Witaj na forum Fabia Club Polska

Hamulce-zablokowane koło

Topic created · 10 Posts · 3281 Views
 • witam !
  Po wymianie tarcz na nowe, pojawił się dziwny problem, strasznie topornie obracają się na luzie przednie obydwa koła. Wymienione zostały także przewody giętkie układu hamulcowego, płyn hamulcowy, klocki także są nowe. Po podniesieniu auta na podnośniku aby obrócić ręcznie kołem trzeba użyć nie lada siły. Co może być problemem ? Tłoczki ?
  Bardzo proszę o pomoc.
  pozdrawiam
  Fabia 2004 1,4 MPI 16V.

 • czy dobrze zostały wciśnięte tłoczki?
  czy przy wymianie przewodów dobrze odpowietrzyliście układ ?
  czasem bywa tak, że ulegają uszkodzeniu uszczelki z tłoczków, lub same prowadniki jarzma hamulca. one odpowiadają za "odbicie" klocka.
  radzę tak nie jeździć, bo szybko spalisz tarcze. :cisza: - mi to zajęło pareset km :cwaniak: <!-- s:cwaniak: --> a smar i kpl uszczelek do prowadników kosztują ok. 40-50 zł i pasują z golfa.

 • Kapi, uszczelki także zostały wymienione na nowe, wszystkim zajmował się znajomy dobry mechanik i lcze, że zostało wszystko zrobione poprawnie. Co radzisz ?

 • [quote="prosto21"] Co radzisz ?[/quote]
  Wtrącę się i poradzę - zmienić mechanika. [quote="prosto21"]uszczelki także zostały wymienione na nowe, wszystkim zajmował się znajomy dobry mechanik[/quote]
  Jak mechanik robił to jaki jest sens wałkować możliwe przyczyny i błędy w montażu ? Będziesz rozbierał i poprawiał sam czy pouczał mechanika ?

 • Bonifacy dzięki za merytoryczne podejście do sprawy, bardzo mi pomogło to co napisałeś.

 • prosto21, jakoś podzielam zdanie kolegi. To że znasz tego mechanika nie znaczy że wykonał swoją pracę należycie.
  Czy pompa ABS została odpowietrzona nożnie czy automatem ?

 • Trzeba sprawdzić czy klocki które zostały założone mają zrobione fazy na obudowie klocka (ja raz kupiłem klocki które ich nie miały co powodowało wantowanie się ich na ostrej krawędzi) w części w której przesuwają się na prowadnicy, prócz tego to co napisał kapi wyżej prowadnice mają lśnić przed założeniem nowych klocków.

 • MarekS też jestem z Krakowa, znasz jakiegoś majstra godnego polecenia który by coś z tym zrobił ?

 • Ja działam głównie sam, co do speców to zdania są podzielone na forum, jedni chwalą drudzy ganią, mało bywam teraz na FCP więc nie wiem jak jest w tej chwili, w przeszłości część z klubowiczów jeździła na 29 listopada do warsztatu skody znajdującym się koło cmentarza rakowickiego, a część do Porębskiego na biskupińską.

 • Jak chcesz robić sam, to zdejmij zacisk i sprawdź, czy się klocki nie zakleszczyły. Klocki w prowadnicach powinny luźno chodzić.

Log in to reply