Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 344946 Wyświetlenia
  • a ja bym wziął Fabie II 1.9TDI, wersja sport i do tego wszystkie opcje łącznie ze skórą... 🙂 <!-- s:) -->

    ale póki co trafiłem tylko trójke czyli podobno dostane 16zł haha 😄

  • a jednak jutro znowu do pracy 😕 <!-- s:/ --> mam w sumie 2 liczby z 3 zakładów czyli znowu w plecy ;/
    cóż, podatek od chciwości zapłacony :] trzeba czekać na nastepną okazję

  • A ja bym ojcu fabie zostawił,bo mu wszystko jedno czym jezdzi ważne by mu na głowę nie padało.A sobie na pewno merca S65 AMG lub CLK DTM 🙂 szkoda że to tylko mażenie 😕 <!-- s:/ -->

  • Witam,

    [quote="webmastablasta"]dziękowac 😉 troche sie naszukałem ale mam 😉 <!-- s;) -->
    otóż to jest to ogłoszenie konkretnie ! http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=vnslziefomha wysposazenie chyba pełne ? tylko co z tym spalaniem bo czytajac rozne raporty - roznie to wychodzi ile ludzi tyle opinii[/quote]

    Zwróć uwagę, że autko ma hak ... jak auto ma hak to może ciągnąć przyczepy ... a to dosyć nie korzystnie wpływa na cały układ napędowy z silnikiem i sprzęgłem włącznie. Oczywiście nie jest to pewne, że auto coś ciągało ale ogólnie polecam bardziej zakup auta bez haka niż z nim.

    A co do spalania to zawsze będzie tak, że ile użytkowników tyle opinii. Mój TDI jak jadę z córeczką pali 7 l w mieście i 4,5 l na trasie a jak jadę sam to 10 w mieście i 7 na trasie :zdziwko:

    Pozdrawiam,

  • Blu umyta 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="ŁySy"]A jeszcze kiedys sprobojcie jazdy na quadzie [/quote]
    No może trzeba sie strachu wyzbyć i spróbować... :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->

  • [quote="ŁySy"]A jeszcze kiedys sprobojcie jazdy na quadzie [/quote]
    Próbowalem kiedys jak byłem troche młodszy ale nie wyszło mi to zbyt 😛 Znaczy nie tak jak innym 😛 Ale moze dlatego że zaduże przzwczajenie do roweru było 😉 <!-- s;) -->

  • Mam pytanko w którym roku i miesiącu zakończono produkcję tego modelu?

  • No to powodzenia w szukaniu [b]vanhouse[/b] 🙂 <!-- s:) -->

  • Fabie bym zostawił i wrzucił silnik 1,8 T z Audi TT,i wszystko co by było tylko możliwe, a kupił bym jeszcze Toyote Land Crusera :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • [quote="koko"][quote="ŁySy"]A jeszcze kiedys sprobojcie jazdy na quadzie [/quote]
    No może trzeba sie strachu wyzbyć i spróbować... :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->[/quote]

    nie ma czego sie wyzbywac - poprostu siadasz i jedziesz :hyhy:

    do dobrego latania trzeba troszku praktyki, trzeba sie nauczyc przedewszytskim jazdy po zakretach bo quad ma 100% szpere ( brak mechanizmu roznicowego z tylu ) :hyhy:

    probojcie i uwazajcie bo to strasznie uzaleznia 😉

  • bazując na swoim przykładzie (auto przyjechało na kołach) było to tak:
    0. znaleźc auto

    1. umowa kupna - sprzedaży
    2. właściciel z umową wyrejestrował pojazd
    3. z umową, papierami z auta i starymi tablicami do urzędu komunikacji gdzie wykupuje się tablice i ubezpeiczenie z zieloną kartą (tablice żółte na 5 dni - coś około 80 euro, czerwone na miesiąc - około 120 euro nie pamiętam już)
    4. zakładanie tablic do auta i jazda do Polski.

    Aby posiadać czerwone tablice trzeba być autem, które kupiłeś bo spisują numery nadwozia do żółtych tablic nie potrzeba samochodu. Tablice możesz załatwić w dowolnym urzędzie komunikacji. Najwygodniej podjechać pod urząd z właścicielem gdzie załatwi się wszystko na miejscu.

    potem w Polsce to:

    1. tłumaczenie briefa (dowód rejestracyjny) i umowy kupna sprzedaży
    2. pierwsze badanie techniczne pojazdu
    3. urząd celny i zapłata akcyzy
    4. urząd skarbowy i zapłata podatku
    5. urząd komunikacyjny - opłata recyklingowa, rejestracyjna
    6. ubezpieczenie pojazdu OC (i AC)

    po krótce to tyle, chyba niczego nie pominąłem jak coś to dopełnijcie proszę. w zależności od tego jak uczęszczany jest urząd w Niemczech to w pół dnia się wyrobisz, w Polsce minimum jeden dzień trzeba liczyć.

    Życzę powodzenia

  • 2 Pytanka na które nie znalazłem dokladnej odpowiedzi..
    Jaka żarówka podświetla bagażnik??Bo Chciałbym zmienić i nie wiem jaką kupić..
    Jakie postojówki są w fabi ??
    (Podobno Postojówki są takie same jak żarówka w bagażniku?)

    Dzięki z góry i pozdrawiam

  • Ja mam inne postojówki i inne na klapie. Mówisz o Fabii czy Fabii 2 ? podaj model, będzie nam łatwiej 🙂 <!-- s:) -->

  • Jesli chodzi o Fabie 1 to jest to zarowka W5W - u mnie postojowki jak i zarowka w bagazniku sa takie same..
    Ale zaraz zaraz - czy aby nasz klubowicz uzyl opcji SZUKAJ ? 😄 Cos mi mowi, ze nie chcialo ci sie tam zajrzec 😉 <!-- s;) -->

  • Użyłem użyłem i wlasnie nie zbyt znalazlem :] <!-- s:] --> (Moze mi na wzrok idzie heh)
    Ale Walcowe, Dyfuzyjne czy obojętnie?

  • Czy walcowe czy dyfuzjne to juz twoj wybor 🙂 <!-- s:) --> Ja uzywam walcowych.. Podobno dyfuzyjne lepiej rozpraszaja swiatlo..

  • A nie prościej wydłubać i zobaczyć? 😉 <!-- s;) -->

  • generalnie wszystko pokrywało mi się z procedurą poniżej, co do cen to raczej nie zmieniły się:

    Polska:

    Na każdym etapie rejestracji sprowadzonego pojazdu wymagane jest badanie techniczne, więc sugerujemy najpierw udać się do najbliższej uprawnionej Stacji Kontroli Pojazdów i przeprowadzić wymaganą diagnostykę. Po poprawnym przejściu badań otrzymujemy "zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu".

    Koszty:
    Pierwsze badanie techniczne na terytorium Polski - 169 zł

    Następnie udajemy się do Urzędu Celnego. W urzędzie celnym nie wymagają tłumaczeń - składa się tam ksero briefu, wymeldowania, przeglądu technicznego, 2 wypełnione formularze oraz dowód wpłaty wyliczonej przez Urząd Celny akcyzy. Trzeba mieć ze sobą wszystkie dokumenty w oryginale do wglądu. W Urzędzie Celnym otrzymujemy potwierdzenie przyjęcia akcyzy.

    Koszty:
    Akcyza - jeśli samochód ma pojemność do 2000 cm3 - 3,1% ceny pojazdu (przeliczonej z EUR na PLN po kursie NBP z danego dnia);
    Akcyza - jeśli samochód ma pojemność ponad 2000 cm3 - 13,6% ceny pojazdu (przeliczonej z EUR na PLN po kursie NBP z danego dnia);
    Opłata skarbowa za akcyzę - 17 zł

    [b]sprawdź sobie w necie kurs euro z dnia zakupu - na miejscu za sprawdzenie tego chcieli 15 PLN! Na tej podstawie obliczasz akcyzę zgodnie z pojemnością silnika zaokrąglając do pełnych złotych[/b]

    Z potwierdzeniem przyjęcia akcyzy udajemy się do Urzędu Skarbowego. Tu będzie potrzebny wypełniony wniosek o zwolnienie z podatku VAT (formularz VAT-24). W US trzeba przedstawić kserokopie dokumentów, razem z ich tłumaczeniami, koniecznie opatrzonymi pieczęcią tłumacza przysięgłego. Otrzymujemy zaświadczenie o zwolnieniu z podatku VAT (formularz VAT-25).

    Koszty:
    Tłumaczenie dokumentów - ok. 200 zł
    Koszty wydania zaświadczenia - 160 zł

    Ostatnim etapem jest wizyta w Wydziale Komunikacji. Składamy tam wszystkie zebrane dokumenty, oraz wypełniony wniosek o rejestrację pojazdu. Zdajemy tam oryginalny Brief, tablice - [b]ja miałem żółte tablice i nie chcieli ich w wydziale komunikacji[/b] - i zaświadczenie o wymeldowaniu. Otrzymujemy tymczasowy dowód rejestracyjny, tablice i naklejkę na szybę.

    Koszty:
    Pozwolenie czasowe - 12 zł
    Tablice rejestracyjne - 80 zł
    Komplet nalepek legalizacyjnych na tablice - 11 zł
    Nalepka kontrolna na szybę pojazdu - 17 zł
    Karta pojazdu - 75 zł
    Opłaty ewidencyjne - 5 zł
    [b]Dowód rejestracyjny 48,00[/b]
    Opłata ekologiczna - 500 zł - wpłacamy ją na konto NFOŚiGW w BGK III Oddział Warszawa Nr 65 1130 1062 0000 0109 9520 0014, a do WK przynosimy tylko dowód wpłaty.

    Razem: 248 zł + 500 PLN

    [b]Moja rada - sprawdzaj wszystko dwa razy co ci wpisują 🙂 , diagnosta wpisał mi źle numer rejestracyjny a wg. tłumacza sprowadziłem Felicie zamiast Fabii i musiałem zapychać po dwa razy w te same miejsca 😕 <!-- s:/ -->
    Zarejestrować pojazd może tylko osoba, na którą jest umowa kupna sprzedaży[/b]

    źródło: http://www.v10.pl/prawo/Sprowadzanie,samochodu,z,Niemiec,-,procedura,200.html

  • Artykuł z 2006 roku ale dość ciekawy.

    http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,3578668.html<!-- m -->