Witaj na forum Fabia Club Polska

Radia CD/mp3/SD/inne

Topic created · 357 Posts · 76738 Views
  • Pewnie że dam rade sprawdzić któregoś dnia. Jak bym się nie odzywaj przypomnij się bo mam dobrą pamięć ale krótką...
    Mikrofon ma chyba w obudowie o ile się nie mylę.

  • Hmm, zamówiłem dziś Pioneera DEH-7300BT. Jak zamontuję, zdam relację.

  • [quote="klaude"]Hmm, zamówiłem dziś Pioneera DEH-7300BT. Jak zamontuję, zdam relację.[/quote]
    (daj znać jak chodzi ten blutacz w pionku,bo jestem bardzo ciekaw) 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Mlodyelek"][quote="klaude"]Hmm, zamówiłem dziś Pioneera DEH-7300BT. Jak zamontuję, zdam relację.[/quote]
    (daj znać jak chodzi ten blutacz w pionku,bo jestem bardzo ciekaw) 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Hej, już pojeździłem z tym radiem i co prawda jeszcze będzie wyjmowane żeby zamontować separator i przestawić kabelki w kostce, ale Bluetooth już zdążyłem przetestować.

    Jakość rozmów i słyszalność mnie po drugiej stronie bardzo dobra. Dzięki mikrofonowi zewnętrznemu jestem dobrze słyszalny po drugiej stronie nawet jak mam włączony nawiew i otwarte okno. Mikrofon łatwo się montuje, użyłem tylko 1 haczyka na taśmie klejącej żeby przymocować kabelek w jednym miejscu. Nie podoba mi się za to fakt, że nie umiem/nie da się zgrać kontaktów z mojej Nokii E51. W instrukcji jest napisane, że kontakty same się zgrają, jeśli nie to trzeba kombinować coś z telefonem (u siebie nie znalazłem takiej opcji).

    Lipną sprawą już co do samego radia jest dla mnie działanie funkcji random. Utwory są losowane tylko po skończeniu kawałka, za to jeśli kliknie się przycisk odpowiedzialny za zmianę utworu, wybierany jest następny kawałek z listy. Dlatego random działa u mnie w ten sposób, że klikam kilka razy przycisk od zmiany folderu i strzałkę w bok 🙂 Jest to irytujące, ale do przeżycia.

    Jakość dźwięku subiektywnie oceniam na plus, chociaż mogło być czyściej (nawet nie wiem jakie mam głośniki, więc nie sugerowałbym się tą opinią). Radyjko bardzo szybko czyta pliki z USB. W przypadku gdzie używałem karty pamięci z telefonu i PSP (micro sdhc 8GB przez adapter usb), gdzie jest mnóstwo dodatkowych plików i folderów chwilę to trwa. Jednak jeśli ma się standardowego pendriv'a z praktycznie samą muzyką, to gra natychmiastowo. Minusem jest to, że się nie da (bądź nie umiem) streamować muzyki z telefonu. Kolega może to robić w swoim Clarionie z BT.

    Jakość wykonania taka sobie. Spodziewałem się lepszych plastików po tej firmie.

  • witam szanowne grono,czy wie ktoś może jak odblokować to radyjko żeby mieć wszystkie dostępne opcje a mianowicie chodzi mi o zmianę koloru podświetlania,mam opcję colors ale nie mogę w nią wejść,seryjnie świeci mi na niebiesko a chciałbym pod kolor fabiszona czyli na zieleń.Jest więcej opcji niedostępnych ale głownie chodzi mi o podświetlenie.Tak wygląda to radyjko

    JVC Exad KD-AVX2
    [img]http://www.todoautos.com.pe/attachments/f15/344434d1277688259-auto-radio-jvc-exad-kd-avx2-a-soles-750-jvc-kd-avx2-receiver-1-.jpg[/img]

    Dostałem je od brata a nie mam do niego nawet instrukcji

  • Witam.
    Zobacz tu >> http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1347165.html<!-- m --> << lub na vwgolf.pl

  • To i ja się dołączę.
    Mam w fabiance radio CD, ale przydałoby się jakieś z mp3.
    Na Alledrogo takie radio (nowe) można kupić już za około stoofkę. Nie jestem jakimś audiomaniakiem, więc się na tym zbytnio nie znam, ale fajnie jak by coś w miarę czysto grało.
    Ktoś może wypowiedzieć, czy te tanie radia są znośne?
    A może ktoś może coś polecić? Warunki to mp3, USB i SD.
    Kolejna rzecz, która mnie zastanawia, to jak sprawdzić przed zakupem, czy będzie się dało do tego podłączyć głośniki, które już w fabianie siedzą.

  • [quote="zbyhoo"]
    Na Alledrogo takie radio (nowe) można kupić już za około stoofkę. Nie jestem jakimś audiomaniakiem, więc się na tym zbytnio nie znam, ale fajnie jak by coś w miarę czysto grało.
    [/quote]

    Za stówke bym nie polecał, bo to na pewno mało warte. Jeli chodzi o firme to ze swojego doświadczenia mam Balupunkta i nie narzkam, też nie jetem żadnym audiomaniakiem.

  • Kiedyś myślałem żeby zmienić fabryczne radio w mojej Zafirze...bo jest bardzo kiepskie i badałem rynek. Wiele osób uważa, że Kenwood przerasta Pionieera.
    Gosc w profesjonalnym car audio mi powiedział, że Pionier jest tak przereklamowany jak volkswagen. Nie jest oczywiście zły ale są lepsze sprzęty. Polecał mi bardzo Kenwooda. Twierdzi że kenwood za 300zł gra lepiej jak pionier za 500zł.

    Twierdzi, że niesamowicie dobrze gra Kenwood KDC-BT31U a do tego bluetooth na zestaw głósnomowiacy.
    http://allegro.pl/listing.php/search?utm_source=opera&utm_medium=link&utm_campaign=opera&string=KDC-BT31U<!-- m -->

  • [b]kaliope[/b], dzięki, ale to troche za dużo. BT nie potrzebuję, więc nie ma co za to extra płacić. Tak sobie myślę, że max 300zł bym na to chciał wydać. I tak sobie myślę, że w sumie SD też nie będzie potrzebne. Ma być USB i mp3. Jak bede mial czas to sprawdze jak mam teraz glosniki podlaczone, bo nie wiem co tam siedzi.

  • akurat powiem ci że sd to lepsza sprawa niż usb, bo nic ci nie wysteje z radyjka. Co prawda usb są już niewielkich rozmiarów, ale to zawsze wystaje. Mam jakiegoś pioneerka, z sd i usb. I częściej korzystam z tych przybytków niż z płyt i radia. To wszystko kwestai gustu. Ja sam ostatnio stwierdziłem, że dla mnie w moim urządzeniu nie potrzebne jest radio i CD, a bardziej SD, ewentualnie USB. Nawet antenę wsadziłem do bagażnika.

  • witam ja mam pytankko z innej paki, czy załączone przeze mnie radio obsluguje format mp3 czy nie bardzo??bo zwykle audio to wiem..ale to zmienianie płyt...

  • [b]adasiek99 [/b] obstawiam że nie

  • ok dzieki..

  • [quote="elenergo"]:rozpacz: potrzebuję instrukcji obsługi cd symphony 512,pokazal mi się napis "phone" na wyswietlaczu i radyjko na nic nie reaguje.CZY KTOS MOZE MI POMOC.[/quote]

    Nie wiem czy to ten sam model, ale na pewno mam Skoda Symphony (takie 2-dinowe) CD.
    Tu masz do niego instrukcję [url=http://rufus123.webhost.pl/fora/fcp/Symphony.pdf]Symphony.pdf[/url] (6,3 MB)

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 13-10-2011, 13:11[/i] ][/size]
    [quote="17adam"]Zastanawiam się czy to radio dobrze gra i czy jest warto zmieniać radio. Bo głównie chodzi o to aby ładniej komponowało sie z kolorystyką i aby nie trzeba było zdejmować panela. Ale i tak dalej będę przekonywał tatę do naszego JVC.[/quote]

    Moim zdaniem gra wystarczająco dobrze.. przynajmniej z fabrycznym zestawem głośników tylko z przodu.

  • [quote="anubis"][b]rufus[/b], fotkę zapodaj, jesli to nie problem, pozdr[/quote]

    Zapraszam do wątku o mnie i mojej fabii (link w podpisie każdego mojego posta) i tam na kilku zdjęciach widać radio 😉 <!-- s;) -->

  • Witam,

    To mój pierwszy post na forum. Mam fabię I z fabrycznym radiem MS 202 chciałbym aby odtwarzało ono muzykę z odtwarzacza mp3 przy użyciu wyjścia aux. Proszę o informację czy jest możliwe przerobienie oryginalnego radia w ten sposób. Zaznaczam, że nie interesuje mnie raczej wymiana radia na "standardowe".

    Z góry dziękuję za pomoc.

  • Z tego co wiem nie ma to radio wejścia aux.

    Opcje do mp3 są dwie:
    http://allegro.pl/kaseta-adapter-transmiter-cd-ipod-mp3-mp4-i2074634110.html<!-- m -->
    albo
    http://allegro.pl/transmiter-fm-bluetooth-mp3-wma-usb-sd-pamiec-utwo-i2082348811.html
    tu akurat z funkcją zestawu głośnomówiącego do telefonu, ale są tańsze, solo)

  • Witam.
    Najlepiej podłączyć mp3 z radiem za pomocą aux'a kablem jack-jack 3,5 mm. Trzeba też trochę podgłośnić mp3-ke .

    Kabel można sobie zrobić samemu 🙂 <!-- s:) -->

  • MS202 ma wejście AUX?

Log in to reply