Witaj na forum Fabia Club Polska

Obieg wewnetrzny sam się włącza

Topic created · 13 Posts · 2332 Views
  • Witam wszystkich!
    Mam taki problem w fabii 2005. 1,4 16v, że mianowicie obieg wewnętrzny dmuchawy sam mi się włącza podczas jazdy, i nie chodzi tutaj o bieg wsteczny, czy spryskiwacze... Normalnie jedę a obieg się włącza, wyłączam go manualnie przyciskiem, a on znowu się włącza po chwili... czy ktoś miał coś podobnego?
    pozdrawiam,

• Jakieś błędy w kompie?

• komputer pokładowy nic nie wskazuje, a do VAGa nie podłączałem jeszcze

• to sprawdź na VAGu, może to potencjometr sprawdzający pozycję serwomechanizmu. W mojej fabii I go nie było, ale wiem, że w wyższych wersjach wyposażeniowych występował.

• [quote="arysto"]komputer pokładowy nic nie wskazuje, [/quote]
    on tego nie pokaże 😉 <!-- s;) -->

zczytaj błędy, możliwe że cos z silnikiem klap obiegu wewn. sie dzieje :oczami:

• Czy tylko obieg wewnętrzny Ci świruje czy temperatura też?
    Sprawdź może sterownik na Vagu.Może tam coś świruje.

• zdaje się, że tylko obieg wewnętrzny nie działa poprawnie, tzn. sam się załącza, nawet po ręcznym wyłączeniu włącza się samodzielnie...
    pytanie: lepiej do serwisu czy do elektryka samochodowego z VAGiem?

• Jest gwarancja? to Serwis ASO
    Nie ma gwarancji? To dobry elektryk, pewnie będzie taniej 😉 <!-- s;) -->

• Gwarancji już pewnie nie masz.Masz u siebie klimę?Może sterownik klimy Ci świruje?Może masz zakurzony czujnik temperatury w tym sterowniku.Znajduje się w okienku z kratką.One lubią się wieszać przez ten kurz i wtedy świrują.
    Najlepiej podłącz Vag'a i wszystkiego się dowiesz.

• Możesz mieć walnięty potencjometr przy klapce, komputer nie może dogadać się z silniczkiem i zamyka klapkę. Niemniej takie coś powinno być sygnalizowane błędem.
    Możesz też mieć zwyczajnie problem z włącznikiem obiegu zamkniętego. Ewentualnie gdzieś Ci się przebicie na przewodach robi (ale to też raczej byłoby sygnalizowane przez VAG COMa)

• zdaje się, że już to sugerowałem 😉 <!-- s;) -->)

Zatem 2 osoby tak twierdzą! = sprawdź ten potencjometr!

• Ja dodam od siebie w celach informacyjnych ze obieg sam sie WYŁacza po ustawieniu pokretla nawiewu na szybe.
    Z poczatku myslalem ze cos nie tak 😉 <!-- s;) -->

• to akurat bez zmartwień bo tak jest 🙂 <!-- s:) --> , żeby nie parowała.

Log in to reply