Witaj na forum Fabia Club Polska

GAZ

Topic created · 39 Posts · 9403 Views
  • zygus co do spociku nie widze problemu, niech tylko jeszcze benzynka zdrożeje, a widzicie mnie w Krakowie 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="Łukasz"]zygus co do spociku nie widze problemu, niech tylko jeszcze benzynka zdrożeje, a widzicie mnie w Krakowie 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    Chociaż jeden uśmiechnięty i zadowolony człowiek z podwyżki benzynki 😄 😛 . Panowie pora skończyć z narzekaniem i trzeba cieszyć się z kolejnych podwyżek 😄 .

  • [quote="MirekS"][quote="Łukasz"]zygus co do spociku nie widze problemu, niech tylko jeszcze benzynka zdrożeje, a widzicie mnie w Krakowie 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    Chociaż jeden uśmiechnięty i zadowolony człowiek z podwyżki benzynki 😄 😛 . Panowie pora skończyć z narzekaniem i trzeba cieszyć się z kolejnych podwyżek 😄 .[/quote]

    Rakiety i tak z tej Fabi nie zrobie nie z tym silnikiem, więc przynajmniej niech ona jeździ "tanio". Albo bede jeździł mniej co ostatnio ma miejsce, albo dużo ale na gaz. Trudny wybór narazie licze że ... benzynka stanieje ale ciężko to widze :?

  • nie no lukasik niepekaj. tylko nie gaz. Pamietasz jak twoj ojciec zagazowal vectre? iel z tymgownem klopotow jest. W fabi niemoze byc gazu. Powiem ci na pocieszenie ze benzyna niestanieje ostatnio tankowalem za 4.60 na statoilu a na neste za 4.38 gdzie tam najtaniej jest.
    Pamietaj gazz to zlo

    P.S no mam nadzieje ze wybilem ci gaz z glowy prrzynajmniej troche 😄

  • [quote="MirekS"][quote="SEPARATOR"]. MIRKU WYDAJE MI SIE ZE TANKOWANIE NA DROGICH STACJACH NIE NA SENSU, WSZEDZIE JEST OT SAMO.TOBIE NIE GASNIE BO MASZ INNY TYP INSTALKI (Z TEGO CO ROZMAWIALISMY KIEDYS)[/quote]

    Nie mogę się do końca z Tobą zgodzić, zrobiłem 1700km na wakacyjnych wojażach i tankowałem 2-krotnie gaz na BP auto wyraźnie straciło na przyspieszeniu oraz 2-krotnie na Statoilu we Władysławowie i autko stało się tak samo żwawe jak na gazie z shella. Tak samo w Skawinie gdzie pracuję nikt nie tankuje na dwóch miejscowych stacjach oprócz przyjezdnych bo się autem jeździć nie da. Wiem to od ludzi którzy ze mną pracują.[/quote]

    Tak czy siak jest to wielka loteria, jak uda sie trafić na dobry gaz to ma sie szczęście.Muszę przyznać ze też nie tankuję gazu w jakiś mieścinach
    raczej w większych miastach lub na duzych stacjach.Tak czy siak gaz w polsce nie jest kontrolowany i w tym cały problem.

    Z tego co wyczytałem z komentarzy ludzie strasznie się boją gazu.Trzeba sprawę przemyśleć i poszukać odpowiedniej instalki.Mogłem do swojego samochodu założyć instalacje starego typu ale ktoś mi powiedział że jak założył do fabi tego typu inst to samochód zaczoł szalec i przestał jeżdzić na gazie. Więc ja postanowiłem założyć droższą i nie miec kopotów. A to że gasnie czasem w zimie to jest problem który można rozwiązać, ale mi się nie chce, nie jest to takie uciążliwe.już wolę jeżdzić na gazie niż samochód miał by stać na parkinu i niszczeć, nie ma nic gorszego.

    Pozdrawiam

  • TO co sie dzieje z cenami benzyny sklonilomnie do myslenia nad zalozeniem podtlenku gazu 🙂 <!-- s:) --> Mirek jako znawaca zwracam sie z prosba o ujawnienie tajemnicy ile kosztuje instalacja (dobra) i jaka montowac.

    mam 1.4 16v 75 KM

  • Wedlug mnie rodzaj instalki nie wplywa na to jak duzo stracisz mocy. Jedynie od tego jak zostanie dobrana mieszanka. Czyli jak chcesz utrzymac moc albo miec wiecej (sa tez takie przypadki) to musisz sie liczyc z duzo wiekszym zuzyciem gazu.
    Mirku jak sie myle to mnie popraw 😛

  • [quote="zygus"]Wedlug mnie rodzaj instalki nie wplywa na to jak duzo stracisz mocy. Jedynie od tego jak zostanie dobrana mieszanka. Czyli jak chcesz utrzymac moc albo miec wiecej (sa tez takie przypadki) to musisz sie liczyc z duzo wiekszym zuzyciem gazu.
    Mirku jak sie myle to mnie popraw :-P[/quote]

    Jak będziesz kręcił do czerwonej kreski to zawsze dużo spali. Na to by instalka nie powodowała utraty mocy musi być przedewszystkim prawidłowo zamontowana i oba komputery dobrze z sobą zsynchronizowane. Ja u siebie nie odczuwam żadnej utraty mocy.

  • [quote="Adaś"]jaką instalek polecasz dla 1.4 MPI 🙂 interesuje mnie instalacja przy której nie stracę na mocy 🙂 i przy okazji nie będzie palić 20 litrów 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Tą co ja mam: Landi Renzo 2 generacja, masz metalowy kolektor więc nie musisz mieć wyższej generacji. Spalanie około 0.8 litra wyższe niż na benzynie. Jednak rodzaj instalki to druga sprawa, pierwsza to zakład który ją będzie montował musi być najlepszy. A i jeszcze jedno nie każdą instalkę da się włożyć do każdego auta, niektóre się "gryzą" z komputerami w danym aucie.

  • [quote="Wojtas"]ile kosztuje instalacja (dobra) i jaka montowac.

    mam 1.4 16v 75 KM[/quote]

    Ja dałem za moją 2250 zł z butlą w kole zapasowym, jednak Ty będziesz musiał zapłacić trochę więcej bo masz plastikowy kolektor, chyba powyżej 3-ki 😞 . Jeśli chodzi o firmę to Landi Renzo tylko, że już 3 generacji.

  • [quote="MirekS"][quote="Wojtas"]ile kosztuje instalacja (dobra) i jaka montowac.

    mam 1.4 16v 75 KM[/quote]

    Ja dałem za moją 2250 zł z butlą w kole zapasowym, jednak Ty będziesz musiał zapłacić trochę więcej bo masz plastikowy kolektor, chyba powyżej 3-ki 😞 . Jeśli chodzi o firmę to Landi Renzo tylko, że już 3 generacji.[/quote]

    Wielkie dzieki za info .. qrde 3ka to troche duzo 😞 bede musial z tym poczekac .. ale teraz amiast wyrzucic puszke po pivq bede je zbieral i pozniej na sqp 😄 <!-- s:D -->

  • wqrwiam sie coraz bardziej 4.31 tam gdzie ja tankuje czyli NESTE bezopsługowa :evil: :evil: . Niormalnie nie moge, czyli rozumiem że jak mam 1.4 MPI to mam metalowy kolektor :?: czyli styknie instalka taka jak u ciebie MirekS :?: <!-- s:?: --> jestem gotów przyjechac do Krakowa, żeby mi zrobili w tym "twoim" wymiatającym warsztacie. Licze na twoją pomoc Mirku, bo ja przeciwnik gazu nr. 1 😞

  • do tego przeciwnika nr 1 bym sie klocil 😛 <!-- s:P --> ja tez nie jestem najwiekszym zwolennikiem ... ale cena 4,5 za litr to chore ... najlepsze ze dzisiaj powiedzieli ze 5 zl moze byc juz w pazdzierniku , a wzrost cen przyspieszyl huragan ktory zniszczyl kilkadziesiat platform wydobywczych a takze kilka rafinerii.

    Do tego Niemcy I francja uruchomily swoje rezerwy zeby pomoc USA a nasz rzad nawet nie mysli o obnizeniu akcycy

    PS. Wszyscy Polacy to jedna rodzina, oprocz ministra finansow tego sqrw...na

  • [quote="Łukasz"] czyli rozumiem że jak mam 1.4 MPI to mam metalowy kolektor :?: czyli styknie instalka taka jak u ciebie MirekS :?: <!-- s:?: --> jestem gotów przyjechac do Krakowa, żeby mi zrobili w tym "twoim" wymiatającym warsztacie. [/quote]

    Jak masz ten sam silnik to Ci podejdzie taka jak u mnie, a wszystko na to wskazuje. Do Kraka zapraszmy 🙂 .
    Wojtas zaskoczyłeś mnie w październiku 5 zetów, no nieźle :twisted: .

  • dzięki za zaproszenie jak benzynka jeszcze podskoczy to nie omieszkam sie u was pojawić 😎 Do zobaczenia w październiku 😄 <!-- s:D -->
    Mam nadzieje ze jak założe to nie bedzie zadnych problemów bo sie wściekne, pozatym nie mam szczęścia do takich wynalazków, ale kurde jeździc na benzynie jak bedzie kosztowac 5 zł też mi sie nie usmiecha 😞

  • [quote="Wojtas"] a nasz rzad nawet nie mysli o obnizeniu akcycy [/quote]

    Mylisz sie, ostatnio czytalem o planach tymczasowego obnizenia akcyzy o 30 groszy na litrze. Takie plany a co bedzie pewnie wielki h.j :lol: <!-- s:lol: -->

  • [quote="zygus"]ostatnio czytalem o planach tymczasowego obnizenia akcyzy o 30 groszy na litrze. Takie plany a co bedzie pewnie wielki h.j :lol: <!-- s:lol: -->[/quote]

    Zygi ja bym był za tym byś został ministrem finansów, Ty masz zawsze trafną diagnozę :brawo: .

  • [quote="RoleX"]He he witam w klubie LandiRenzo II mam ja od 3,5 roku zrobiłem na niej 110.000km i jest bez awaryjna[/quote]

    Miło mi 🙂 <!-- s:) --> , moja ma rok i 3 miechy. Mam nadzieję, że osiągnę minimum Twój wynik jeśli chodzi o km, a nie omieszkam być lepszy 😎 .

  • [quote="Adaś"]mam tylko nadzieję, że spadek mocy nie będzie odczuwalny 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    U mnie nie jest to i u Ciebie nie może być.
    Gratuluje wyboru, może wreszcie więcej klubowiczów złapie bakcyla.
    [b]Adaś[/b] do naszej rozmowy jeszcze tylko dodam tyle byś sobie dopilnował by rurę która Ci zasysa powietrze do filtra powietrza obrócili Ci tyłem do kierunku jazdy w przeciwnym razie będziesz miał problem z gaśnięciem silnkia. Niestety fabka w tym silniku ma tą rurę trochę pechowo usytuowaną.

Log in to reply