Witaj na forum Fabia Club Polska

Podczas cofania strzeliło i wyskoczył w górę lewarek

Topic created · 7 Posts · 5296 Views
 • Trochę dziwne zdarzenie, bo podczas cofania, usłyszałam głośne "psztrynnnk" i zobaczyłam że lewarek podniósł się w górę. Zatrzymałam bieg był nadal na swoim miejscu (wsteczny), ale pod palcami, pod zaszyciem lewarka wyczułam sprężynę. Lekko naciskałam czy ugina się i uginała. Wrzuciłam jedynkę, szło normalnie, później dwójkę - też. Ale boję się, czy coś się nie uszkodziło, żebym gdzieś na 5 -tce nie jechała żeby mi auta nie "wyrąbało". Czy ktoś wie co mogło się stać?

 • Podnieś mieszek i zerknij do środka jak to wygląda.

 • Próbowałam ten mieszek ruszyć wtedy, ale nie wiem jak się go zdejmuje.

 • Zobacz czy Ci lewarek odbija prawo lewo. Potem zobacz czy ja wciśniesz tą wajche w dół czy odbije do góry. Zrób to proszę w miare delikatnie żeby się coś więcej nie posypało 🙂 <!-- s:) -->

  Tutaj był bym troszkę ostrożny bo według mojej myśli istnieje możliwość wrzucenia wstecznego zamiast jedynki.

 • Może podczas cofania normalnie wyskoczył bieg, zdarza się.

 • [quote="TOMUŚ"]Zobacz czy Ci lewarek odbija prawo lewo. Potem zobacz czy ja wciśniesz tą wajche w dół czy odbije do góry. Zrób to proszę w miare delikatnie żeby się coś więcej nie posypało 🙂 <!-- s:) -->

  Tutaj był bym troszkę ostrożny bo według mojej myśli istnieje możliwość wrzucenia wstecznego zamiast jedynki.[/quote]

  Jak jest na jedynce i wciskam to wybija do góry. Wiadomo, delikatnie zrobione nic więcej "pszrtyknęło". Czyli to tylko sprężyna (chyba) ?
  Znajomego zapytałam ale telefonicznie, bo kiedyś miał sporo aut powiedział, że jak biegi chodzą to raczej nie powinno nic się stać.

 • [quote="TOMUŚ"]

  Tutaj był bym troszkę ostrożny bo według mojej myśli istnieje możliwość wrzucenia wstecznego zamiast jedynki.[/quote]

  Wsteczny w przeciwieństwie do jedynkinie jest zsynchronizowany.Byłby zgrzyt już przy wrzuceniu nawet przy minimalnym ruchu do przodu.

Log in to reply