Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Problem z odpalaniem - temat zbiorczy

Temat utworzony · 292 Posty · 49052 Wyświetlenia
  • Jeżeli mówisz , że masz dziwny zapach ni to benzyny ni czegoś innego to może masz dziurawy ten układ odpowietrzania par paliwa i samochód przez ten system ciągnie lewe powietrze . Ja to za niedługo napiszę doktorat z systemu EVAP ( wkuuuu....wia ) mnie już ta nazwa swoją drogą . Druga przyczyna , która mi przyszła do głowy to padnięta pompa paliwa . Ktoś gdzieś pisał , że w silniku 1,4 16V 75 koni jest czujnik ciśnienia paliwa ale to nie prawda ( dowiedziałem się w byłym aso na łabędzkiej , że ten silnik tego nie ma) nie ma więc kontroli nad ciśnieniem na pompie i może se pompować jak chce . Jak auto nie pali ale gaśnie to albo ma za mało/ za dużo powietrza lub paliwa i tu bym szukał . Pomijam już coś takiego , że może jest nieszczelność na pokrywie filtra na tym oringu czy zimerze jak zwał tak zwał co nachodzi na przepustnicę - też może brać lewe powietrze . Coś te fabie to widzę niedoróbki są . Miałem już różne marki ale coś mi się wydaje , że z tą będzie krótka znajomość .

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 12-10-2011, 12:58[/i] ][/size]
    A gdzie byłeś u tego mechanika ? Jak można wiedzieć bo teraz patrzę a ty też z Gliwic .

  • [quote="DIABOLO75"] Ktoś gdzieś pisał , że w silniku 1,4 16V 75 koni jest czujnik ciśnienia paliwa ale to nie prawda ( dowiedziałem się w byłym aso na łabędzkiej , że ten silnik tego nie ma) nie ma więc kontroli nad ciśnieniem na pompie i może se pompować jak chce.[/quote]

    Dotyczy silników 1,4 55kW i 74kW
    "W filtrze paliwa, który jest zamocowany na zbiorniku paliwa, znajduje się zawór utrzymujący nadciśnienie 0,3MPa. Gdy ciśnienie wzrośnie ponad 0,3MPa, zawór otwiera się i paliwo wraca do zbiornika paliwa. Z filtru do zbiornika wraca również nadmiar paliwa."

  • To się zgadza ale silnik nie posiada czujnika ciśnienia paliwa ( niektóre samochody mają i komputer sprawdza kondycję pompy ) . To co Opisujesz jest jego regulatorem a to co innego , chyba , że piszesz to tylko informacyjnie . A mnie chodzi o to , że pompa jak coś z nią jest nie tak sobie pompuje jak chce w rozumieniu za małe ciśnienie daje i nic tego nie jest w stanie stwierdzić chyba , że podłączając jakiś miernik ciśnienia .

  • Wiec ten dziwny zapaszek pojawia sie tylko po dluzszym postoju samochodu po calej nocy albo po calym dniu. Samochod odpala normalnie i nic nie wskazuje na to zeby bral lewe powietrze. Tylko w cieple dni mialem problem i wkrotce pozniej pojawil sie ten zapaszek. Prosze o jakies info co i w jakiej kolejnosci sprawdzac?? Wydaje mi sie ze to moze byc cos z układem paliwowym bo objawy pasuja do tych opisywanych wyzej. Ja smigam do mechanika w Krakowie Irka Porębskiego ale on jakos nie podjął prób diagnozy układu paliwowego. Aha ten zapach lokalizuje sie na tyle samochodu??

    Chodzi mi o to żę ktoś kto sie zna zeby napisał mi jak dokładnie jest skonstruowany układ paliwowy w mojej fabii zebym mogl go dokladnie posprawdzac i wyeliminowac kolejne elementy

    Pompa wydaje mi sie byc dobra bo dynamika jazdy jest ok, a poniewaz posiadam silnik 1.4 wprawdzie w dowodzie mam 59 KW

  • [quote="Lesio_Dj"]Witam serdecznie, rano odpalilem fabke bez problemu potem zostawilem ja pod domem z otwartymi oknami bez zalaczania alarmu i zamykania okien i kolo 15 ide do autka chce odpalic otwieram drzwi slysze pompe podpompowala paliwo, przekrecam kluczyk zaplon kontrolki gasna i startuje a tu mieli mieli rozrusznik i nic... Wyjalem kluczyk zamknalem z pilota auto otworzylem spowrotem i odpalil bez klopotu. To juz kolejny raz jak cos takiego mnie spotkalo. Kody z VAG-a jakie odczytalem to 215, 532, 18051 i poprosze o ich rozszyfrowanie. Z gory wielkie dzieki za wszelkie podpowiedzi....

    chwilke temu w centralnej elektryce znalazlem blad 1598

    dodam ze pare dni temu wymienialem akumulator bo padl
    i montowane byly swiatla do jazdy dziennej i wydaje mi sie ze od tamtej pory to co jakis czas mi autko cos nie chce palic.[/quote]

    Hmm te błędy to krzyk rozpaczy twojego komputera ma spadki napięcia ( prawdopodonie masa , lub zakłocenie w zasilaniu , błedy sterowania wtryskiem. tak bym to zinterpretował
    Pozdrawiam M.

  • Tak jak już opisałem wcześniej - sprawdziłeś to ? Chodzi mi o otwarcie wlewu paliwa ( oczywiście przed odpaleniem) i naciśnięcie tego przycisku ( powinno być słyszalne syknięcie ) i spuszczenie tego ciśnienia i dopiero potem odpalanie i sprawdzenie czy jest lepiej czy nie ma to wpływu . Oczywiście trzymasz tak długo naciśnięte aż skończy syczeć , zakręcasz korek wlewu i go odpalać .

  • Pomiędzy zbiornikiem z węglem aktywnym a przepustnicą jest elektrozawór -N80-. Cytując:

    • jest w komorze silnika po prawej stronie
    • zawór sterowany jrst przez sterownik [b]przy ciepłym silniku[/b] (sygnał taktowany)
    • sprawdzany poprzez (VAG) diagnozę elementów wykonawczych w klimatyzacji (po testach wentylatorów) - po diagnozie odczyt błędów.

    Czy ten zawór, gdy silnik jest zimny, jest stale otwarty, przez to do silnika dochodzi nadmiar paliwa? Dobrze rozumuję? Temat mnie interesuje, bo mam podobne objawy i do tego silnik, gdy jest zimny, muli mi przy ok 2,5 tys. obrotów. Sprawdzę dzisiaj to odpowietrzenie zbiornika paliwa przed odpaleniem.

    EDIT
    Znalazłem coś takiego:
    Zasysaniem powietrza steruje zawór elektromagnetyczny, uruchamiany sygnałem ze sterowania silnika. Dopóki nie ma napięcia na zaciskach zaworu elektromagnetycznego, zawór jest otwarty. Gdy na zaciskach pojawi się napięcie, zawór zostaje zamknięty. Czas otwarcia i zamknięcia zaworu jest regulowany przez elektroniczny sterownik silnika na podstawie sygnałów otrzymywanych z czujnika położenia przepustnicy i sondy lambda. Gdy temperatura cieczy chłodzącej wynosi mniej niż 60*C, zawór pozostaje zamknięty.

  • Hmm... a jak sprawdzasz odpowietrzenie zbiornika??

  • [quote="Lesio_Dj"]Hmm... a jak sprawdzasz odpowietrzenie zbiornika??[/quote]

    Otworzę zaworek przy wlewie paliwa i spuszczę nadciśnienie, po czym zobaczę, jak zachowuje sie zimny silnik. Później pobawię się VAGiem.

    Sam zawór N80 sprawdzasz właśnie za pomocą diagnozy elementów wykonawczych - uruchamia poszczególne podzespoły (m.in. wentylatory), po wiatrakach powinien być m.in. elektrozawór N80. Sprawdzasz wszystkie elementy, wyskakuje koniec i wtedy sprawdzasz błędy. Jeśli był jakiś problem, to powinno się coś pojawić.

    Jeśli chodzi o sprawdzenie układu odpowietrzania zbiornika paliwa, to silnik (01) > nastawy podstawowe (04) > grupa 070. Wszystko na włączonym silniku bez obciążenia, ale ze zwiększoną prędkością obrotową na biegu jałowym. W 4 polu wartość zmieni się z TEST WYŁ na TEST WŁ, po zakończeniu testu powinno pojawić się TEV B1 OK.

  • A miałbyś chwile czasu kiedyś to bym poprostu podjechał bo widze ze tez z KRK jestes??

    Hmm i nadal nurtuje mnie sprawa tego pojawiajacego sie zapachu oparow paliwa po dluzszym postoju auta??

  • Widzę , że temat trochę podupadł . Zrobił ktoś tak jak mówiłem ? Ja jestem teraz po trasie 1000 km i na trasie autko śmiga ,że hej .

  • Witam, byłem na urlopie autko stało prawie tydzień i dziś odpaliło elegancko. Wcześniej ponieważ temperatura na polu dosyc chłodna więc problem z odpalaniem ustąpił. Sprawdze to co opisywałeś wyżej jak znowu powróci wyższa temperatura i pojawi sie kłopot z odpalaniem.

  • mam pytanko:) gdzie znajduje sie wtyczka do cewki zapłonowej?

  • Wtyczka do cewki zapłonowej znajduje się przy samej cewce zapłonowej a cewka zapłonowa jest na świecy ( są 4 oddzielne cewki ) a cewki znajdują się pod pokrywą filtra powietrza , który to trzyma się na 4 zaczepach . Jak ściągniesz obudowę filtra to będziesz je widział .

  • Problem chyba nie polegał na wtyczce..Sprawdzilem wszystkie i byly ok ale po chwili zobaczyłem odpiety weżyk:
    1.[url=http://imageshack.us/photo/my-images/528/dsc01725d.jpg/][img]http://img528.imageshack.us/img528/9002/dsc01725d.th.jpg[/img][/url]

    2.[url=http://imageshack.us/photo/my-images/406/dsc01722nc.jpg/][img]http://img406.imageshack.us/img406/2226/dsc01722nc.th.jpg[/img][/url]

    Po podlączeniu go silnik pracuje rowno i nie szarpie tylko nie zbyt wiem co to mialo zazwiazek..mogłbym prosić o wyjasnienie?jestem totalnym laikiem dopiero sie ucze wiec wybaczcie:)(myslalem wczesniej ze to wtyczka bo mialem takie same obiawy ze slinik szarpal i gasł ale mechanik wpiał tylko wtyczke i bylo ok)

  • nie wiem czy dobrze widzę bo nie znam silnika na pamięć, ale wydaje mi się że to przewód łączący kolektory wylotowy z dolotowym. Jest to taki dodatkowy dopływ powietrza. Chyba że źle widzę 🙂 <!-- s:) -->

  • GDy odłączyłem weżyk po raz kolejny auto zaczęło z powrotem szarpać gdy go podlaczyłem znów auto chodzi pieknie i rowno:)

    Weżyk znajduje sie tu prawie przy samej szybie kierowcy u góry obudowy plastikowej slinika:)

  • może być to 🙂 bo jeśli silnik łapie "lewe" powietrze to kuleje. Najważniejsze, że problem rozwiązany :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Dokładnie rozwiazany i juz nie ma co sie martwić.. :hurra: <!-- s:hurra: -->

    [url=http://imageshack.us/photo/my-images/528/dsc01728e.jpg/][img]http://img528.imageshack.us/img528/3274/dsc01728e.th.jpg[/img][/url]

  • fotke chyba w biegu robiłeś 🙂 <!-- s:) -->