysy to Farecla G3, latwiejsza do uzycia niz G6. Jak chcesz wyczyscic, nablyszczyc lakier to plastmal - autopolitura. Efekt jest taki jak w reklamie Veet 😉 lakier jest wrecz ultra gladki[/quote]

    Wszystko zrozumiałem i zdecydowałem się na Plastmal. Nie jest drogi a mam nadzieję, że efekt będzie zauważalny.

  • Jeszcze interesuje mnie czym można "poczernić" plastiki - kiedyś stary domowy sposób to było nasmarowanie plastików zwykłym olejem do smażenia 😛 <!-- s:P --> dzisiaj jak to się robi ?

  • Kupuje sie albo czernidlo do plastikow, albo psikacz do plastikow, ktory nablyszcza - ja smaruje plastiki tym samym psikaczem co do opon i jest ok 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="wolfmk"]Kupuje sie albo czernidlo do plastikow,[/quote]
    tylko z tym czernidłem nie ma co przesadzać, po dłuższym stosowaniu plastyki matowieją 😕 <!-- s:/ -->

  • witam,

    orientuje się ktoś czy muszę przerejestrować auto do miesiąca czasu? czy mogę na dowodzie i rejestracjach poprzedniej osoby jeździć dalej bo mam ważne OC a i tak auto sprzedaje zaraz jak dostane zwrot gotówki z AC po kradzieży auta

  • Witaj, 🙂 <!-- s:) -->
    Z tego co ja się orientuje to przerejestrować musisz do miesiąca ale na oc możesz jeździć od tej osoby tylko zrobić dopłatę do oc jeżeli ona (osoba) miała więcej zniżek niż Ty 😐 . Ale z oc różnie bywa jedni mówią że trzeba mieć swoje inni że można mieć po kimś . Ja osobiście mam swoje oc. To byś się musiał dowiedzieć w firmie ubezpieczającej auto. 🙂
    Pozdrwiam. 🙂

  • Jest obowiązek przerejestrowania w ciągu 30 dni...jednakże nie ma sankcji która może ukarać spóźnialskiego....

  • ale podasz sprzedaży juz musze miec auto zarejestrowane na siebie wiec i tak chyba bedzie konieczne przerejestrowanie

    zniżek tyle co ja 60 % miał facet od którego kupowałem auto