Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 151569 Wyświetlenia
  • To ze potrzeba CAN to jzu wiem od innych sprzedawcow. Cene CANa wziolem z allegro ale do tej firmy jeszcze nie dzownilem. Jutro postaram sie tam dryndnąc i zapytam o szczegoly.

  • Nie Dzięki

  • Zamkne ladnie ten watek. Wiec zadzownilem do Krakowa do firmy Viaken i niestety nie posiadaja w sprzedazy interfejsu CANowskiego do Skody.

  • Zalozmy ze mamy odpowiedni interface, ale skad brac programy?

  • hehe jak to skad ? z neta 🙂 <!-- s:) -->

    ja walcze juz od paru tygodni z interfaceami i mam juz jakies male osiagniecia 🙂

    Mianowicie zlutowalem interface ISO9141 i mam nadzieje ze obsluzy moja Fabka bo prawdopodobnie - (wnioskuje po pinach w moim OBD2) mam wyprowadzony standard wlasnie na ten ISO i CAN.

    Poki co czekam na laptopa - na dniach ma przyjsc i zaczynam pierwsze testy.

    Mam jakas wstepna wersje schematow pod CAN, ale nad tym musze jeszcze popracowac 🙂

    Co do programow : VAG-COM powinien wystarczyc do usuwania bledow i odczytu podstawowych pomiarow.

  • Witam po skanowani Vagiem zaświeciła kontrolka poduszek i mam błąd 65535, bo mam ten felerny sterownik. W związku z tym mama pytanie czy przez złącze można to skasować czy trzeba wymontować sterownik.

  • Błąd skasujesz przez podłączenie vaga.

  • To właśnie Vagiem się zblokował bo to jest paskudna seria sterowników, które się blokują się nawet przy próbie skanowania.

  • Mam dokladnie tak samo gdzieś od 2 lat. Nic z tym nie robiłem bo pojawia sie to nie za często i generalnie nie przeszkadza mi to. Ale tych 2 błedów (00849 i 25-00) to nie mam. Pewnie to wina czujnika w stacyjce, może się zabrudził. Tak szczerze to nie wiem co z tym zrobić. Może jeszcze komuś się to przydarzyło??

  • a robice tak ze np. zgasicie auto i wyciagniecie kluczyk potem cos tam robicie przy nim i nie mozecie odpalic...

    mnie poinformowano ze jak zgasze auto i wyciagne kluczyk ale nie zamkne auta to jezeli chce ponownie odpalic to najpierw musze zamknac auto, ponownie otworzyc w tedy odpalic...

  • Witajcie,

    To mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich uczestników i sympatyków klubu. Próbowałem zrobić adaptację przepustnicy, ale niestety VAG nie robi testu, tylko w ostatnim okienku po odczycie wartości (tam gdzie powinno być ADP OK) pojawia się locked (zamknięty). Czy jest jakaś metoda na tego głoda? Wersja jest zarejestrowana, więc program wydaje się OK (wersja 311-2)

    Pozdrawiam serdecznie
    Jacek

  • problem się rozwiązał - prozaiczna przyczyna - adaptację należy przeprowadzać na wyłączonym silniku.

  • witam,
    kupilem vaga KKL w viakenie i niestety moja fabka(2003r 100KM) gada tylko troche. abs, komfort, jakos odpowiada, natomiast z silnikiem nie moge sie polaczyc, pisze ze nie moze sie zsynchronizowac.
    mam pytanie czy moze ktos z okolic 3miasta ma kompa zeby podpiac sie do mojego samochodu, ewentulanie ja swojego kompa moge podlaczyc do innego samochodu (najlepiej 2000-2002r) zeby sprawdzic czy tam gada...

  • A jaki soft używasz?

  • uzywalem VAG-COM, pomimo moich usilnych prosb program nie chcial zagadac z silnikiem. robilem prawie wszystko...dopiero pomogla zmiana programu. teraz uzywam vwtool i smiga az milo:)
    z viakena dostalem info zeby wylaczyc antywirusa to vag ruszy...bardzo sie zdziwie jak sie okaze ze to zadziala...

  • No właśnie chciałe zaproponowac vwtool bo ja tez go używam.

  • Odczytałem błędy w Fabia
    16555 - Bank1: Kraftstoffbemessungssystem System zu mager
    P0171 - 35-10 - - - Sporadisch
    16518 - Bank1-Sonde1 keine Aktivität
    P0134 - 35-10 - - - Sporadisch
    Mam takie pytanie co jest uszkodzone?Co sprawdzić?Czy uszkodzona jest sonda lambda?
    Dodam jeszcze ze autko bardzo nierównomiernie pracuje na Pb na biegu jałowym.Na gazie jest wszystko Ok.

    Czy można za pomocą Vag sprawdzić sondę lambda?

  • [quote="sebus77"]Odczytałem błędy w Fabia
    16555 - Bank1: Kraftstoffbemessungssystem System zu mager
    P0171 - 35-10 - - - Sporadisch
    16518 - Bank1-Sonde1 keine Aktivität
    P0134 - 35-10 - - - Sporadisch
    Mam takie pytanie co jest uszkodzone?Co sprawdzić?Czy uszkodzona jest sonda lambda?
    Dodam jeszcze ze autko bardzo nierównomiernie pracuje na Pb na biegu jałowym.Na gazie jest wszystko Ok.

    Czy można za pomocą Vag sprawdzić sondę lambda?[/quote]

    Moze byc popsuta sonda.
    A moze byc walnieta elektryka. Sprawdz dobrze wiazki kabli, czy nigdzie nie zwieraja i nie sa przetarte.

  • Jak sprawdzić sondę za pomocą vaga? wiem ze w blokach wpisuje sie wartość 030 031 ale jak tam powinny sie prawidłowo zmieniać parametry jeśli sonda jest dobra?

  • Nie znam się na tych błędach, ale jak chodzi o wskazanie błędu przy s.lambda to może to być tylko czujnik temp. i to powoduje błedy w odczycie lambdy.Ja tak miałem i okazało się że to właśnie czujnik temp. dzięki temu zostało mi w kieszonce jakieś 6 stówek.