Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Problem z odpalaniem - temat zbiorczy

Temat utworzony · 292 Posty · 49052 Wyświetlenia
  • Ale u mnie to rano jak na polu chlodno pali elegancko, jesli w ciagu dnia jest chlodniej to tez elegancko. Dopiero gdy na polu cieplej i auto postoi pare godzin to odpalac nie chce. Za 3-4 razem cos zaskoczy i odpali potem reszte dnia juz elegancko

  • Witam .

    Błąd 16825 to błąd z zaworu systemu EVAP ( recyrkulacja par paliwa z baku ) . Ja też mam coś podobnego ,tzn nie mam problemów z odpalaniem ani w ciepłe dni ani w chłodne . Mam natomiast inny objaw -autko stoi w garażu odpalam , jadę i wsio w miarę w porządku . Auto stoi na słońcu na parkingu pod pracą odpalam ruszam i za chwilę fabka dostaje takie przymulenie jakby ją ktoś łapał na lasso. Przejadę z 2 kilometry czasem niewiele ponad 1 i zaczyna wracać wszystko do normy . Co jakiś czas mam błąd 16825 ale miałem już wymieniany zaworek na nadkolu 3 razy i nie pomogło . Gościu z serwisu skody na łabędzkiej powiedział mi , że to może być czujnik temperatury na komputer , że to on może szwankować i podawać złą temperaturę w jakimś tam zakresie a później już wszystko wraca do normy albo , że winna może być pompa paliwa , która pompuje za niskie ciśnienie .
    Sprawdź coś takiego : przed odpaleniem odkręć korek wlewu paliwa i naciśnij ten mały przycisk odpowietrzający ( normalnie wkręcony korek go dociska ) i słuchaj czy syknie . Jak syknie to poczekaj aż zejdzie "ciśnienie " i zakręć korek i spróbuj odpalić . Ja u ciebie stawiam na czujnik temperatury bo to on lubi właśnie namieszać zresztą u siebie też zaczynam go podejrzewać . Prośba jak rozwiążesz problem to pisz może mi się przydać . Ja chyba na czuja wymienię ten czujnik temperatury u siebie .

  • No aż jestem ciekaw tej teorii 🙂 śledzę temat z ciekawością i czekam na info co to będzie 🙂 <!-- s:) -->

  • Chodzi o to , że uszkodzony zawór par paliwa ( słynnego systemu EVAP) puszcza opary cały czas , opary te idą bezpośrednio do przepustnicy ( dokładnie pod klapke przepustnicy ) . W ciepłe dni par paliwa jest sporo – powód wiadomy – zwiększa się ciśnienie w baku ( ciśnienie z baku nie wydostaje się po to jest słynny system EVAP – nasza pier…. Ekologia ) . Przy próbie odpalenia silnik dostaje za dużo par paliwa plus zwiększona dawka paliwa na zimny silnik i silnik nie potrafi zaskoczyć tzn. będzie odpalał ale gasł .Po to chcę , żeby otwarł wlew i naciskając ten mały przycisk wewnątrz wlewu odprężył cały układ i może będzie w domu . Problem jest mniejszy kiedy mamy pełen bak paliwa bo par się tyle nie zbiera co nie znaczy , że nie występuje . Ja się też borykam z problemem opisanym wcześniej i szukam wytłumaczenia . U mnie pojawia się błąd ( co jakiś czas 16825 błędny przepływ w układzie odpowietrzania zbiornika paliwa brak sprzętu nie związany z osprzętem ) . Tylko , że miałem ów zawór wymieniany 3 razy tzn raz płaciłem a 2 razy na gwarancji i dalej to samo . Wymieniłem filtr paliwa , świece , wyczyściłem przepustnicę i nie wiele pomogło . Miałem wymieniać filtr węglowy owego systemu ok. 70 zł kosztuje ale mam dość wydawania w ciemno bo czytałem posty ludzi , że wymienili i nic nie pomogło . Tak więc błąd powoduje coś innego i szukam co . Sterownik naszego silnika nie kontroluje czy zawór się otwiera czy nie bo nie ma takiej możliwości , kontroluje tylko jego opór elektryczny . U mnie błąd wyskakuje jak zostawię rozgrzane autko na wolnych obrotach na chwilę i mam check zczytuje błąd i zawsze ten sam . Zaobserwowałem , że nasz sterownik bada tylko podciśnienie na kolektorze ssącym i wyłapuje odchylenia i właśnie jak odchylenie zgra się z otwarciem tego zaworu wywala błąd . Sprawdziłem to bo siedziałem z podłączonym kompem i czekałem kiedy błąd się pojawi i miałem podłączony do niego miernik więc wiedziałem kiedy się otwierał .

  • Może tu u nas w Gliwicach jest coś nie tak w powietrzu, że nasze autka nie chcą odpalać 🙂 <!-- s:) -->

  • dawajcie na mazurskie lasy ewentualnie nad morze w odwiedziny to może przejdzie fabką ta niechęć do odpalania 🙂 <!-- s:) -->

  • Może JOD by pomógł ale tylko ten z FUKUSHIMY ha ha .

  • Witam, sorki ale chwile mnie nie bylo. Wiec chwilowo poniewaz temperatura na zewnątrz spadła to problem z odpalaniem ustapil... Ja sprawdzałem filtr, swiece, filtr paliwa, przepustnice i wszystko ok, zaryzykowałem i wymieniłem czujnik temperatury ale to tez nie pomogło. Zaonserwowałem ze czasami podczas otwierania korka wlewu paliwa slychac delikatne psssss.... czy to powinno byc?? Czasami w samochodzie jak postoi całą noc to taki dziwny zapach jest hmmmmm nie mam pojęcia jak go opisac ale jak kiedys paluchem dotykalem wlewu paliwa to potem na palcach został mi podobny zapach, albo pod maska w rogu od strony pasazera jak poruszalem tymi przewodami to potem tak samo mi rece smierdzialy jak ten zapach wewnatrz auta...

  • Witam mam maly problem..Gdy odpalam moja skode(jest ona w gazie 1 instalacja-nie sekwencyjna)mam wrazenie jakby chciala zgasnać,traci na obrotach i dopiero po pewnej chwili normalnie zaczyna chodzic..odpala ja na benzynie .Czego to moze byc wina?

  • [b]Pawelieg[/b], wyczysc na poczatek przepustnice i podladuj aku

  • No może to i aku ,bo raz odrazu ladnie odpala a raz wlasnie tak jakby traci na obrotach.Na benzynie i gazie robi to samo.

  • [b]Pawelieg[/b], widze ze masz taki silnik jak ja .. zdejmij mocnym szarpnieciem pokrywe silnika (odepnij tylko z prawej strony gumowy wezyk) wyczysc przepustnice (benzyna extrakcyjna + czysta szmatka) ... podladuj aku z 12 h .. jak problem bedzie dalej to bedziemy sie martwic pozniej

  • ok 🙂 dzieki 🙂 <!-- s:) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 11-10-2011, 17:06[/i] ][/size]
    W Sumie teraz wziąlem ksiażke serwisowa od gazu i tu pisza o podobnych objawach jakie wystepuja u mnie.Spowodowane sa one tym,że w komorze plywakowej gaźnika jest jeszcze benzyna nie spalona a juz dochodzi do niej gaz..

  • hmm Panowie wróćmy do tematu bo nie mam dalej pomysłu co robić z tym...

  • może odpowietrznik szwankuje. Przed odpaleniem w warunkach takich jak masz przeważnie problem otwórz wlew paliwa i odkręć korek. Następnie spróbuj odpalić. Przeczytaj wyżej co pisał DIABOLO75.

  • Wiem i będe teraz to próbował zrobić, ale męczy mnie ten dziwny zapach rano w samochodzie. Miał ktos cos podobnego??

  • jakieś skojarzenia co do tego zapachu? Coś przypomina?

  • w poście wyżej napisałem, jak otworze wlew paliwa i dotkne tego cypla plastikowego to potem tak dziwnie mi palec śmierdzi ni to zapach paliwo ni to coś innego cięzko to opisać

  • jest jakaś szansa żeby ktoś ci coś dosypał/dolał do paliwa? Może stacja jakieś ścieki leje? Ja spotkałem się z chamstwem typu dosypania cukru do paliwa co praktycznie zabija układ i nie tylko.

  • Hmm wydaje mi sie ze raczej nie. Wwlew mam zamykany razem z zamkiem centralnym a zadnych uszkodzen nie bylo widac. Paliwo hmmm staram sie tankowac na autoryzowanych stacjach BP, ORLEn itp, zapach pojawił się razem z problemem odpalania. Myslalem ze to moze zapach odświeżający w samochodzie ale to identyczny smrod jak opisalem wyzej

    Bylem u mechanika ale on to taki wspolczesny mechanik zapial skodzine do kompa popatrzyl i powiedzial ze wszystko ok a mnie szlak trafia bo mowie mu ze nie pali a on ze musi to naocznie zobaczyc ehhh