Witaj na forum Fabia Club Polska

Podczas cofania strzeliło i wyskoczył w górę lewarek

Temat utworzony · 7 Posty · 5341 Wyświetlenia
  • Trochę dziwne zdarzenie, bo podczas cofania, usłyszałam głośne "psztrynnnk" i zobaczyłam że lewarek podniósł się w górę. Zatrzymałam bieg był nadal na swoim miejscu (wsteczny), ale pod palcami, pod zaszyciem lewarka wyczułam sprężynę. Lekko naciskałam czy ugina się i uginała. Wrzuciłam jedynkę, szło normalnie, później dwójkę - też. Ale boję się, czy coś się nie uszkodziło, żebym gdzieś na 5 -tce nie jechała żeby mi auta nie "wyrąbało". Czy ktoś wie co mogło się stać?

  • Podnieś mieszek i zerknij do środka jak to wygląda.

  • Próbowałam ten mieszek ruszyć wtedy, ale nie wiem jak się go zdejmuje.

  • Zobacz czy Ci lewarek odbija prawo lewo. Potem zobacz czy ja wciśniesz tą wajche w dół czy odbije do góry. Zrób to proszę w miare delikatnie żeby się coś więcej nie posypało 🙂 <!-- s:) -->

    Tutaj był bym troszkę ostrożny bo według mojej myśli istnieje możliwość wrzucenia wstecznego zamiast jedynki.

  • Może podczas cofania normalnie wyskoczył bieg, zdarza się.

  • [quote="TOMUŚ"]Zobacz czy Ci lewarek odbija prawo lewo. Potem zobacz czy ja wciśniesz tą wajche w dół czy odbije do góry. Zrób to proszę w miare delikatnie żeby się coś więcej nie posypało 🙂 <!-- s:) -->

    Tutaj był bym troszkę ostrożny bo według mojej myśli istnieje możliwość wrzucenia wstecznego zamiast jedynki.[/quote]

    Jak jest na jedynce i wciskam to wybija do góry. Wiadomo, delikatnie zrobione nic więcej "pszrtyknęło". Czyli to tylko sprężyna (chyba) ?
    Znajomego zapytałam ale telefonicznie, bo kiedyś miał sporo aut powiedział, że jak biegi chodzą to raczej nie powinno nic się stać.

  • [quote="TOMUŚ"]

    Tutaj był bym troszkę ostrożny bo według mojej myśli istnieje możliwość wrzucenia wstecznego zamiast jedynki.[/quote]

    Wsteczny w przeciwieństwie do jedynkinie jest zsynchronizowany.Byłby zgrzyt już przy wrzuceniu nawet przy minimalnym ruchu do przodu.