Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Montaż radia JVC KD-R422 - pomoc w zamontowaniu

Topic created · 13 Posts · 14508 Views
 • Dzień dobry,

  Szukałem tematu związanego z tym modelem, ale nie znalałem, więć piszę nowy.
  Chcę kupić i zamontować tego JVC http://www.ceneo.pl/10646378 w Fabii I. W tej chwili zainstalowany jest ten model, także JVC http://www.ceneo.pl/374931<!-- m --> i działa bez problemów.

  Czy będę miał jakieś problemy podczas montowania nowego? Jeżeli tak, to jakie? Trzeba użyć jakichś przejściówek, zamienić miejscami przewody?

 • nic nie musisz robić, powinno wszystko pasować, zakładając,że masz złącze ISO wystarczy tylko je przepiąć

 • Kupiłem [url=http://www.ceneo.pl/10646378]JVC KD-R422[/url], podłączyłem, działa bez problemu wszystko. Mam tylko problem z montażem. W instrukcji jest pokazane, żeby do wnęki włożyć najpierw osłonkę, która jest w zestawie, a potem dopiero do niej radio. Problem polega na tym, że gdy włożę osłonkę, to kieszeń/schowek na różne pierdoły, który/a jest niżej nie chcę się włożyć 😛 <!-- s:P --> Natomiast gdy wsunę radio bez osłonki, to co prawda kieszeń/schowek wchodzi bez problemu, ale sam sprzęt ma straszny luz i jest nie dociśnięte.

  Miał ktoś podobny problem? Co zrobić? Zostawić bez osłonki i poupychać czymś po bokach, żeby nie miało luzu czy ta osłonka jest konieczna?

 • [quote="seven"]Kupiłem [url=http://www.ceneo.pl/10646378]JVC KD-R422[/url], podłączyłem, działa bez problemu wszystko. Mam tylko problem z montażem. W instrukcji jest pokazane, żeby do wnęki włożyć najpierw osłonkę, która jest w zestawie, a potem dopiero do niej radio. Problem polega na tym, że gdy włożę osłonkę, to kieszeń/schowek na różne pierdoły, który/a jest niżej nie chcę się włożyć 😛 <!-- s:P --> Natomiast gdy wsunę radio bez osłonki, to co prawda kieszeń/schowek wchodzi bez problemu, ale sam sprzęt ma straszny luz i jest nie dociśnięte.

  Miał ktoś podobny problem? Co zrobić? Zostawić bez osłonki i poupychać czymś po bokach, żeby nie miało luzu czy ta osłonka jest konieczna?[/quote]

  A dałbyś radę wrzucić jakieś zdjęcia jak to wygląda?

 • Miałem podobnie z Kenwoodem. Zrobiłem tak - radio wsadziłem w osłonkę tak na 3/4 dlugości, osłonkę wstępnie w kokpit. Równolegle z radiem wsadzałem półkę. Po paru próbach weszło wszystko razem.

  Byłbym zapomniał - półkę nieco zeszlifowałem od strony radia.

 • dokładnie tak jak pisze ci zlloty musisz popróbować włożyć radio i półę jednocześnie (pisząc o osłonce masz zapewne na myśli półkieszeń). Jak ją zamontujesz to radio powinno być obsadzone ok (tj. zero luzów). U mnie przy wkładaniu radia też muszę wyjąć półeczke (tę na drobiazgi, a nie inną :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> ) i wtedy metodą prób i błędów wszystko jest zainstalowane i pasuje idealnie, więc do dzieła i powodzenia...

 • Dziękować [b]zlloty[/b], udało się idealnie! Było słychać i czuć takie stuknięcie, więc wskoczyło na swoje miejsce tak jak powinno. Na razie jestem zadowolony 🙂 <!-- s:) --> Postaram się zrobić zdjęcie i wrzucić.

 • Panowie, pomocy! Czym zaślepić powstała nad radiem dziurę? Wsadziłem swojego pioneera DEH 1420UB ale nad nim jest brzydka dziura (są tam dwie śruby torx i dwie dziury, jakby na jakieś zatrzaski).

 • To zależy jaką masz ramkę wokół radia. Jeśli fabryczną (po oryginalnym radiu), to potrzebujesz [url=http://allegro.pl/skoda-fabia-ramka-1-din-najlepsza-jakosc-i2519790282.html]takiej[/url] uzupełniającej
  [img]http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/19/79/02/2519790282[/img].

 • [quote="bsp5020"]To zależy jaką masz ramkę wokół radia. Jeśli fabryczną (po oryginalnym radiu), to potrzebujesz [url=http://allegro.pl/skoda-fabia-ramka-1-din-najlepsza-jakosc-i2519790282.html]takiej[/url] uzupełniającej
  [url=http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/19/79/02/2519790282]Obrazek[/url].[/quote]

  BARDZO dziękuje!

 • Zawsze możesz zaszaleć i wymienić całą ramkę z dwiema półkami. Wygląda to moim zdaniem estetyczniej niż sztukowanie tą małą co wyżej pokazałem. Sam taką mam.
  [img]http://img02.allegroimg.pl/photos/400x300/25/19/79/02/2519790292[/img]
  Ma to jednak pewien minus. Jeśli w przyszłości chciałbyś swoją obecną konsolę wzbogacić o slot na kubek, to kupując całą nową ramkę dwupółkową stracisz możliwość jego montażu. Slot jest po prawej stronie.

 • [quote="bsp5020"]Zawsze możesz zaszaleć i wymienić całą ramkę z dwiema półkami. Wygląda to moim zdaniem estetyczniej niż sztukowanie tą małą co wyżej pokazałem. Sam taką mam.
  [url=http://img02.allegroimg.pl/photos/400x300/25/19/79/02/2519790292]Obrazek[/url]
  Ma to jednak pewien minus. Jeśli w przyszłości chciałbyś swoją obecną konsolę wzbogacić o slot na kubek, to kupując całą nową ramkę dwupółkową stracisz możliwość jego montażu. Slot jest po prawej stronie.[/quote]

  Akurat całej ramki nie potrzebuję - miejsce dolnego schowka zajmuje CB radio (które od czasu podłączenia zwykłego radia, zaczęło przebijać na głośniki podczas nadawania 😕 <!-- s:/ -->)

 • proponuję założyć filtr przeciw zakłóceniom i problem zniknie

Log in to reply