Witaj na forum Fabia Club Polska

Skrzypienie zawieszenia

Topic created · 9 Posts · 3775 Views
 • Witam,

  W mojej fabii 2 1.2 70KM podczas najeżdzania na progi zwalniające, z zawieszenia (prawdopodobnie amortyzatory) dobiega skrzypienie. Czuję sie trochę, jakbym jeździł starą wersalką 😉 <!-- s;) -->. Podczas normalnej jazdy samochód zachowuje się bez zarzutu.
  Jaka może być przyczyna?

 • Czy odgłosy dochodzą z przedniego zawieszenia?Odgłosy dochodzą w tym przypadku z gum na stabilizatorze.Te montowane w tzw "omegach"(obejmach).
  Ja wymieniłem na nowe i problem zniknął.Możesz też umyć zawieszenie i użyć dużej ilości silikonu w sprayu, powinno pomóc.

 • Tak jak napisał kolega wyżej, chodzi o przednie czy tylne zawieszenie?

  U mnie musiałem wymienić tylne amorki bo gumy wydawały irytujące dźwięki.

 • Skrzypienie dobiega zarówno z przedniego jak i tylnego zawieszenia.
  Ja przejeżdżam przez próg zwalniający to wyraźnie słychać 2 razy (najpierw z przodu potem z tyłu)
  jaki może być orientacyjny koszt takiej wymiany? Czy jest pilna, czy też można ją zrobić "przy okazji" czegoś większego?

 • Ja bym obstawiał jakiś element gumowy np. tuleje na wahaczach czy (z przodu) poduszka pod amortyzatorem itp.
  Najlepiej jedź na SKP i niech ci sprawdzą auto przedstaw problem i oni ci zobaczą co jest do wymiany lub co skrzypi.

 • Ogólnie to nie trzeba nic robić jeśli masz tylko skrzypienie bez innych objawów.Po prostu guma reaguje na zmiany temperatury i to jest normalne.Ja miałem skrzypienie z przodu i po wymianie owych gum stabilizatora na nowe problem zniknął.

 • Spróbuj zlokalizować to piszczenie przy pomocy drugiej osoby , która podczas przejazdu przez muldę posłucha skąd "kwiczy"
  W poldku kwiczał mi sworzeń zwrotnicy.
  Diagnoza na szarpakach w SKP może nie pomóc

 • OK, dzięki
  dzis bylem u mechanika zrobić rekonesans. Po dokładnym sprawdzeniu okazał się, że skrzypienie dochodzi tylko z przodu. Wygląda na gumy stabilizatora. Wymiana nie jest konieczna, ale pewnie to zrobię, zwłaszcza że koszt niewielki.

 • [quote="zenek10"]OK, dzięki
  dzis bylem u mechanika zrobić rekonesans. Po dokładnym sprawdzeniu okazał się, że skrzypienie dochodzi tylko z przodu. Wygląda na gumy stabilizatora. Wymiana nie jest konieczna, ale pewnie to zrobię, zwłaszcza że koszt niewielki.[/quote]

  😉 <!-- s;) --> czyli potwierdziło się to co pisałem.Koszt rzeczywiście niewielki jedna guma coś ponad 10 zł kosztuje, wymiana może być dokonana we własnym zakresie.

Log in to reply