Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Topic created · 1441 Posts · 109464 Views
  • Podczas rozpoczynającego się Paryskiego Międzynarodowego Salonu Samochodowego, Škoda Auto zaprezentuje kompletne portfolio swych proekologicznych modeli GreenLine drugiej generacji. Wprowadzenie ekologicznej technologii do Yeti i dla Superba Combi będzie całkowitą nowością i światową premierą.
    [url=http://img214.imageshack.us/i/96381816.jpg/][img]http://img214.imageshack.us/img214/4494/96381816.th.jpg[/img][/url]
    Nowoczesne silniki i nowa technologia, dostępne teraz dla wszystkich modeli, to potwierdzenie wysiłków, jakie Škoda Auto podejmuje w kierunku zminimalizowania wpływu przemysłu motoryzacyjnego na środowisko naturalne. Samochody marki oferują w tym zakresie nie tylko „Przemyślane rozwiązania”, takie jak system start-stop i funkcję odzyskiwania energii z hamowania, ale również najwyższej jakości silniki wykorzystujące najnowsze technologie, które zapewniają im ekologiczną i ekonomiczną pracę.

    Silnik 1.6 TDI CR 105 KM (dostępny dla Octavii, Yeti i Superba) oraz 1.2 TDI CR 75 KM (oferowany dla Fabii i Roomstera), to najwyższej jakości jednostki napędowe, przy konstruowaniu których skupiono się na zapewnieniu im maksymalnej wydajności i jak najniższego zużycia paliwa. Podobnie, jak pozostałe jednostki diesla oferowane przez Škodę Auto, są one wyposażone w filtr cząsteczek stałych. Oba silniki zapewniają płynną, cichą pracę i dynamiczną jazdę. turbodoładowanie i bezpośredni wtrysk paliwa sprawiają, że pracują oszczędnie i wydajnie. Dla jednostki 1.6 TDI CR maksymalny moment obrotowy 250 Nm dostępny jest w zakresie 1 500 obr./min-1 do 2500 obr./min-1, a dla 1.2 TDI CR – maksymalny moment obrotowy 180 Nm osiągany jest przy 2000 obr./min-1.
    [url=http://img535.imageshack.us/i/69772991.jpg/][img]http://img535.imageshack.us/img535/9900/69772991.th.jpg[/img][/url]
    Modele GreenLine drugiej generacji cechuje wyraźne obniżenie poziomu zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu z poprzednimi wersjami. Fabia GreenLine i Fabia Combi GreenLine zadowalają się zaledwie 3,4 litra paliwa na 100 kilometrów, emitując jedynie 89g/km CO2. Roomster zużywa jedynie 4,2 l/100 kilometrów, co w kategorii pojazdów MPV jest wartością rekordową. Także poziom emisji CO2: 109g/km w tej klasie jest najniższy.
    [url=http://img838.imageshack.us/i/21635694.jpg/][img]http://img838.imageshack.us/img838/554/21635694.th.jpg[/img][/url]

    Škoda Octavia GreenLine jest dostępna w wersji nadwozia liftback i kombi. Jako liftback, średnio zużywa 3,8 litra paliwa na 100 kilometrów i emituje 99g/km CO2; z kolei kombi pokona odcinek 100 km zużywając jedynie 4,2 l paliwa i emitując 109g/km CO2. W ten sposób Octavia GreenLine staje się najbardziej przyjaznym środowisku modelem w swoim segmencie.
    [url=http://img820.imageshack.us/i/54630041.jpg/][img]http://img820.imageshack.us/img820/955/54630041.th.jpg[/img][/url]
    Pierwszy SUV marki Škoda Auto, Yeti udowadnia, że także w tej kategorii pojazdów samochody mogą być oszczędne i przyjazne środowisku. Yeti w wersji GreenLine zużywa średnio zaledwie 4,6 l paliwa na 100 kilometrów (CO2: 119g/km). Pomimo tak niewielkiego zużycia, Yeti GreenLine pozostaje niezwykle silnym modelem, który od 0 do 100km/h rozpędza się w 12,1 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 176km/h.
    [url=http://img801.imageshack.us/i/19604081.jpg/][img]http://img801.imageshack.us/img801/6296/19604081.th.jpg[/img][/url]
    Wersje GreenLine dostępne są również dla najwyższej klasy modeli oferowanych przez Škodę Auto: Superba i od teraz także dla Superba Combi. Obie wersje zużywają średnio jedynie 4,4 l paliwa na 100 kilometrów, a emisja CO2 wynosi 114g/km.

    Modele GreenLine wzbogacają portfolio marki Škoda Auto o samochody z niezwykle niskim poziomem zużycia paliwa. Dotyczy to również klas, w których do tej pory nie przywiązywano zbyt dużej uwagi do kwestii konsumpcji paliwa. Teraz dostępnych jest osiem różnych samochodów GreenLine – co najmniej po jednym w każdej serii modelowej marki.
    Źródło SkodaPR Portal

  • Juho Hänninen i zespół Škoda Motorsport niepokonani. Mistrzowski tytuł wśród producentów zdobywa Škoda, a indywidualnie zwycięża Juho Hänninen pilotowany przez Mikko Markkulę.
    25 września 2010 roku był bardzo szczęśliwy dla zespołu Škoda Motosport i kierowcy Juho Hänninena pilotowanego przez Mikko Markkulę. Druga pozycja w 52 rajdzie San Remo (X rundzie IRC), zapewniła im zwycięstwo w klasyfikacji generalnej IRC już na dwie rundy przed końcem sezonu. Freddy Loix i Frédéric Miclotte, wspierani przez zespół fabryczny, zajęli w rajdzie pozycję trzecią, a Jan Kopecký i Petr Starý, kolejny zespół Škoda Motorsport, szóstą.
    Michal Hrabánek, szef zespołu Škoda Motorsport, tak podsumował występ swojego teamu: "Zapewniając sobie już wcześniej tytuł wśród producentów, chcieliśmy zrealizować nasz kolejny cel i zwyciężyć w kategorii kierowców. Chciałbym pogratulować mistrzowskiemu zespołowi oraz wszystkim członkom teamu, ojcom tego sukcesu. W tej chwili nie planujemy udziału w dwóch ostatnich rundach IRC. Jednak ostateczną decyzję podejmiemy wkrótce."

    Juho Hänninen, zwycięzca w klasyfikacji generalnej IRC, powiedział na mecie rajdu: "Jestem bardzo szczęśliwy. Rajd San Remo był trudny, ale udało nam się go przejechać bez większych problemów. Wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowania do tego startu, naprawdę się opłacił. To wspaniałe doświadczenie! Chciałbym podziękować całemu zespołowi za perfekcyjne przygotowanie samochodu."
    Jan Kopecký: "Mój samochód jechał perfekcyjnie, ale ja nie odnalazłem się w tym rajdzie. Cieszę się z drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej, to dla mnie ogromna motywacja przed kolejnymi startami w przyszłym sezonie."

  • Ruszyła specjalna mikrostrona, promująca nowe pakiety wyposażenia dla Škody Yeti.
    Teraz dla pierwszego SUVA czeskiej marki przygotowano dwa pakiety wyposażenia – funkcjonalny i stylistyczny, oba oferowane są w atrakcyjnych cenach. Wzbogacają one Yeti o przydatne w czasie podróży elementy wyposażenia, zwiększają komfort lub udoskonalają jego stylistykę.
    W skład pakietu funkcjonalnego SMART, w zależności od wersji wyposażenia, wchodzą m.in. następujące elementy wyposażenia:

    • czujniki parkowania z tyłu,
    • radioodtwarzacz SWING, BOLERO lub nawigacja AMUNDSEN,
    • CLIMATRONIC,
    • przygotowanie pod telefon GSM II,
    • wielofunkcyjna kierownica.

    Z kolei z pakietem stylistycznym TRENDY Yeti oferowany jest z:

    • aluminiowymi obręczami kół Annapurna 17”,
    • relingami dachowymi (środkowa część w kolorze srebrnym),
    • tylnymi szybami o wyższym stopniu przyciemnienia (SUNSET),
    • stalowymi nakładkami na pedały.
      Promocja nowych pakietów wspierana jest przez kampanię reklamową. Obejmuje ona dwudziestosekundowe spoty telewizyjne, które wykorzystują 3 wersje reklamy opowiadające tą samą historię, ale z różnymi bohaterami. Spoty reklamowe przekierowują widzów na specjalnie przygotowaną mikrostronę z opisem pakietów wyposażenia - http://www.skodayeti-pakiety.pl<!-- w -->. Hasło kampanii brzmi: „ Trudno oderwać wzrok od Skody Yeti z nowymi pakietami wyposażenia”.

    Poza spotami telewizyjnymi, w kampanii wykorzystywane jest także radio oraz internet, jako dodatkowe kanały komunikacyjne.
    Źródło SkodaPR Portal

  • Škoda wprowadza innowacyjny, ekologiczny model Octavii. Będzie to pierwszy zasilany elektrycznie pojazd marki.

    Zasięg tego nowego, napędzanego elektrycznie auta to 140 km na jednym załadowaniu. Moc maksymalna silnika - 115 KM. Testowa seria modelu zostanie wypuszczona w 2011 roku.

    Podczas paryskiego pokazu Motorshow 2010 odbędzie się premierowy pokaz Škody Octavii Green E Line. Pierwsza w historii Skoda z napędem elektrycznym podkreśla rosnący potencjał i kompetencje technologiczne zespołu w tej dziedzinie. Pierwsze testy grupy tych pojazdów zaplanowano na 2011 rok.

    Mobilni, zadowoleni ludzie i czyste środowisko - to założenia Škody. Jazda samochodem bez emisji szkodliwych substancji - to wizja przyszłości. Prezes Zarządu Škoda Auto dr Winfried Vahland mówi: "Octavia Green E Line doskonale podkreśla założenia marki - mobilność w połączeniu z ochroną środowiska."
    [url=http://img838.imageshack.us/i/64856242.jpg/][img]http://img838.imageshack.us/img838/218/64856242.th.jpg[/img][/url]

    Wersja Green E Line bazuje na modelu Škoda Octavia Combi. Modułowa konstrukcja auta sprawdza się idealnie w organizowaniu elektronicznego napędu, ładowaniu i zachowaniu stałęj mocy 60 kW i maksymalnej mocy 85 kW. Maksymalny moment obrotowy - 270 Nm - osiągany już na starcie pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h zaledwie w dwanaście sekund.

    Napędzana nowoczesnym akumulatorem litowo-jonowym Škoda Octavia Green E Line doskonale sprawdza się w codziennej jeździe po mieście. Auto porusza się sprawnie i płynnie. Bateria, umiejscowiona w środkowej i tylnej części podłogi, składa się ze 180 ogniw i waży ok. 315 kg. Nie ma to jednak wpływu na wielkość bagażnika, ani na komfort jazdy pięciu pasażerów. Kabina pasażerska modelu jest identyczna z tą w Octavii Combi.
    [url=http://img201.imageshack.us/i/36013588.jpg/][img]http://img201.imageshack.us/img201/1798/36013588.th.jpg[/img][/url]

    Deska rozdzielcza została zaprojektowana tak, by kierowca był na bieżąco informowany np. o zużyciu energii i miał wszystko pod kontrolą, w każdej sytuacji.

    Škoda Octavia Green E Line zwraca uwagę swoim przyjaznym wyglądem. Biało-perłowy kolor nadwozia oraz eleganckie chromowane wykończenia, zauważalne z przodu i z tyłu auta, a także na kołach, doskonale kontrastują z czarnym dachem, wyposażonym w zintegrowane panele fotowoltaiczne, wytwarzające energię.

    W celu uzyskania dodatkowych informacji, potrzebnych dla dalszego rozwoju napędu elektrycznego, Škoda Auto planuje wypuścić serię testową Octavii Green E Line już w 2011 roku.

    Źródło SkodaPR Portal

  • Nowi mistrzowie IRC, Juho Hänninen i Mikko Markkula z fabrycznego zespołu Škoda Motorsport, pojawią się na Rajdzie Szkocji. Natomiast Jan Kopecký i Petr Starý koncentrują się na mistrzostwach Włoch. Leszek Kuzaj pojawi się również na Rajdzie Dolnośląskim.
    Odbywająca się w Perthshire i Stirling, między 15 a 17 października, przedostatnia już runda tegorocznego IRC będzie rajdem szutrowym. Hänninen i Markkula będą tam obecni dzięki wsparciu Brytyjskiego importera Škody. W rajdzie weźmie również udział załoga brytyjskiej Škody Motorsport - Guy Wilks i Phil Pugh – zwycięzcy ubiegłorocznej edycji rajdu.

    Pozostali członkowie załogi Škoda Motorsport, Jan Kopecký i Petr Starý, walczyć będą w mistrzostwach Włoch. Przedostatnia runda tej trudnej rywalizacji odbędzie się w okolicach Costa Smeralda na Sardynii 9 i 10 października.
    Czesi zamierzają pokazać się w barwach Škoda Rally Team Italia i mają ambicję, by zbliżyć się do trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej mistrzostw, pomimo tego, że czeka ich rywalizacja z najlepszymi włoskimi kierowcami.

    Michał Hrabanek, szef Škoda Motosport powiedział: " Rajd San Remo zakończył się dla naszego zespołu sukcesem - udało nam się zwyciężyć w konkursie kierowców tegorocznego IRC, co było dopełnieniem wygranej w kategorii producentów. Jest to wbiałe osiągnięcie dla marki Škoda... Mimo dużej konkurencji, w jednych z najbardziej szanowanych mistrzostwach Europy we Włoszech, Jan Kopecký i Petr Starý będą próbowali utrzymać trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a Juho Hänninen i Mikko Markkula mają zamiar dołączyć do kolegów z brytyjskiej załogi Škody Motorsport, Guy'a Wilks'a i Phil'a Pugh'a w Szkocji."

    Juho Hänninen: "Jestem bardzo szczęśliwy, że zdobyliśmy z Mikko tytuł mistrzów IRC jeszcze przed zakończeniem sezonu. Śmiem twierdzić, że dzięki dużemu wsparciu zespołu fabrycznego w tym roku zrobiłem duże postępy w rajdach, szczególnie na nawierzchni asfaltowej."

    W Rajdowych Mistrzostwach Polski czeka nas już ostatnia eliminacja – rozpoczynający się 8. października Rajd Dolnośląski, w którym wystąpi Leszek Kuzaj i jego pilot Jakub Gerber, w barwach zespołu Škoda Castrol BP Rally Team.

  • Jeżdżący w barwach Škoda Castrol BP Rally Team Leszek Kuzaj, ostatecznie zajął 5. miejsce w klasyfikacji kierowców Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W klasyfikacji producentów w kategorii S 2000, 4. miejsce przypadło marce Škoda.
    Dla reprezentującego Škodę Leszka Kuzaja, tegoroczna edycja mistrzostw miała bardzo dramatyczny przebieg. Zaczęło się bardzo dobrze, od zajęcia 3. miejsca w rozgrywanym w kwietniu Rajdu Elmot. W kolejnych zawodach, podczas Rajdu Lotos, Kuzaj zajął drugie miejsce. Niestety, czerwcowy Rajd Polski i lipcowy Rajd Bohemia zakończyły się wypadkiem, w wyniku awarii Kuzaj nie był w stanie kontynuować jazdy, chwila dekoncentracji spowodowała, że kierowca stracił możliwość dalszego udziału w rywalizacji.
    Pech nie opuścił Kuzaja także tuż przed Rajdem Rzeszowskim, kiedy to, przygotowując się do występu w zawodach, jego auto dachowało. Tym razem Kuzaj odniósł na tyle poważne obrażenia, że na jakiś czas musiał wycofać się z kolejnych eliminacji i poddać się niemal 2-miesięcznej rehabilitacji, w efekcie tracąc możliwość udziału w Rajdzie Rzeszowskim i Rajdzie Warszawskim.
    Po kilkutygodniowej przerwie w startach, Kuzaj powrócił do walki, biorąc udział w Rajdzie Koszyc. W rozegranym w zeszłym tygodniu Rajdzie Dolnośląskim, ostatniej eliminacji Mistrzostw Polski, Kuzaj ponownie odniósł sukces, wskakując na podium.
    W połowie sezonu nastąpiła również ważna reorganizacja w drużynie. Pilot Kuzaja, Craig Parry ze względów osobistych wycofał się z uczestnictwa w zawodach, na jego miejscu zasiadł Jakub Gerber (obecny pilot Roberta Kubicy).
    Tegoroczny udział zespołu Škoda Castrol BP Rally Team w RSMP dostarczył ogromnych emocji. Leszek Kuzaj, choć sezon z pewnością zaliczyłby do pechowych, pokazał swoją klasę: trzykrotnie stawał na podium, a po kontuzji wrócił w wielkim stylu, zajmując trzecie miejsce w ostatnim rajdzie sezonu.

    Ostatecznie kierowca reprezentujący Škodę Castrol BP Rally Team zajął piąte miejsce.

  • Tegoroczny sezon rajdowy był jednym z najbardziej burzliwych w Pańskiej karierze. Były momenty chwały, jak i chwile porażki. Co uważa Pan za największy sukces tego sezonu?
    Leszek Kuzaj: Na pewno nie był to sezon, który będę wspominał w kategorii sukcesu, przynajmniej takiego na miarę moich możliwości. Przeżyłem wiele ciężkich chwil i załamań, upadłem, ale udało mi się podnieść. Miałem już podobne doświadczenia w przeszłości. Teraz cieszę się, że po raz kolejny udowodniłem sobie, że potrafię walczyć, cały czas nie tracąc wiary w końcowy sukces. Dlatego uważam, że dużym osiągnięciem, zarówno moim, jak i całego zespołu, był występ w ostatniej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Polski, tj. w Rajdzie Dolnośląskim.

    Uporałem się z problemami zdrowotnymi, pokonaliśmy problemy techniczne, wytrzymaliśmy ostrą rywalizację ze świetną konkurencją. Efekt był taki, że udało się po raz trzeci w tym roku wskoczyć na podium. Osobiście uważam, że pokonanie jednego z obecnie najlepszych kierowców w S2000 na świecie, Briana Bouffier, również należy traktować jako niemałe osiągnięcie.

    W ostatnim rajdzie walczył Pan dzielnie, przy silnym wsparciu całego zespołu. Czy chociaż przez chwilę przeszła Panu przez głowę myśl, że jest szansa na zwycięstwo?

    LK: Tak, miałem taką nadzieję. Jednak została ona rozwiana drugiego dnia rajdu - charakterystyka odcinków nie dała nam możliwości walki o pierwsze miejsce. Odcinki z dużymi fragmentami prostych były łaskawsze dla samochodów uzyskujących wyższą prędkość maksymalną. Škoda Fabia S2000, przy przełożeniach, które ustawiliśmy, osiąga maksymalnie prędkość 168 km/h.
    Dla porównania, Peugeot S2000 osiąga prędkość 176 km/h, a Subaru 210 km/h. To był mój pierwszy sezon, kiedy prowadziłem Škodę S2000, auto, które w ostatnich latach jest numerem 1 na świecie w swojej kategorii. Na pewno wiele się nauczyłem, ale jeszcze dużo pracy przede mną. Najważniejsze, że ostatni rajd dał mi dużo siły i wiary w to, iż jesteśmy w stanie walczyć z najlepszymi.
    Jak wiemy, miniony sezon obfitował w wiele dramatycznych momentów. Który z nich był dla Pana najtrudniejszy?
    LK: Każde niepowodzenie w trakcie sezonu traktuję jako swego rodzaju porażkę. Do tych największych zaliczyłbym brak możliwości znalezienia właściwych ustawień w samochodzie (w kontekście maksymalnej prędkości). Był to jeden z powodów dla, których nie byłem wstanie włączyć się do walki o czołowe lokaty w RSMP.

    Jednak dramatycznym i najbardziej bolesnym momentem w sezonie był dla mnie wypadek podczas testów tuż przed Rajdem Rzeszowskim. Wypadłem z rywalizacji, na szczęście dwumiesięczna rehabilitacja przyniosła efekty, dzięki niej i samozaparciu, byłem w stanie podnieść się i odzyskać formę. Dowodem na to jest mój ostatni występ w sezonie i zajęcie trzeciego miejsca.
    ...
    W tegorocznej edycji mistrzostw Polski udział wzięli najlepsi polscy kierowcy no i oczywiście B.Bouffier. Jak ocenia Pan poziom sportowy w tym sezonie ?
    LK: Tegoroczny poziom RSMP był naprawdę bardzo wysoki. Co warto podkreślić, czołowa piątka kierowców dysponuje najwyższym światowym sprzętem i jest doskonale wyszkolona. Nic dziwnego, że walka na odcinkach specjalnych od pierwszego kilometra toczyła się nie tylko na sekundy, ale na dziesiątki sekund!
    W trakcie trwania sezonu podjął Pan wiele decyzji dot. zespołu, m.in. decyzję o zmianie pilota. Czy dziś, patrząc z perspektywy czasu, podjąłby Pan inne decyzje?

    LK: W trakcie sezonu zespół wymagał znacznej reorganizacji. Jedną z najważniejszych była zmiana pilota. Craig Parry ze względów osobistych wycofał się ze współpracy. Na jego miejscu zasiadł Jakub Gerber, obecny pilot Roberta Kubicy. Uważam, że był to dobry wybór, na pewno bym tej decyzji nie zmienił.
    Ponadto, komunikację ze Škoda Motorsport przejął mój czeski mechanik, Vladislaw Knapek. Dzięki temu poprawiły się moje relacje z działem sportu – teraz uzyskuję więcej potrzebnych mi informacji. Dzięki tym kontaktom, udało nam się rozwinąć i wzmocnić współpracę z zespołem inżynierów Škoda Motorsport. Ta decyzja również była trafna.
    Jak ocenia Pan Škodę Fabia S2000 z perspektywy całego sezonu? Korzystał Pan przecież z zupełnie nowego auta, które otrzymał Pan właśnie ze Škoda Motorsport.
    LK: Samochód był bardzo dobrze przygotowany pod względem technicznym. Okazał się też bardzo wytrzymały. Sam silnik zaprezentował fantastyczną elastyczność i charakterystykę. Oczywiście, samochód wymagał wielu zmian w ustawieniach – trzeba było go przygotować tak, by uwzględnić charakterystykę polskich odcinków specjalnych. Żałuję, że tak późno je dopracowaliśmy. Samochód, w mojej ocenie, i tak spisał się znakomicie.
    Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zakończyły się, czy do końca roku ma Pan jeszcze w planach udział w innych imprezach?

    LK: Tak, jeszcze w tym tygodniu wystartuję w Rajdzie szutrowym Lausitz (Niemcy), gdzie zmierzę się z samochodami WRC i niemiecką czołówką kierowców.
    Jeśli zaś chodzi o występy w Polsce, to 4. grudnia odbędzie się bardzo medialny rajd, Barbórka Warszawska, w którym bardzo chciałbym wystartować. Mój udział w tym rajdzie zależy jednak od sponsorów.

    Co prawda sezon dopiero co się skończył, ale czy już teraz myśli Pan o przyszłym sezonie?
    LK: Tak, bardzo chciałbym pozostać w obecnym zespole, rozwijać i wykorzystywać tegoroczne doświadczenia. Wierzę, że pojawi się możliwość korzystania z samochodu Evo II, który jest zdecydowanie szybszą i stabilniejszą wersją obecnego modelu. Mam nadzieję, że przyszły sezon okaże się mniej pechowy i wszyscy będziemy mogli cieszyć się ze wspólnych sukcesów.

    Źródło SkodaPR Portal

  • We wrzesniu bieżącego roku samochody Škoda Auto zostały poddane nietypowemu testowi zderzeniowemu. Yeti rozpędzone do prędkości 90km/h uderzyło w stojącą Škodę Superb Combi.
    [url=http://img843.imageshack.us/i/cartest1.jpg/][img]http://img843.imageshack.us/img843/7340/cartest1.th.jpg[/img][/url]

    Zderzenie zostało przeprowadzono na torze testowym w czeskiej miejscowości Úhelnice. W obu pojazdach znajdowały się cztery manekiny przypięte pasami. Po analizie wszystkich danych, eksperci ds. rozwoju technologicznego doszli do jednoznacznego wniosku: pasażerowie obu samochodów, w przypadku prawdziwej kolizji, wyszliby z takiego wypadku bez szwanku.
    Inspiracją dla wykonania tego testu zderzeniowego był prawdziwy wypadek samochodowy, który przekazano do analizy zespołowi badawczemu Škoda Auto ds. bezpieczeństwa ruchu. Fotografie wykonane podczas testu pokazały, że cała siła zderzenia przy prędkości 90 km/h została pochłonięta przez przednią część samochodu. Przestrzeń wokół pasażerów w żaden sposób nie została zdeformowana.
    [url=http://img230.imageshack.us/i/cartest2.jpg/][img]http://img230.imageshack.us/img230/7634/cartest2.th.jpg[/img][/url]

    Podczas analizy ujęć pochodzących z kamer wykonujących setki zdjęć na sekundę, widać wyraźnie natychmiastową reakcję elektronicznych systemów w samochodzie, które aktywują takie elementy bezpieczeństwa, jak napinacze pasów czy poduszki powietrzne. Już po upływie 45 milisekund od pierwszego zetknięcia zderzaków, wszystkie poduszki były gotowe do przejęcia energii ludzkiego ciała.
    [url=http://img227.imageshack.us/i/cartest24.jpg/][img]http://img227.imageshack.us/img227/8757/cartest24.th.jpg[/img][/url]

    Choć był to inny rodzaj uderzenia i prędkość zderzenia była wyższa niż w testach Euro-NCAP, to podczas testu użyto metodologii porównania siły nacisku na pasażerów, stosowanej przez to stowarzyszenie. Dzięki zdjęciom, można dokładnie stwierdzić, ile punktów przyznałoby Euro-NCAP, oceniając samochód. Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów siedzących w Superbie Combi określono by na poziomie 98,25%. Z kolei bezpieczeństwu dzieci podróżujących tym samochodem przyznano by komplet punktów, czyli 100%. Dla Škody Yeti wartości te wyniosłyby odpowiednio: 99,94% dla dorosłych i 93,19% dla dzieci.
    [url=http://img249.imageshack.us/i/cartest32.jpg/][img]http://img249.imageshack.us/img249/4676/cartest32.th.jpg[/img][/url]

    Przypomnijmy, w testach bezpieczeństwa Euro-NCAP oba samochody uzyskały maksymalną notę pięciu gwiazdek.Test został przygotowany przez ekspertów z zakresu bezpieczeństwa w Škoda Auto.
    na You Tube http://www.youtube.com/watch?v=pboOkTPUTGY<!-- m --> można obejrzeć film pokazujący przebieg zdarzenia.
    Źródło SkodaPR Portal

  • Rok ciężkich przygotowań, a po nim rok testów – taki był początek projektu Fabia Super 2000, którym Škoda kontynuuje swoją udaną, ponad stuletnią obecność w sporcie motorowym.
    [url=http://img26.imageshack.us/i/s2000g.jpg/][img]http://img26.imageshack.us/img26/922/s2000g.th.jpg[/img][/url]

    Pierwsze testy prototypu Škody Fabii Super 2000 odbyły się pod koniec 2008 roku. Samochód został zaprojektowany zgodnie ze zmienionymi dla tej kategorii wymogami FIA. Jego budowę oparto o Fabię drugiej generacji. Zgodnie z nowymi regulacjami, pojazd wyposażono w dwulitrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy, sześciobiegową przekładnię sekwencyjną i napęd na cztery koła z trzema mechanicznymi dyferencjałami.

    Pierwszy start modelu zaplanowano na Rajd Monte Carlo w styczniu 2009 roku. Podczas rywalizacji na zimowych, zaśnieżonych trasach, auto Škody musiało sobie poradzić z bardzo zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Wszystko poszło zgodnie z planem: debiut Fabii Super 2000 w Rajdzie Monte Carlo zakończył się spektakularnym sukcesem – zajęciem czwartego miejsca.

    [url=http://img695.imageshack.us/i/s20002t.jpg/][img]http://img695.imageshack.us/img695/9448/s20002t.th.jpg[/img][/url]

    W ten sposób rozpoczął się niezwykle udany dla Fabii S2000 i całej drużyny Škoda Motorsport sezon. Po debiucie podczas Rajdu Monte Carlo, czeska załoga, w składzie Jan Kopecký i Petr Starý, wywalczyła drugie miejsce w Rajdzie Azorów, który odbył się w maju 2009. Miesiąc później, podczas czerwcowego Rajdu Ypres rozgrywanego w Belgii, Škoda Fabia S2000 potwierdziła swe możliwości. Duet Kopecký - Starý dotarł do mety również na drugiej pozycji.

    W trakcie całego sezonu rajdowego IRC w 2009 roku, zespół świętował swoje kolejne zwycięstwa. Szczególnie wygrana duetu Hänninen - Markkula w rajdzie Rosji w lipcu i dwa zwycięstwa duetu Kopecký – Starý w rajdach rozgrywanych w Czechach i w Hiszpanii w sierpniu i wrześniu, były prawdziwym kamieniem milowym dla zespołu rajdowego Škoda Motorsport.

    Rok 2010 rozpoczął się od Rajdu Monte Carlo, gdzie Škody Fabia S2000 spisały się doskonale: wszystkie trzy załogi występujące w fabrycznym zespole Škoda Motorsport, uplasowały się w pierwszej piątce.

    Nowa, odświeżona Fabia S2000 po faceliftingu, pokazana po raz pierwszy na Targach Motoryzacyjnych w Genewie, zadebiutowała w tegorocznym belgijskim Rajdzie Ypres. Przyniosła ona Škodzie podwójne zwycięstwo w Belgii, a zaraz po nim - spektakularne sukcesy w następnych rundach serii IRC (Intercontinental Rally Challenge). Rozegrany niedawno Rajd Szkocji, przedostatnia eliminacja wchodząca w skład serii IRC tylko to potwierdziła: jeżdżący w barwach Škoda Motorsport Juho Hänninen i Mikko Markkula nie mieli sobie równych. Wygrywając w Szkocji, przypieczętowali swoje zwycięstwo w tegorocznej rywalizacji kierowców.

    Fabia S2000 Facelift, w porównaniu ze swoją poprzedniczką, jest dłuższa i szersza. Jej długość wynosi teraz 4000 mm (poprzednio: 3992 mm), a szerokość 1820 mm (poprzednio: 1798 mm). Moc silnika zwiększono o pięć koni mechanicznych (z 265 KM do 270 KM), zaś maksymalny moment obrotowy zwiększono o 5 Nm (do 250 Nm).

    Porównanie Škody Fabia S2000 sprzed i po Faceliftingu.
    Przed :
    [url=http://img710.imageshack.us/i/s2000przedliftingiem.jpg/][img]http://img710.imageshack.us/img710/7016/s2000przedliftingiem.th.jpg[/img][/url]

    [url=http://img826.imageshack.us/i/s2000przedliftingiemty.jpg/][img]http://img826.imageshack.us/img826/1051/s2000przedliftingiemty.th.jpg[/img][/url]

    Po :
    [url=http://img839.imageshack.us/i/ns2000poliftingu.jpg/][img]http://img839.imageshack.us/img839/536/ns2000poliftingu.th.jpg[/img][/url]
    [url=http://img710.imageshack.us/i/ns2000poliftinguty.jpg/][img]http://img710.imageshack.us/img710/4585/ns2000poliftinguty.th.jpg[/img][/url]

    [url=http://img576.imageshack.us/i/s2000tabelka.jpg/][img]http://img576.imageshack.us/img576/4280/s2000tabelka.th.jpg[/img][/url]

    Uploaded with [url=http://imageshack.us]ImageShack.us[/url]

    Źródło SkodaPR Portal

  • Może ktos ma foto hamulców RS Fabia II wymiary srednica.

    Czy RS ma maskę silnika podnoszoną na siłownik ?

  • Brytyjska Škoda wystartowała z nową kampanią marketingową modelu Fabia vRS. Głównym punktem 12-tygodniowej akcji reklamowej jest 60-sekundowy spot telewizyjny, który odsłoni ‘ostrą’ stronę sportowej Fabii vRS.
    Nowa kampania opatrzona hasłem “Wykonano z ostrych materiałów”, jest kontynuacją niezwykle popularnego na Wyspach spotu reklamowego Fabii, w którym cukiernicy wykonują z ciasta samochód w skali 1:1 (spot był emitowany w 2007 roku).
    http://www.youtube.com/watch?v=WhfEGKc7PLQ&feature=related<!-- m -->
    Film reklamowy jest emitowany we wszystkich głównych kanałach telewizyjnych w Wielkiej Brytanii od 1. listopada. Oprócz tego, zadbano o obecność reklamową w prasie ogólnokrajowej, a także w magazynach o tematyce lifestyle’owej, sportowej i motoryzacyjnej. Bardzo wyraźny nacisk położono również na kino oraz internet, zwłaszcza portale społecznościowe.
    Nagrany w rodzimych Czechach, najnowszy spot Škody rozpoczyna się od ujęcia, na którym, na ekranie telewizora wyświetlana jest poprzednia „ciasteczkowa” reklama. „Uroczych” cukierników wkrótce zastępuje ekipa produkcyjna składająca się z mniej grzecznych mechaników, montujących „ostrą” Fabię vRS.
    Škoda w swojej kampanii wykorzystuje również portale społecznościowe, w tym You Tube i Facebook, by zachęcić internautów do zabawy. Na Facebooku użytkownicy będą mogli przekonać się, czy są bardziej “uroczy” (lovely), jak Fabia, czy “ostrzy” (mean), jak Fabia vRS. Uczestnicy konkursu, w którym do wygrania będzie Nowa Fabia i Nowa Fabia vRS, będą mogli zaprosić swoich znajomych do głosowania na ich status.

    Na dodatek, na specjalnie założonym do celów kampanii kanale na YouTube, będą dodawane filmy prezentujące kulisy powstawania spotu. Reklamę możecie Państwo obejrzeć już teraz klikając na
    http://www.youtube.com/watch?v=5nqLRb3gW4U&feature=player_embedded

  • Kategoria posta: Ciekawostki, Rynek, Skoda
    Skoda Fabia Cabriolet – luksus dla plebsu?

    Skoda Fabia Cabriolet… na taki pomysł wpadli włodarze czeskiego koncernu. Fabia jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i jednocześnie popularnych aut tej marki. Najkrócej model Cabriolet możemy określić mianem „namiastki luksusu w najniższej cenie”.

    Pomysł masowej produkcji Skody Fabii w wersji bez dachu spodobał się niemieckiemu Volkswagenowi. Zgodnie z holenderską prasą Fabia Cabriolet znalazła się na liście życzeń VW. W związku z takim doniesieniem należy się spodziewać mocnego, solidnego i zgrabnego auta.

    David Coulthard testuje elektryczną rakietę – Mercedes-Benz SLS E-Cell [video]

    Do tej pory nie ma potwierdzonych informacji na temat jednostki napędowej do tego samochodu. Być może sercem cabrio będzie silnik wysokoprężny 1,2 TDI o mocy 75 koni mechanicznych, a może dostaniemy mocniejszą wersję 1,4 TSI z turbodoładowaniem i mocą 180 koni mechanicznych? Możemy tylko się domyślać, jednak chyba każdy stawia na tą drugą opcję, która jest po prostu atrakcyjniejsza.

    Jazda bez dachu nad głową nie daje wielkiej przyjemności, kiedy nie możemy poczuć wiatru we włosach przy wysokiej prędkości 😉

    BMW serii 0 uchwycone na filmie?

    Jednego możemy być pewni - auto trafi na rynek wschodnioeuropejski oraz azjatycki. Przyczyna jest prosta – na zachodzie ludzie są bogatsi i nie zadowolą się kabrioletem od Skody. Bądźmy szczerzy są dużo lepsze kabriolety, którymi można zawojować europejskie drogi. Poza tym, że Skoda demonem szybkości nigdy nie będzie, pozostaje także kwestia wyposażenia i standardów wykończenia.

    Umówmy się, te nie są jednak z najwyższej półki. Natomiast dla Azji i wschodniej Europy Skoda Fabia Cabriolet może być, jak już wcześniej wspomnieliśmy, namiastką luksusu w najniższej cenie.. czyli najzwyklejszym złotym środkiem.

  • Aż trzy modele marki Škoda zostały wyróżnione prestiżowym tytułem "Auto Trophy", przyznawanym w Niemczech przez internautów i czytelników "Auto Zeitung".
    Podobnie jak w ubiegłym roku, bezkonkurencyjnym w kategorii "Samochody Off-Road do 30 000 euro" okazał się Yeti. Kompaktowy SUV czeskiej marki zdobył 22,1% głosów od ponad 100 000 entuzjastów motoryzacji biorących udział w plebiscycie.

    Roomster odniósł zwycięstwo w kategorii “Importowany minivan“. Ten kompaktowy pojazd zyskał 19,8% głosów, co zapewniło mu pierwsze miejsce. Doskonałe osiągnięcie marki Škoda ukoronowała wygrana Superba Combi – czytelnicy “Auto Zeitung” okrzyknęli to przestronne, flagowe auto czeskiego producenta “Samochodem w najlepszej cenie”. Superb Combi zgromadził w tej specjalnej, bardzo konkurencyjnej kategorii aż 22,6% głosów.
    Dr. Winfried Vahland, Prezes Zarządu Škoda Auto, przyjmując statuetkę Auto Trophy dla Yeti, powiedział: “ Wszystkie nagrody to wielki zaszczyt dla całej załogi Škody. Utwierdzają nas w przekonaniu, że zmierzamy w dobrym kierunku. Jako część Grupy Volkswagen, chcemy dostarczać naszym klientom samochody o wyśmienitych parametrach – zarówno jeśli chodzi o przestrzeń, praktyczność, innowacyjność, jak i atrakcyjną cenę.”
    Tegoroczny plebiscyt “Auto Zeitung” odbył się po raz dwudziesty trzeci. Czytelnicy i internauci wybierali swe ulubione samochody spośród 400 modeli pogrupowanych w 29 kategoriach i dwóch kategoriach specjalnych.

  • Wspaniale!Cieszy mnie ta wiadomosc.

  • stare lepsze 😕 <!-- s:/ -->

  • to nie przejdzie na pewno z prostego powodu, - wygląda jak kupa w porównaniu z dotychczasowym

  • Ale porażka..... bleeee

    Pozdrawiam
    sid

  • juz myslalem ze cos pod srebrny zrobia tak jak na prototypie Yeti a tu lipton.. :jacipokaze: <!-- s:jacipokaze: -->

  • ja też uważam że nowe logo to jedna wielka porażka 😕 <!-- s:/ --> miejmy nadzieje ze to nie przejdzie.

Log in to reply