Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 326088 Wyświetlenia
  • Mi tez troche skrzypi, ale to bardziej oparcie (material wewnatrz czy cos). 😕 <!-- s:/ -->
    Jak sie nie wierce to jest cicho 😄 Przebieg 108 000 km, ale piszczy od dawna.

  • Więc tak potrzebny będzie stary fotel, kanapa, łóżko czy coś podobnego - najważniejsze by było podbite gąbką, a nie sprężynami. Z pomocą reg wysokości podnosisz fotel w max górne położenie, następnie musisz dociąć takie ładne siedzisko z gąbki i wsunąć w tą szczelinę która się zrobiła pomiędzy dolną częścią siedziska, a metalową konstrukcją podnoszenia fotela, następnie opuszczasz fotel max na dół i gotowe - ja zawsze mam opuszczoną reg wysokości max w dół, jeśli Ty tak nie jeździsz to musisz zrobić podwójną lub nawet potrójną warstwę gąbki i dopiero opuścić max w dół. Ta ostatnia czynność jest najważniejsza bo dopiero po dociśnięciu tej gąbki skrzypienie ustaje. Minusem całej tej operacji jest to, iż od tej pory praktycznie nie możesz już podnosić siedzenia bo skrzypienie powróci. Jednak jak nie ma wielu kierowców nie stanowi to problemu. Po wykonaniu całej czyności trzeba ładnie obciąć resztki wystającej gąbki by wyglądało to ładnie i estetycznie, ja u siebie to tak ładnie zrobiłem żeby ją zobaczyć trzeba było wsadzić głowę w miejsce ... butów pasażera.
    Zanim jednak się na to wszystko zdecydowałem, zdemontowałem cały fotel jednak nic nie wskórałem poza jednym stwierdzeniem, że skrzypienie dochodzi spod obicia foteli, a demontaż jego nie wchodzi wogule w grę.

  • Mam nadzieje,ze nie dubluje watku - przy szukaniu pkrewnych tenatow wyskakuje mi "debug".

    Chcemy kupic "przyszlosciowe" autko o nieduzym gabarycie i po dyskusjach zdecydowalismy sie na [b]Skode Fabie Kombi[/b]. Koniecznie z instalacja gazowa.

    Zwrocilismy uwage na dwa ogloszenia:

    [quote][size=75]Škoda Fabia !!! GZA KLIMA !!!

    Cena (brutto):
    17 500 PLN / 3 862 EUR (do negocjacji)

    Typ:
    Kombi

    Informacje:
    Rok produkcji: 2004, Data rejestracji: 04/2004, 120 000 km, Skrzynia biegów: manualna, Pojemność skokowa: 1200 cm3, benzyna+LPG, bordowy-metallic, Liczba drzwi: 4/5,

    Dodatkowe wyposażenie:
    ABS, klimatyzacja, centralny zamek, autoalarm, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, instalacja gazowa, komputer

    Dodatkowe informacje:
    serwisowany w ASO, kupiony w polskim salonie, bezwypadkowy, garażowany

    Opis pojazdu:
    SKODA FABIA 12 12V zakupiona nowa z salonu 08.04.2004rok, z datą produkcji 03, sekwencyjna instalacja gazowa, klimatyzacja, zbiornik gazu w kole zapasowym, klimatyzowane schowki, właściciel niepalący, samochód zadbany, dwa komplety opon, stan auta bez zastrzeżeń.[/size][/quote]

    [quote][size=75]Škoda Fabia 14i COMFORT POLSKA SALON!!!

    Cena (brutto):
    17 800 PLN / 3 928 EUR (do negocjacji)

    Typ:
    Kombi

    Informacje:
    Rok produkcji: 2002, 91 000 km, Skrzynia biegów: manualna, Moc: 70 KM (51 kW), Pojemność skokowa: 1400 cm3, benzyna+LPG, niebieski-metallic, Liczba drzwi: 4/5,

    Dodatkowe wyposażenie:
    ABS, el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek, autoalarm, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, komputer, światła przeciwmgielne

    Dodatkowe informacje:
    serwisowany w ASO, kupiony w polskim salonie, zarejestrowany w Polsce

    Opis pojazdu:
    Witam mam do sprzedania Skode Fabie Combi z silnikiem 1.4i i instalacją gazową w bogatej wersji COMFORT,która posiada min;KLIMATYZACJE,elektryczne szyby,centralny zamek,komputer pokładowy pokazujący zużycie paliwa,temperature na zewnątrz,Abs z ESP,4-Airbagi,wspomaganie elektryczne,halogeny.Auto bardzo ekonomiczne nie zniszczone nie wybite,zadbane,godne uwagi.Na auto wystawiam FV więc kupujący nie ponosi opłaty skarbowej,wiecej informacji udziele telefonicznie.[/size][/quote]

    Zastanawiamy sie na co zwracac uwage przy ogledzinach samochodu przed kupnem.
    Co w tych rocznikach bylo awaryjne? Jak zachowuje sie karoseria jak chodzi o rdze?
    Czy macie jakies uwagi odnosnie aspektow mechanicznych,elektryki?
    Czytalam,ze zawieszenie jest twarde i ze jest glosny w prowadzeniu...

    Bede wdzieczna za Wasze opinie i podpowiedzi.

  • Zacznę od tego, że moim skromnym zdaniem najbardziej optymalnym silnikiem byłoby 1.4 16V, szczególnie w kombi 🙂 <!-- s:) -->

    z 1.2 trochę problemów jest, a silniki 8V to stare konstrukcje - np. problemy z uszczelką pod głowicą.

    Trzeba spojrzeć na wiązka elektryczną, na sprawność działania wspomagania ( dosyć spore koszta naprawy ).

    Rdza - szczególnie w kombi, ma prawo pojawić się na tylnej klapie - jeśli auto nie bite, nigdzie indziej nie.

    Zawieszenie rzeczywiście nie należy do miękkich. Co do głośności - dużo zależy od opon.

    pozdro

  • Dziekuje za wypowiedz.

    A wlasnie jak wygladaja kosztowo naprawy w fabiolce?

    I czy ze wszystkim nawet z wymiana zarowki musze jezdzic do serwisu/warsztatu czy sa pewne elementy jakie mozna spokojnie naprawic "pod domem"?

  • [quote="Patrycja"]Czytalam,ze zawieszenie jest twarde i ze jest glosny w prowadzeniu... [/quote]
    nie powiedział bym że jest twarde zawieszenie, raczej takie nie za twarde nie za miękkie, w sam raz, no przynajmniej u mnie w dieslu, za to w nowej Fabii to co innego - jest trochę twardawe (jechałem ostatnio 1.4 TDI Kombi)

    co do głośności jazdy, to tak jak wyżej kolega napisał, kwestia opon, ale też nie zgadzam sie że jest jakoś bardzo głośno, tak sobie po prostu

    również uważam że silnik lepiej brać 1.4 16V - jest lepszy, a tym bardziej lepszy jeśli ma być LPG

    [quote="Patrycja"]A wlasnie jak wygladaja kosztowo naprawy w fabiolce? [/quote]
    nie jest bardzo drogo, ale zależy gdzie, Autoryzowany Serwis Skody bywa czasami koszmarnie drogi
    [quote="Patrycja"]I czy ze wszystkim nawet z wymiana zarowki musze jezdzic do serwisu/warsztatu czy sa pewne elementy jakie mozna spokojnie naprawic "pod domem"?[/quote]
    dużo rzeczy można zrobić we własnym zakresie, dzięki bardzo prostej konstrukcji auta, wymiana żarówek to prosta sprawa 😉 <!-- s;) -->

  • Czy macie jakies doswiadczenia z gazem w fabii?
    Jak jest ze spalaniem?

    Czy kobieta da obie rade z kombiakiem? Chodzi o prowadzenie, latwosc parkowania ect...

    Nie wiem o co jeszcze zapytac w zwiazku z ogledzinami.

    aha czy jakies kolory "latwiej" lapia rdze niz inne, czy ktorys rocznik serja byla awaryjna?

  • Spalanie to temat bardzo szeroki 🙂 <!-- s:) --> Przy spokojnej jeździe po mieście to jakieś 7 litrów benzyny ( dla silnika 16V ) - dla silnika 16V powinna być zamontowana instalacja sekwencyjna.

    Ogólnie Fabia jest bardzo łatwa w prowadzeniu, dzięki bardzo dobremu wspomaganiu kierownicy. Problemem początkowo może być parkowanie ( widoczność do tyłu ) - mogą przydać się czujniki 🙂

    pozdro

  • Witaj.

    Kobieta da radę spokojnie moja żona już wielokrotnie jeździła naszym choć na codzień do pracy jeździ 2 drzwiową mniejszą astrą.
    Co do fabii miałem 1.4 8V i jest to za słaby silnik do kombi - odradzam, kolejna sprawa to 1.2 które również nie należą do udanych. Wiele osób również w klubie miało problemy z rozrządem - dość kosztowna sprawa. Co do awarii fabii najlepiej przestudiuj warsztat mechaniczny i elektryczny.
    Tak pokrótce to:

    • czujnik w ukł wspomagania
    • łożyska mac persona
    • piasty kół przednich
    • cieknące drzwi
    • uszczelki pod głowicą 1.4 8V
    • sławna wiązka elektryczna
    • termostat w 1.4 8V
    • czujnik ciśnienia oleju, temp
    • tylnie wycieraczki i spryskiwacz
      Z rdzą raczej problemu brak choć były przypadki tylniej klapy, jeśli chodzi o powypadkowe to już zależy od sumienności blacharza.

    Osobiście radzę Ci się rozejrzeć za 1.9TDI, 1.9SDI (mułowate co prawda ale mają opinię nie zniszczalnych), 1.4 16V ale w wersji 75KM. Co do wypasu zwróć uwagę na klimę ostatnio ktoś zamieścił ogłoszenie w którym w opisie była ale na zdjęciach autka już nie. Co do wiarygodności przebiegu też bierz sporą poprawkę masa książek serwisowych jest fikcyjna.

  • Mirek dziekuje za tak wyczerpujaca odpowiedz.
    Rozejrze sie za 1.9 tylko czy to nie bedzie zbyt duzy koszt eksploatacji (chodzi mi tu o paliwo)

  • 1.9 to diesel, więc paliwo tańsze niż benzyna i do tego mnie pali SDI - ok. 5-6 litrów, a TDI 5,5 - 6,5.

    Co do gazu jeszcze w poprzedniej fabce miałem instalację landi i sprawowała się bezproblemowo, ale czy tak będzie w aucie które kupisz trudno powiedzieć wszystko zależy kto i jak ją zamontował. Ja osobiście jeśli już miałbym kupić benzynę to wyłącznie bez LPG i montować w zaufanym warsztacie.
    Poprzednia fabka zużywała mi ok. 9 - 10 litrów gazu. Benzyny średnio 7,7 l na 100 km

  • Diesle spalają bardzo mało paliwa 🙂 <!-- s:) -->

    Mimo że to "aż" 1.9 litra pojemności to oba ( TDI i SDI ) palą wyraźnie mniej niż najmniejsze jednostki 1.2 .

    Osobiście uważam, że jeśli już kupować diesla to tylko TDI i tylko 1.9. Silnik 1.4TDI jest mało "kulturalny", słabszy i pali tyle samo co większy brat.

    Z drugiej jednak strony zakup silnika TDI jest bardziej ryzykowny - dużo łatwiej go "zajechać" ( turbo, ew. pompowtryskiwacze ).

    pozdro

  • 1.4 TDI to stosunkowo nowa jednostka w fabii, ale już czytałem negatywne opinie co dalej czas pokaze.

  • Moj narzeczony wlasnie nie chce sie bawic juz w instalowanie na wlasna reke gazu.

    Czy instalka na wlasna reke by sie bardziej oplacala niz juz zamontowana? Chodzi o koszt zakupu auta.

  • [quote="Patrycja"]Moj narzeczony wlasnie nie chce sie bawic juz w instalowanie na wlasna reke gazu.

    Czy instalka na wlasna reke by sie bardziej oplacala niz juz zamontowana? Chodzi o koszt zakupu auta.[/quote]

    Napewno taniej wyjdzie kupić auto z LPG niż później dokładać, ale można się tak naciąć, że hej i w efekcie może wyjść o wiele drożej. Ktoś już tu pisał o fabce z LPG którą nikt nie potrafi wyregulować - więc bez komentarza.

  • Rozumiem,ze na te instalacje trzeba wyjatkowo zwracac uwage?

    [size=75]Zdublowal mi sie post- wyskoczyl mi debug. Mozna prosic o usuniecie? ED. Dziekuje[/size]

  • Dokładnie tak, post usunięty.

    Poczytaj posty koleżanki homesleep na temat 1.2 i LPG mi to autko nie dawało by spać.
    [url=http://www.fcp.pl/forum/search.php?search_id=1820016354&sid=889de462c64b41440b3e3b627755f532&start=15]LINK[/url]

  • nie zgodze się co do 1,2 :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->

    wszystko zalezy jak bedzie eksplatowane autko ile kilometrów bedzie robione rocznie trzeba przeliczyć wszystkie koszty i wtedy można decydować jaki silnik

    czy same miasto
    czy wiekszość km to trasa

    oczywiście najlepiej jest sie autkiem przejechać i zobaczyć czy nam odpowiada

    co do 1,2 jeżeli instalacje gazowo załozy dobry gazownik to również nie ma z nią problemów - niestety u nas wiekszość specjalistów to samo uki wszystko wiedzące , ale rówież sa warszaty które potrafią to zrobić

    ja osobiście nie polecam gazu

    1,2 mimo 64 KM ( mocniejsza wersja ) jest bardzo dynamiczny , oszczędny - polecam do miasta , szczególnie po liftingu koniec roku 2004 <

  • Czyli ogolnie lepiej jest zwrocic uwage na 1.4?

  • Jeśli benzynę i 1.4 to tylko 16V - jednostkę VW 🙂 <!-- s:) -->

    pozdro