Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 86030 Wyświetlenia
  • Immo to nie problem. Na allegro można kupić transpondery.

    Wystarczy mieć VAG'a, działający kluczyk i PIN.

    pozdro

  • [quote="zielarzlol"]Immo to nie problem. Na allegro można kupić transpondery.

    Wystarczy mieć VAG'a, działający kluczyk i PIN.

    pozdro[/quote]

    co to jest transponder, VAG i jak to dalej zrobić ? 🙂 <!-- s:) -->

  • Transponder:
    http://www.allegro.pl/item651014579_immobilizery_transpondery_48_crypto.html<!-- m -->

    VAG czyli kabel OBDII + komputer z oprogramowaniem ( VAG-COM ).

    i do tego:
    http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=2929

  • Ze względu na to, iż dalej nie wiem jak się zabrać do tematu postanowiłem założyć z alarmem...

    Jaki koszt jest u was ? Orientujecie się ile to może kosztować ?

  • Ale czego nie wiesz?

    Kupujesz wspomniany wcześniej moduł, podłączasz kilka kabelków i działa.

    pozdro

  • [quote="maronis"]Ze względu na to, iż dalej nie wiem jak się zabrać do tematu postanowiłem założyć z alarmem...

    Jaki koszt jest u was ? Orientujecie się ile to może kosztować ?[/quote]

    1. kupujesz centralkę z kluczami i podmieniasz ją w aucie,
    2. dorabiasz kluczyk i imobilajzer
  • W temacie trzeba najpierw troszkę po siedzieć. poanalizować schematy. Musisz wiedzieć czy aktualnie masz sterowanie masą czy +12V. Kupując sterownik centralnego należy zwrócić uwagę czy działa tylko na pilota, czy zadziała z pilota oraz poprzez wciśnięcie kołeczka w drzwiach kierowcy.

    Ja u siebie zmieniałem zwykły centralny na pilota bo mi się bębenek/zamek rozleciał...

    Potrzeba czasu i cierpliwości, troszkę wiedzy. Uważać co się gdzie podłącza.

  • Witam!

    Jestem nowoupieczonym użytkownikiem Fabi. Mam rocznik 2004 i silnik 1.9 SDI. Jak kupiłem auto to było wszystko ok. Z pilota mogłem zamykać wszystkie drzwi i otwierać. Wewnątrz mam dwa przyciski od strony kierowcy, które zamykały samochód od wenątrz i otwierały. Jedyny problem był taki że do drzwi od strony pasażera nie mogłem włożyć kluczyka.

    Mam teraz jeszcze gorszy problem. Alarm się zazbraja ale nie mogę zamknąć samochodu z pilota. Jak włożę kluczyk i przekręce to drzwi się zamykają ale tylko te w których jest kluczyk. Reszta jest otwarta.

    Jak chcę zamknać z pilota to słysze takie stukniecie jak by mechanizmy zadziałały ale drzwi są zamkniete.

    Przyciski od wewnatrz wogóle nie reagują. CO mogło sie stać? Cyz jest to jakiś powtarzalny problem? Jak rozpoznać czy mam fabryczny zamek i alarm czy dokładany?

  • raczej jest to fabryczny zamek z alarmem... wątpię żeby ktoś się bawił w montaż takiego centralnego z dokładaniem przycisków itd.

    [quote="mkzibi"]Jak chcę zamknać z pilota to słysze takie stukniecie jak by mechanizmy zadziałały ale drzwi są zamkniete.[/quote] Nie rozumiem.

    Podejrzewam że jest to coś ze sterownikiem zamka centralnego. Jeśli po przekręceniu kluczyka zamykają się tylko drzwi w których jest kluczyk to sterownik po prostu nie reaguje na sygnał z siłownika MASTER że drzwi zostały zamknięte i nie zamyka pozostałych. Przyciski też nie działają...

    [b]Proponuję sprawdzić bezpieczniki[/b]

  • [quote="gory"]raczej jest to fabryczny zamek z alarmem... wątpię żeby ktoś się bawił w montaż takiego centralnego z dokładaniem przycisków itd.

    [quote="mkzibi"]Jak chcę zamknać z pilota to słysze takie stukniecie jak by mechanizmy zadziałały ale drzwi są zamkniete.[/quote] Nie rozumiem.

    Podejrzewam że jest to coś ze sterownikiem zamka centralnego. Jeśli po przekręceniu kluczyka zamykają się tylko drzwi w których jest kluczyk to sterownik po prostu nie reaguje na sygnał z siłownika MASTER że drzwi zostały zamknięte i nie zamyka pozostałych. Przyciski też nie działają...

    [b]Proponuję sprawdzić bezpieczniki[/b][/quote]

    Przyciski wewnątrz nie działają. Tak jak pisałem jak pilotem chcę zamknać to słysze puknięcia jakby coś zadziałało ale efektu nie ma. Zapomniałem dodać że mam też domykane szyby przy zamknięciu i ten element działa. Szyby się domykają i otwierają choć jedna prawa nie do końca.

  • odlacz akumulator na godzinke moze sie zresetujue wyciąg tez baterie z pilota ... powyciagaj rowniez wszystkie kostki w dzwiach od zamka i sprawdz czy nie maja zielonego nalotu ... siknij jakims sprejem na styki sprawdz tez klape bagaznika jesli masz funkcje zamykania bagaznika z pilota ..... czesta awaria w fabi wyrwanie wezyka spryskiwaczy tylnej szyby i cieknaca woda na zamek w bagazniku odepnijj te wtyczke (jesli masz) w bagazniku przy zamku i na odlaczonej przetestuj zamek jak by co moje gg 4654799 mialem i mam podobny problem u mnie to wlasnie ten zamk + dzwi pasazera przod

  • niech zacznie od bezpieczników. hmm... jeśli to centralny fabryczny to cóż... zrób to co napisał Ci [b]FIGO-23[/b]. może VAG ? przy takich zamkach była chyba opcja diagnostyki VAGiem

  • [quote="gory"]niech zacznie od bezpieczników. hmm... jeśli to centralny fabryczny to cóż... zrób to co napisał Ci [b]FIGO-23[/b]. może VAG ? przy takich zamkach była chyba opcja diagnostyki VAGiem[/quote]

    Problem rozwiązany. Rzeczywiście przepalił się bezpiecznik. Chyba nawet wiem czemu. Prawa szyba od pasażera do końca nie otwiera się tylko coś się blokuje. Jak chciałem ja całkiem otworzyć to staneła w połowie a siłownik dalej chciał opuszczeć i moze za duży prąd popłynął i bezpiecznik padł. Ciekawe czemu szyba się blokuje.

    Mam jeszcze jedno pytanko. Co moze być przyczyną że nie moge włożyć kluczyka w drzwi pasażera? Psikałem WD40 ale póki co nic to nia dało.

  • psiknij WD40 poczekaj... próbuj delikatnie wkładać kluczyć... aż będzie wchodził coraz głębiej... znów psiknij... znów poczekaj i jeszcze raz... jakby się nie chciał kręcić to psiknij i powoli kręć w prawo w lewo - DELIKATNIE żebyś niczego nie połamał. zakres ruchów kluczyka powinien się stopniowo powiększać..

    Problem leży zapewne w tym że zamek "zarósł" nie był używany bo ktoś korzystał tylko i wyłącznie z pilota.

  • aha! odnośnie tej szyby... musiałbyś rozebrać całe drzwi żeby sprawdzić mechanizm opuszczania szyby. ale to już wyższa szkoła jazdy... jest sporo "zabawy"

  • Witajcie 🙂 <!-- s:) -->
    Sprawdź czy ktoś nie był "bardzo dobry" w stosunku do Ciebie 😉 i nie wepchną Ci jakiegoś śmiecia do zamka. Wystarczy kawałek papieru i masz to co masz, a jeżeli nic nie masz to potraktuj to wudekiem i jakimś smarowidłem w spreju i powinno pomóc 🙂 . W przpadku innym od zamierzonego to wymiana zamka 😞
    Pozdrowienia.

  • panowie czy mozna dopasowac do centralki alarmu jaki kolwiek inny pilot http://www.vag-com.pl/programowanie-pilotow.htm<!-- m --> znalazlem to

  • WITAM koledzy szukam pomocy dluzszy czas mam problem z moim alarmem firmy DEST fabia 1.4mpi confort 2001r .. mianowicie naprawialem zamek w tylnej klapie bo nie chcialo sie zbytnio otwierac.. smarowalem go i chodzil idealnie ale po tym zabiegu zabiegu chciałem zamknąc autko i zaczeła wyć syrena taki objaw jakbym nie miał drzwi domkniętych gdzies ale to nie to .. nie moge teraz wcale zamykac dzwi z pilota bo syrena wyje zero reakcji na kluczyk wyciagalem tez baterie ale wczesniej tez to robilem i kluczyk sie nie rozkodowal .. weszlem w vaga w kanal 46 i tam w adaptacje nie mozna kluczyka zaadoptowac i vag nie widzi tez zapisanych kluczykow .. nie jestem tez pewien czy alarm jest podlaczony tak jak powinien .... krancowki w zamkach chyba dzialaja bo lampka gasnie w bagazniku tez ... nie amm pojecia co sie stalo .. czy mozna kupic nowa centralke z pilotami i podpiac gdzies w miejsce starej ??? rozumiem ze idzie kupic taki zestaw bez silowników... i ostatnia pytanie czy krancowka w zamku jest tylko na lampke w dzwiach czy sa osobne na lampke i alarm ???

  • To będzie ta sama krańcówka bo ona jest w zamku. Można kupić samą centralkę (ja tak zrobiłem, miałem centralny na kluczyk, zmieniłem centralkę i teraz mam na pilota).

    Ja jak posmarowałem zamek w drzwiach kierowcy to "straciłem" krańcówkę 😐 <!-- s:| --> nie wiedziałem że to badziewie jest takie delikatne... ehh

  • hmm tez smarowałem zamek w klapie aleee lampka sie zapala w bagazniku