Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325973 Wyświetlenia
  • [b]vanhouse[/b], Jeżeli byś mógł jedno foto 🙂 tylko takie dośc z bliska i najlepiej od kierowcy bo powinna być najczęściej używana 😉 <!-- s;) -->
    Jeżeli to będzie jakis cienki efekt to trzeba będzie kupić oryginalną klamkę 😉
    Z góry dziekii

  • Byłem, widziałem:

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8140479<!-- m -->

    Uwaga oszust!

    Auto-Komis Krzyś
    Ślaska 83
    41-600 Świętochłowice

    Samochód miał być bezwypadkowy, żaden element nie malowany. Na miejscu okazało się oczywiście coś innego. Malowany na 100% przedni zderzak, maska oraz prawy błotnik. Pozatym na tylnymi drzwiami z tyłu widać przejścia lakiernicze po obu stronach (co tam było robione to nie mam pojęcia. Wspawywany dach ?? Przednie lampy Made in Taiwan 😉 Ciekawie mnie również fakt, że w samochodzie z 2002r nie ma ani jednej szybki z numerkiem 2. Przednia jest oczywiście z 5, a reszta 0 oraz 1 w samochodzie z 2002r. Malowane były również drzwi z prawej strony (widać kropki nadrysku lakieru). Podejrzewam, że przód był ruszony nie dawno, a reszta jakiś czas temu ponieważ lakier posiada bardzo dużo rysek na lakierze 😕 Dodam do tego jeszcze małe dołek nad szybą od lewej strony na dachu.

    Sprzedający to jeden wielki naciągacz. Podczas oględzin zacznie wam otwierać maskę, otwierać wszystkie drzwi, włączać radio itd. Poźniej opowiada, że miał 6 telefonów o ten samochód, że gościu z Poznania chciał go zarezerwować do Niedzieli. Wmawiał nam również, że zna ten samochód i jest pewnie, że jest bezwypadkowy (przynajmniej na początku) ponieważ kupił ją od znajomej babki . Oczywiście na szybie była naklejka z numerm SCI czyli z powiatu Cieszyńskiego. Sprzedający pewnie ma znajomości w całej Polsce :hyhy:

    Wnętrze nie było bardzo zniszczone, kiera obszyta skórą (niebyt ładnie to wyglądało).

    Ostatecznie z 18 700zł chciał zejść na 17 800 po obejrzeniu samochodu. Przed oględzinami jak dzwoniłem do niego to twierdził, że nie zejdzie z ceny ponieważ samochód jest pewny, bezwypadkowy i napewno go sprzeda w tej cenie.

  • Jeszcze jednoo 😉 <!-- s;) -->
    Fabie mam krótki okres czasu i dopiero teraz przychodzi czas na dodatki ;d
    narazie tylko delikatnie ale na lato coś więc ;d
    i chodzi o te chromowane kratki nawiewu , popielniczki, włączniki świateł, itd 😉
    Gdzie można to dostać ?
    bo słyszałem że to trzeba wycinac czy coś takiego .. 😉

    Dzieki za zdjęCia 😉 chyba sie zdecyduje na nakładki . Taniej 😉

  • Tez sie zastanawiam czy te tysiące dodatków na kokpicie to lekka przesada :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • no ja mam tak samo wolf, żadko kiedy wychodzę ponad 3 tys obrotów, ale jazda po mieście, krótkie odcinki i średnia 7,42 😄 <!-- s:D --> czyli prawie identyczna jak twoja.

  • [b]SkodaCombi[/b], [b]vanhouse[/b], Faktem jest że każdy urządza sobie auto jak chce ale te klamki coraz bardziej mi się podobają "karbonowe" oklejenie pokręteł nawiewów też by było ładne do tego chromowane rygielki obszyta skórą kierownica gałka zmiany biegów RS i wersja exlusiw prawie gotowa.Czy ktoś próbował to policzyć ja nie mam na razie odwagi.

  • a ja wczoraj przejechałem w trasie na rezerwie 210km i w baku nadal było 3 - 4 litry palia 😄 😄 😄 <!-- s:D -->

    dobre, no nie?

    Tylko ze ja mam od nowości nie wiedzieć czemu rezerwę 12 litrów - i właśnie postanowiłem wykorzystać to że wiem że mam taką dużą rezerwę, dokonałem prostych obliczeń i udało się 🙂 Po prostu starałem się jechać ze stałą prędkością 90km/h a wtedy spala 4 albo mniej nawet 🆗

  • Za ten piękny lewarek trzeba dać jakieś 140 zł ...
    A co do reszty nie zabardzo sie orientuje ;d

    Pokretła tylko chrom widziałem http://allegro.pl/item579389588_pokretla_nawiewu_powietrza_vw_seat_skoda_chrom.html<!-- m -->

  • [b]vanhouse[/b], w Sumie sie zgodze i nawet taniej bo nakładka z elegance kosztuje 50zl
    Tylko ze sama nakładka bez mieszka http://moto.allegro.pl/item587289119_gorny_element_galki_biegow_fabia_elegance_nowy.html<!-- m -->

    pozdro :rotfl:

  • Ja sie bede nad tym zastanawiał jak pokupuje najwazniejsze rzeczy :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • kurczę żałuję, że nie byłam na topieniu Marzena ale niestety musiałam pracować :zly: <!-- s:zly: -->

  • wczoraj było ładne słonko wiec umyłem autko 🙂 <!-- s:) -->
    dzisiaj mrzawka :mur:

    chce lato :]

  • W niedziele wlasnie obejrzelismy hachbacka na zywo (mial byc kombiakiem ;d ).

    Ponawiam swoje pytanie odnosnie instalki gazu: Elpigaz Nikolaus - [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=55000#55000]Temat na "warsztat mechaniczny" "Instalacja LPG do Skody Fabii"[/url]

  • Znajomy miał 1.2 (sedan) i przy 110tys km.. miał straszne koszty i dlatego przy kupnie mojej Fabi sugerowałem sie tym .. Jak jest w innych to nie wiem.. a z tego co czytałem to zdania sa podzielone ...
    Wymiary bagażników:
    Kombii Pojemność bagażnika: 426 l (1225 l po złożeniu tylnej kanapy)
    hatchback Pojemność bagażnika 260l (1015l po złożeniu tylnej kanapy)

    Polecam kombi :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Ehh ja tam mam 1,4 MPI 8V i jakoś nie narzekam 🙂 ja fabii szukałem 1,5roku 🙂 trafiła sie okazja i posiadam juz rok 🙂 68KM wiadomo że niby mało, ale mi to starcza 🙂 w porównaniu do poprzedniej skody Favorit 😛 A co do gazu, to szukałem tylko wyłącznie bez LPG, słyszałem duzo złych opini o LPG, ale zdania są podzielone 🙂 <!-- s:) -->
    Co do samochodów, wszystko jest okey, jak się nie psuje 😛

    Pozdrawiam 🙂

  • Nikt nie mówi, że jednostki 1.2 i 1.4 8V są bardzo złe.

    Nie zmienia to jednak faktu, że jednostki 1.4 16V są ciekawszą propozycją - na rynku wtórnym jest sporo samochodów, tym bardziej samych Fabii - dlaczego więc nie poszukać auta z optymalnym silnikiem ? 🙂 <!-- s:) -->

    pozdro

  • Pewnie, że 1.4 16V są lepszym rozwiązaniem, ale jakoś jak oglądałem jakąs fabie 16V to coś nie pasowało, albo lakier, albo przebieg:) no i sie trafiła ładna 8V, od pierwszego właściciela 🙂 <!-- s:) --> to dlaczego miałem jej nie kupić ?:P

  • Witam!

    Ponieważ również przymierzam się do zakupu fabii, a tema już istnieje mam parę pytań odnośnie zakupu fabii.
    Powiększyła mi się rodzinka i chciałem nabyć fabię kombi 2002/2003. Generalnie mam 20k. na wydanie, a te roczniki mieszczą się w tej cenie. Zastanawiałem się nad 1.4 16v (jak jest różnica między silnikiem MPi?) lub diesel'em. I tu mam problem, niektórzy piszą, że SDI to muł (czy faktycznie tak jest?), ale prawie niezniszczalny, jak ma się sprawa z TDi (chodzi mi głownie o turbinę, nie chciałbym jej wymieniać po kupnie auta bo wiadomo, ze koszt to niemały)? Nie zależy mi na szarżowaniu na drodze, wolę spokojną jazdę. Co do benzyny, to nie biorę pod uwagę gazu - nie jestem jego zwolennikiem w autach.
    Jak ma się spalanie w tych autach?
    Mogę Was prosić o rozjaśnienie tematu.
    Dzięki za odpowiedź!

  • [quote="smigacz"]I tu mam problem, niektórzy piszą, że SDI to muł (czy faktycznie tak jest?), ale prawie niezniszczalny,[/quote]
    Nie taki znowu straszny muł, da się jeździć

    a że niektórzy piszą, choć często bywa że nawet tym nie jeździli, to już tak jest świat urządzony i nic nie poradzimy 😉 <!-- s;) -->

    spalanie na trasie okolice 4 litrów na 100km
    a średnie okolice 5 litrów

  • Osobiscie jezdzilem SDI i zadnej roznicy nie odczulem jesli chodzi o przyspieszanie w porownaniu z moja jednotka 1.2, ale jaka satysfakcja na stacji przy SDI. 😛 <!-- s:P -->
    Ciacho, zamienimy sie ? 😄 Oddam z felgami i wszystkim co w niej mam :hyhy: