Witaj na forum Fabia Club Polska

Falujace obroty w 1.4MPI 2002r

Topic created · 28 Posts · 21349 Views
  • Byłem wczoraj u mechanika polecanego na tym forum i powiedział mi, żeby wymienić gumy cewki i wspomniał też o wymianie rozrządu.
    Auto ma 50 tys. przebiegu i łańcuch więc nie jest to Waszym zdaniem zbyt szybko na wymianę?

  • Ja przejechałem na Fabii z silnikiem 1,4 44 kW 185 tys.km i zużyłem 3 komplety łańcuchów i kół - 1 zamontowany w fabryce i 2 zakładałem sam.
    Zależy jakich używasz obrotów i na oleju.
    Ale jeżeli kwalifikują się do wymiany - łańcuch z kołami - to miał byś to słyszeć, że hałasują.
    Jeżeli komputer pokazał mu złe spalanie w jednym cylindrze, ja osobiście zmierzył bym ciśnienia, żeby być pewien dobrego stanu mechanicznego wszystkich cylindrów. Dopiero po pomyślnym wyniku tej próby poszedł bym dalej - przetasował bym wtryski pomiędzy sobą.
    I gdy złe spalanie pojawi się u innego cylindra - tam gdzie teraz znajduje się wtrysk z tego dawniej mniej sprawnego cylindra, sprawa była by jasna.

  • Powiem tak, wymieniłem rozrząd, zrobiłem czyszczenie przepustnicy i problem niestety dalej jest.
    Co prawda nie jest już tak uciążliwy, ale w pewnych sytuacjach ewidentnie się nasila.
    Czy może być przyczyną jakaś wilgoć na cewce? Nie mam już pomysłów.

  • Sprawdź sondę lambda bo może dawać złe sygnały do sterownika.

  • A jeszcze zapomniałem dodać, że na VAGu wyszedł wypadający zapłon.
    Może to coś Wam mówi?

  • Jeśli masz LPG to zaczalbym od sprawdzenia instalacji.
    Jeśli nie - sprawdzamy po kolei świece, kable WN (jeśli są), cewki.

  • Nie mam LPG.
    Świece wymienione.
    Gumki cewek wymienione.
    Dodam jeszcze, że jak ją kupiłem to Fabia jeździła od ostatniej wymiany świec z jedną świecą inną (poprzedni właściciel tego nie zauważył, że zrobili taki przekręt w warsztacie).
    Ja wymieniłem na nowe od razu po zakupie.

    1. wtryskiwacz mógł się zabrudzić - kup na stacji preparat do czyszczenia wtryskiwaczy (jakieś 20 zł), wlej do baku i niech się czyści
    2. cewka może siadać, możesz pożyczyć od kogoś i sprawdzić, ewentualnie wymienić (lepszy używany oryginał, niż zamiennik).
Log in to reply