Witaj na forum Fabia Club Polska

Zapach spalonego oleju

Topic created · 12 Posts · 1886 Views
 • Witam. Po przejechaniu troche dłuższego odcinku kiedy jade juz na LPG po zatrzymaniu sie i zgaszeniu silnika czuje zapach spalonego oleju.
  Z silnika nie leci poziom oleju jest wszędzie bez zmian czy ma to cos wspólnego z Instalacja.znajomy mówił ze u niego w samochodzie- jezdzi mercedesem tez z instalacja w reduktorze zbierało sie właśnie cos na podobieństwo oliwy i tzreba było wymienić/wyczyścić. czy ten zapach spalonego oleju jest właśnie od tego?
  zaznaczam ze nie zawsze to czuć.nieraz nie ma takiego objawu jak zrobie 250 km a takie trasy robie przynajmniej 2 razy w tyg.nieraz wystarczy przejechać 1 km zeby to poczuć ale dopiero na zewnątrz w kabinie nic.

 • Reduktor jest chłodzony ale płynem chłodniczym..

  Hmm.. poziom płynu chłodniczego jest OK? Nie ma w nim śladu oleju? (w zbiorniczku wyrównawczym, małe czarne kropki)

 • Nie na zbiorniku wyrównawczym brak czarnych kropek. Jeśli chodzi o płyn chłodniczy muszę go co jakiś czas uzupełniać nieraz jest to 1 raz na miesiąc nieraz co 2 tyg. a z tym reduktorem to pomyłka :wstyd: <!-- s:wstyd: --> chodziło mi o parownik i podobno w nim się zbira jakaś maź i to trzeba czyścic.to może być przyczyna przykrego zapachu???

 • [quote="emiluch"] a z tym reduktorem to pomyłka :wstyd: <!-- s:wstyd: --> chodziło mi o parownik[/quote]

  Ale.. to jest to samo 😛 Tylko określenie inne 😉

  [quote="emiluch"]Jeśli chodzi o płyn chłodniczy muszę go co jakiś czas uzupełniać nieraz jest to 1 raz na miesiąc nieraz co 2 tyg. [/quote]

  Gdzieś ucieka.. Poszukaj wycieku.. pompa wody, przewody gumowe którymi rozprowadzany jest płyn, chłodnica, reduktor (parownik) itp.

  A co do zapachu to nie wydaje mi się, żeby to miało coś wspólnego z instalacją LPG bo ona nie jest nim chłodzona.

  PS. W najgorszym przypadku jaki przychodzi mi do głowy to masz padniętą UPG albo głowicę i olej przedostaje się do układu chłodzenia i przypala się gdzieś ..

 • "PS. W najgorszym przypadku jaki przychodzi mi do głowy to masz padniętą UPG albo głowicę i olej przedostaje się do układu chłodzenia i przypala się gdzieś ."

  ale ubytku oleju nie ma jest na swoim poziomie od 10 tys km

 • [quote="emiluch"]ale ubytku oleju nie ma jest na swoim poziomie od 10 tys km[/quote]
  Bo one mogą się wzajemnie "uzupełniać".

  Ale poszukaj tego wycieku płyny, może gdzieś wąż ze starości się przetarł i puszcza..
  A kiedy była pompa wody wymieniana?

 • rozrzad 6tys km temu bez pompy wody mój mechaniko stwierdził ze jest w bardzo dobrym stanie i nie trzeba jej wymieniac

 • Pompa może być OK, ale oring na pompie będzie już stary i może puszczać.

  Jak włączysz nawiew do kabiny czuć słodki zapach płynu chłodniczego?

 • Nie zapachu nie czuć. aczkolwiek nieraz właśnie zapach tego przepalonego oleju czuć i w środku co do tej głowicy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy jest ok? Bez potrzeby udania sie do mechanika? Kurcze zmartwiłeś mnie właśnie wzmianka o tej głowicy.są jeszcze jakieś dodatkowe objawy?

 • W domu głowicy nie sprawdzisz, bo jeśli jest pęknięcie to jest ono wewnątrz i naprawdę minimalne.

  Na razie nie zamartwiaj się najgorszą opcją, tylko poszukaj wycieku płynu na pod maską 😉 <!-- s;) -->

 • Obejrzyj dokładnie silnik pod kątem plastikowych wężyków na gorących elementach. To nie musi być olej, to może być guma, izolacja, itp.

  Sprawdzanie UPG zacznij od zmierzenia wielkości kompresji w cylindrach.

 • Zapach spalonego oleju może świadczyć o UG, sprawdź czy na zimnym silniku po odkręceniu korka ukł. chłodzenia masz ciśnienie jeśli tak uszczelka może się kończyć.

Log in to reply