Witaj na forum Fabia Club Polska

Skrzypienie zawieszenia

Temat utworzony · 9 Posty · 3778 Wyświetlenia
  • Witam,

    W mojej fabii 2 1.2 70KM podczas najeżdzania na progi zwalniające, z zawieszenia (prawdopodobnie amortyzatory) dobiega skrzypienie. Czuję sie trochę, jakbym jeździł starą wersalką 😉 <!-- s;) -->. Podczas normalnej jazdy samochód zachowuje się bez zarzutu.
    Jaka może być przyczyna?

  • Czy odgłosy dochodzą z przedniego zawieszenia?Odgłosy dochodzą w tym przypadku z gum na stabilizatorze.Te montowane w tzw "omegach"(obejmach).
    Ja wymieniłem na nowe i problem zniknął.Możesz też umyć zawieszenie i użyć dużej ilości silikonu w sprayu, powinno pomóc.

  • Tak jak napisał kolega wyżej, chodzi o przednie czy tylne zawieszenie?

    U mnie musiałem wymienić tylne amorki bo gumy wydawały irytujące dźwięki.

  • Skrzypienie dobiega zarówno z przedniego jak i tylnego zawieszenia.
    Ja przejeżdżam przez próg zwalniający to wyraźnie słychać 2 razy (najpierw z przodu potem z tyłu)
    jaki może być orientacyjny koszt takiej wymiany? Czy jest pilna, czy też można ją zrobić "przy okazji" czegoś większego?

  • Ja bym obstawiał jakiś element gumowy np. tuleje na wahaczach czy (z przodu) poduszka pod amortyzatorem itp.
    Najlepiej jedź na SKP i niech ci sprawdzą auto przedstaw problem i oni ci zobaczą co jest do wymiany lub co skrzypi.

  • Ogólnie to nie trzeba nic robić jeśli masz tylko skrzypienie bez innych objawów.Po prostu guma reaguje na zmiany temperatury i to jest normalne.Ja miałem skrzypienie z przodu i po wymianie owych gum stabilizatora na nowe problem zniknął.

  • Spróbuj zlokalizować to piszczenie przy pomocy drugiej osoby , która podczas przejazdu przez muldę posłucha skąd "kwiczy"
    W poldku kwiczał mi sworzeń zwrotnicy.
    Diagnoza na szarpakach w SKP może nie pomóc

  • OK, dzięki
    dzis bylem u mechanika zrobić rekonesans. Po dokładnym sprawdzeniu okazał się, że skrzypienie dochodzi tylko z przodu. Wygląda na gumy stabilizatora. Wymiana nie jest konieczna, ale pewnie to zrobię, zwłaszcza że koszt niewielki.

  • [quote="zenek10"]OK, dzięki
    dzis bylem u mechanika zrobić rekonesans. Po dokładnym sprawdzeniu okazał się, że skrzypienie dochodzi tylko z przodu. Wygląda na gumy stabilizatora. Wymiana nie jest konieczna, ale pewnie to zrobię, zwłaszcza że koszt niewielki.[/quote]

    😉 <!-- s;) --> czyli potwierdziło się to co pisałem.Koszt rzeczywiście niewielki jedna guma coś ponad 10 zł kosztuje, wymiana może być dokonana we własnym zakresie.