Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 1441 Posty · 109464 Wyświetlenia
  • Piękne jest jak widać, że jest kraj, w którym wszystko normalnie wygląda, robią wszystko by ten przemysł utrzymywać i wspierać. Nowe miejsca pracy, nowe inwestycje, pomoc państwa. Szkoda tylko że u nas tak nie ma...
    Tak mnie coś naszło po przeczytaniu tego artykułu.
    Czesi dla mnie to naród, z którego powinniśmy brać przykład w każdym calu, od piwa zaczynając :wstyd: 😄 <!-- s:D -->

  • [b]Moher[/b], Nie no widac inicjatywe ale jakos nie widze tego obrazka ze polski rzad ma wspierac FSO. Skoda przynajmniej miala wlasne pomysly a my tylko kopiowalismy od Fiata. Ostatnim naszym autorskim pomyslem byla Syrenka i Warszawa, wiec co tu wspierac. :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • To fakt, tylko nie chciałem się aż tak cofać technologicznie (przykład Polski) tylko ogólnie podejść, że państwo potrafi zadbać o naród i gospodarkę a u nas, cóż...

    A propo syrenki i warszawy - mów co chcesz,a lae swego czasu były to naprawdę porządnej klasy auta, a w dodatku warszawa była zmodyfikowana (zawieszenie) do żuka i tarpana a prototyp syrenki jako auta sportowego, które nigdy nie ujrzało światła dziennego bo plany poszły kanałami do innych koncernów?

    Także trzeba niewiele, tylko chcieć coś zrobić.

  • Wiesz ja wcale nie mowie ze syrenka czy warszawa byla zla, no moze ta drewniana konstrukcji w syrence tracila myszka i silnik od motopompy. Dowodzi to tylko tego ze polscy inzynierowie mogli z wlasciwie niczego stworzyc cos co przedstawialo wartosc dla ludzi. Tak wiec moge sie zgodzic ze sie da, bo stare powiedzenie mowi ze Polak wszystko potrafi. Co z tego? Zaprzestano rozwijania naszych rodzimych konstrukcji (a niektore wyprzedzaly o cale dziesieciolecia zachodnie konstrukcje)na rzecz kupowanych za ciezkie pieniadze przestarzalych konstrukcji jak np Fiat 125p. Mozna powiedziec ze Polonez do jakiegos stopnia byl nasz ale juz w momencie wprowadzenia okazal sie budowany na przestarzalych czesciach, bo nikt nie pomyslal ze ksztalcenie i rozwoj polskiej motoryzacji moze sie okazac potrzebny. Polacy po prostu nie umia patrzec i planowac dlugofalowo i to nas wlasnie "zacofuje", bo tam gdzie sa dlugofalowe nawet projekt nagle przychodzi nowy rzad i zabiera pieniadze.

    W sumie szlag mnie trafia bo kazde kraj europejski ma jakas swoja marke a nawet klika jak wlosi, niemcy czy francuzi. Pewnie ze jest lepiej albo gorzej ale wierzcie mi ze jakbym mial do wyboru polska czy zagraniczna marke to kupilbym polska bo wiem ze polacy moge budowac naprawde porzadne rzeczy jak np fabryka opla w gliwicach, ktora slynie z wypuszczania naprawde dobrze zlozonych aut.

  • [b]Lord_Nikkon[/b], nie zgodze się z ta opinią
    [quote="Lord_Nikkon"]Ostatnim naszym autorskim pomyslem byla Syrenka i Warszawa, [/quote]
    mielismy kilka trafionych kontrukcji choćby FSO Beskid ( ktory został wyprodukowany przez Renault jako Twingo) czy FSO Wars ktory miał być następcą Poldka
    na poniższej fotce mozesz je obejrzeć .
    [url=http://img29.imageshack.us/my.php?image=1000014a.jpg][img]http://img29.imageshack.us/img29/6263/1000014a.th.jpg[/img][/url]

    Tak na marginesie , te i inne egzemplarze Polskiej motoryzacji mozna obejrzeć w Muzeum Motoryzacji w Warszawie na ul Filtrowej 62

  • [url=http://img13.imageshack.us/my.php?image=topmj.jpg][img]http://img13.imageshack.us/img13/8600/topmj.th.jpg[/img][/url]

    W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na małe samochody, które idzie w parze z programami złomowania starych pojazdów, wprowadzonymi w kilku krajach Unii Europejskiej, Škoda Auto zwiększyła produkcję modelu Škoda Fabia z 1000 do 1200 aut dziennie.

    – Jest to konieczny krok w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie. Optymalizujemy także naszą logistykę, aby dostarczać Klientom tak popularną Fabię jak najszybciej – powiedział Fred Kappler, członek Zarządu Škoda Auto a.s., odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

    Największy wzrost sprzedaży samochodów Škoda zaobserwowano w Niemczech – w porównaniu z ubiegłym rokiem, w którym w ciągu pierwszego kwartału sprzedano łącznie 15 430 samochodów, koncern sprzedał blisko dwa razy więcej pojazdów w okresie od stycznia do kwietnia tego roku.

    W Polsce również zanotowano wzrost sprzedaży. W pierwszym kwartale br. sprzedaż Škody Fabia wyniosła 5560 sztuk, a w tym samym okresie ubiegłego roku 4570 aut.

    Škoda Fabia cieszy się wielką popularnością dzięki doskonałemu stosunkowi jakości do ceny i niskim kosztom użytkowania, włączając przyjazną dla środowiska wersję Škoda Fabia GreenLine. Może się ona poszczycić niskim zużyciem paliwa – średnio 4,1 l/100 km w wersji diesel i zmniejszonym poziomem emisji CO2 na poziomie 109 g/km.

  • Widziałem dzisiaj fragment programu na TVNTurbo. Mówili tam o obrywających się śrubach mocowania silnika. Dotyczyło to Fabi II generacji i silnika 1.4. Niestety całego programu nie widziałem więc wiele informacji o tym nie mam. Mówili że producent ma ustalić nr. Vin i zaprosić właścicieli feralnych samochodów do serwisu. Jeżeli wiecie więcej na ten temat to napiszcie .

  • [quote="koko"]Widziałem dzisiaj fragment programu na TVNTurbo. Mówili tam o obrywających się śrubach mocowania silnika. Dotyczyło to Fabi II generacji i silnika 1.4. Niestety całego programu nie widziałem więc wiele informacji o tym nie mam. Mówili że producent ma ustalić nr. Vin i zaprosić właścicieli feralnych samochodów do serwisu. Jeżeli wiecie więcej na ten temat to napiszcie .[/quote]

    Jak narazie nic o tym nie wiadomo zeby byla taka przypadlosc 🙂 <!-- s:) -->

  • Dobre 🙂 . Ciekawie na jakiej hamowni były robione testy :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • A ja tam widzę sporo subiektywnych ocen...nie tylko wobec Fabki.

  • bodajze wokan cial nadkole i roznic nie odczul. czy sie myle ? 😄 <!-- s:D -->

  • Polak potrafi jak zreszta widac ide w swojej wyciagnac nadkole moze mi przybedzie te 20 KM :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • [quote="Dar0"]Polak potrafi jak zreszta widac ide w swojej wyciagnac nadkole moze mi przybedzie te 20 KM :rotfl: <!-- s:rotfl: -->[/quote]
    to chodzi o TDI i przeplyw powietrza przez intercooler. teoretycznie moze to cos poprawic, ale..... juz pisalem wyzej 😉

  • [quote="mss"][quote="Dar0"]Polak potrafi jak zreszta widac ide w swojej wyciagnac nadkole moze mi przybedzie te 20 KM :rotfl: <!-- s:rotfl: -->[/quote]
    to chodzi o TDI i przeplyw powietrza przez intercooler. teoretycznie moze to cos poprawic, ale..... juz pisalem wyzej 😉 [/quote]

    [b]MSS[/b] osobiście zartowałem sobie z tego 🙂 a poza tym wiem na jakiej zasadzie to dziala 😉

  • już mamy przybliżone ceny . Te ceny co zapodam są w koronach czeski więc sie nie przerażajcie 🙂 http://new.skoda-auto.com/cze/model/yeti/pricelist/Pages/pricelist.aspx<!-- m -->

  • http://www.roadlook.pl/premiery/skoda-fabia-juz-bez-kola-zapasowego.html<!-- m -->
    też wymyślili ze bez koła będzie auto mniej paliło itp itd, co za bzdety 😕

    a tak wygląda nowa kierownica w nowej Fabii, widać ze została upodobniona do tych z Superba i Octavii, nawet mi sie podoba, zawsze to trochę świeżości wnosi taka zmiana 😉
    [img]http://img44.imageshack.us/img44/9048/nowakiera.jpg[/img]

  • No z ta masą to i obniżeniem spalania to co najwyżej jakieś minimalne wartości.
    Co do braku koła zapasowego to teraz zaczyna być standard, a niektóre marki każą sobie doplacać by mieć zapas.

  • no jest teraz opcja przy zakupie Fabii "koło zapasowe stalowe" - 140zł, myślę że rozsądna cena i warto...

  • a jak sprawuja sie te wulkanizatory w sprayu mieliscie z tym do czynienia?