Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 345359 Wyświetlenia
  • Dizęki za informacje 😉 <!-- s;) --> . Ale ja mam 4.25zł na stacji z obsługą i sklepem, myjką itd...

    a "normalna" na pisałem w "..." jako skrót myślowy 😛 Wiem co to jest Neste i stacja bezobsługowa, niestety takiej u mnie nie ma, bo być może tam już by było poniżej 4zł :hyhy:

    Pozdraviam

  • Po kilku tyś km przejechanych na ON z Ukrainy stwierdzam że za dobre to to nie jest i na razie tego kupował nie będę, gdyż autko na ON z polskich stacji:

    • mniej pali,
    • jest mocniejsze,
    • jest troszkę cichsze,
    • nie śmierdzą tak dziwnie spaliny z tłumika

    No a tak co by do tematu nawiązać - ON Orlen: 4,34zł, ON Verva: 4,49zł, no i właśnie Verve zatankowałem dzisiaj, porządne paliwo 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja zieloną też nieco umyłem, bo cmentarz miałem z przodu po przejechaniu 2300km.

  • Oj masz rację.

  • [quote="vanhouse"]Dzięki [b]Mirek[/b] ale 7 razy powodzenia mi życzyć 😛 <!-- s:P --> przesada heh:P
    [/quote]

    E tam 7 od razu 🙂 .

    Jak poszukiwania i sprzedaż :?:

  • Ciekawe, choć nieco naciągnięte.

  • a ja wczoraj tylko poodkurzałem - kochany piesek :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->

  • dzisiaj tankłem na Shelu zawsze na BP ale miałem po drodze

    98 za 4,44 zł za litr

  • BP Żarska Wieś :
    ON Ultimate - 4,70 PLN/Litr
    ARAL Stuttgart : 1,389 EUR / Litr.

    ceny z 23.08.2008

    jesli to przeliczyć, to w Niemczech jest taniej :szok: <!-- s:szok: -->
    przynajmniej tam na paliwie nie cyganią.

  • Witam wszystkich!
    Rodzinka się rozrasta i powoli dojrzewam do zmiany autka na małe kombi (czytaj: fabię). Zastanawiam się nad silniczkiem 1.2 12V (lub alternatywnie tym słabszym). I tu mam do Was, dobrzy ludzie, kilka pytań, bo wiadomości wyszperane w necie czasami są sprzeczne lub niejednoznaczne.

    1. Czy prawdą jest, że silnik 6 (?) zaworowy jest bardziej dynamiczny na niskich i średnich obrotach (powiedzmy do 3000 obr/s) ? A jeśli tak to czy jest to widoczna różnica?

    2. Czy jest różnica w poziomie hałasu pomiędzy tymi dwoma silnikami? Jeśli tak to który jest cichszy?

    3. Jaka jest najprzyjemniejsza prędkość podróżna dla obu tych silników? Wiem, że to dosyć subiektywne odczucie, tym niemniej zawsze można wychwycić taki moment, kiedy silnik jeszcze chodzi cicho i się nie męczy, a jednocześnie już względnie dobrze ciągnie. Przypuszczam, że będzie to jakieś 90 - 105 km/h

    4. Jakie jest spalanie przy takiej prędkości (spokojna jazda na dłuższej trasie)? Jakie spalanie wychodzi w mieście i czy w ogóle jest jakaś zauważalna różnica dla tych silników? Nie chodzi mi o wartości katalogowe, tylko o uzyskane przez Was spalanie.

    5. Jakieś słabe punkty obu silników (wycieki , typowe awarie....) O rozrządzie w starszych rocznikach 12V wiem. Coś jeszcze? Na co zwracać uwagę przy kupnie?

    Z góry dzięki za odpowiedz (wszelkie inne uwagi mile widziane) i pozdrawiam. Jeśli wrzuciłem tego posta do złego działu, to proszę o przeniesienie.

  • I znów fabka umyta 🙂 <!-- s:) -->

  • Umyta, Wywoskowana, tapicerka wyczyszczona, Dodatek czarnego połysku i git 😄 <!-- s:D -->
    Tylko zapomnialem odkurzyc 😞

  • No panowie z 1.2 pomóżcie w wyborze fabki :padam: <!-- s:padam: --> .

    Prócz tego przeglądniej dokładnie dział garaż, jest tam wile info o 1.2 tylko w różnych tematach.

    1. Zeby jednostka 6V byla bardziej dynamiczna od 12V powinna miec albo wiekszy moment obrotowy, albo nieco nizszy moment, ale umieszczony nizej od 12V.. Tak niestety nie jest poniewaz 6V ma mniejszy moment o te pare Nm (106, a 112), a jest on umieszczony tak samo jak w 12V.. Z pomoca moglaby przyjsc jedynie mniejsza masa pojazdu lecz jednostka 6V wcale nie wazy mniej.. Producent podaje, ze fabia z kolami 13 calowymi moze wazyc w przedziale od 1010 do 1090 wiec o te 45 kg mniej niz fabia na 14 calowych kolach.. 🙂 <!-- s:) --> Nie wydaje mi sie jednak, aby roznica ta byla w znaczny sposob odczuwana, tak wiec odpowiadajac na twoje pytanie - jednostka 6V nie bedzie bardziej dynamiczna od 12V w zadnym z zakresow obrotow (wg. danych producenta).

    2. Niestety nie mialem okazji porownywac 6V z 12V pod wzgledem poziomu halasu, ale wydaje mi sie, ze obie jednostki pracuja podobnie.

    3. Jesli chodzi ci o moment kiedy silnik dobrze ciagnie to bedzie to bieg 3 predkosc od 50 do ok 70-80 km/h.. Natomiast moment kiedy chodzi najciszej i jest najoszczedniejszy to sa to predkosci 80-100 km/h.

    4. Jezdzac po miescie przejezdzam nie mniej niz 140 km na ok 10,3-4 litra.. W przypadku, gdy jest to trasa mieszana mozna zrobic 150-160 km.. Kazdy moze sobie wyliczyc przyblizone spalanie, a wlasciciele 6V napewno moga poszczycic sie jeszcze oszczedniejsza jazda. 😉

    5. Generalnie silniczek ten sprawuje sie swietnie.. ale tylko na miescie. Poza miastem dostaje zadyszki. Dodajac do tego komplet pasazerow autko bardziej sie toczy niz jedzie. Zaznaczam, ze mowie 12V.. Awarii brak, oleju nie bierze ani kropli (od nowosci na pelnym syntetyku). Do wad tego silnika moge zaliczyc slabe wywazenie (mocno nim trzepie). Wg. producenta jednostka ta jest oczywiscie swietnie wywazona, wyglada to jednak nieco inaczej przy eksploatacji.
      Przy kupnie napewno szukalbym wyciekow, ktore swiadczyly by o nie najlepszym stanie silniczka.

  • Moja 1.2 12V pali w trasie przy prędkościach 100-120 km/h ok 6.3 l na 100km. Z trzema osobami i pełna bambetli. Faktycznie trochę słaba do wyprzedzania ,ale mozna się przyzwyczaić i dość przyjemnie jechać. W cyklu miejskim pali ok. 8.0-8.7 l/100km. Co do awarii to jak do tej pory ( odpukac) nic powżnego się nie działo. ( 4.5 roku 54 tyś km).
    Jednak gdybym dziś kupował to wybrałbym mocniejszy silnik. Ale na 1.2 12 V nie mogę nazekać. Nie jest to autko do szaleństw tylko do [b]DOSTOJNEJ SPOKOJNEJ JAZDY[/b]. 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="kapi"]jesli to przeliczyć, to w Niemczech jest taniej[/quote]

    jeszcze taniej jest w Austrii - około 1,30 EUR / Litr a prawie darmo w Słowenii - 1,20 EUR / Litr, eh eh eh :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

    ceny ON z 26.08.2008

  • wszedzie jest tanio tylko ze nie w Polsce
    Bliska
    PB 95 4.39
    Lotos
    4.39

  • 1,2 HTP 12v
    Właśnie stukneło mi 100 tyś z tym silnikiem, żadnych problemów z silnikiem.
    Spalanie:

    • trasa z jedną osobą na pokładzie można się zamknąć w 5,5 l, 🙂 <!-- s:) -->
    • trasa 4 osoby + bagaż 6,3 l. :hyhy:
    • miasto 7,4 do 8 z włączoną klimą

    Powyżej 120 km/h spalanie faktycznie wzrasta. 😕

    Znajomy kupił 1,2 6v i spalanie ma o około litr większe

  • Kraków, dzisiaj, Shell - 4,35 za 95 🙂 <!-- s:) --> coraz ciekawiej się robi na stacjach

  • potrzebuję pomocy w stworzeniu stronki www.
    Fajnie by było jak by ktoś miał na tyle czasu i chęci by zrobic coś fajnego.
    Ewentualnie podeslijcie jakieś programy czy coś w tym stylu co pomoże mi w zrobieniu stronki. Widziałem w necie jakieś gotowe szablony, ale dopiero się zagłębiam w to 🙂 <!-- s:) -->