Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Moduł komfortu - temat zbiorczy

Temat utworzony · 74 Posty · 55488 Wyświetlenia
  • Witam

    Jestem użytkownikiem Skody Fabii 1.4 MPI w wersji Classic z 2001 roku. Moje pytanie jest następujące. czy wiecie czy w/w wersja Fabki ma moduł komfort i gdzie ewentualnie się on znajduje.

    Drugie moje pytanko jest takie: Do czego jest on potrzebny?

    Mam w planach założyć elektryczne szybki, elektryczne lusterka z podgrzewaniem(może) i zastanawiam się czy jest potrzebny moduł komfort do tego. Ewentualnie może ktoś mógł by mi podać model jakiegoś modułu, który będzie pasował do mojej Fabki.

    Pozdrawiam Michał

  • Jeśli nie masz elek. szyb , elek.lusterek, ani grzanych foteli (którejś z tych rzeczy) to na pewno go nie masz. Moduł komfortu jest umieszczony, przy boku nagrzewnicy jakiej 10-20cm nad pedałem gazu w tzw. koszyku. Jeśli ktoś nie ma jego fotki to raczej specjalnie dla Ciebie go nie wyciągnie bo to strasznie niewdzięczna robota, a poza tym na 99% połamie się koszyk (mi się raz udało go wyciągnąć bez połamania). pzdr

  • [b]Zyziu[/b], zobacz [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=54372#54372]TUTAJ,[/url] jeden z kolegów pisze nt. wersji classic.
    moduł komfortu odpowiada też za inne funkcje nie tylko to co pisze kolega [b]MARKO[/b],
    znajduje się za gniazdem diagnostycznym .
    wpisz w szukajke "moduł komfortu" i otrzymasz też inne tematy z tym związane.

  • Myślę, że mogę się wypowiedzieć na ten temat ponieważ już to przewalczyłem.
    Moduł komfortu jest w każdej fabce i odpowiada również za inne funkcje. Problem w tym, że kolega [b]kapi[/b] pomylił moduł komfortu z BSI, które rzeczywiście znajduje się za gniazdem diagnostycznym.

    Moduł komfortu jest z boku nagrzewnicy tak jak pisze [b]MARKO[/b] - będą wchodzić do niego przynajmniej dwie wiązki przewodów. Wtyczki odepniesz dopiero po wyjęciu modułu na wierzch - nie szarp się 🙂 <!-- s:) --> bo połamiesz koszyk jak pisze [b]MARKO[/b].
    Żeby się do niego dostać trzeba zdjąć plastiki od strony kierowcy.

    Moduł komfortu będzie pasował każdy. Myk jest taki, że nie każdy ma np. sterowanie radiowe centralnym zamkiem. Na 100% nie ma tego 6Q0959433A i 6Q0959433H. Jest w 6Q0959433C i 6Q0959433E.
    Dodatkowo nie wszystkie funkcje można zaprogramować w różnych modułach. Tutaj podpytaj Pana google.

    Powodzenia!

  • [quote="junioor"]....Problem w tym, że kolega [b]kapi[/b] pomylił moduł komfortu z BSI, które rzeczywiście znajduje się za gniazdem diagnostycznym.....
    [/quote]
    w takim razie pytanie : dlaczego po wymianie BSI na inny model kodowanie komfortu idzie w diabły i numer sterownika też się zmienia ?
    ja nie wiem i pytam ...
    tak było np przy aktywacji tempomatu u jednego z kolegów . :???: <!-- s:???: -->

  • Wpisałem słowa kluczowe w google

    Pierwsze - moduł BSI fabia - poniżej wynik:
    http://www.google.pl/search?q=moduł+bsi+fabia&hl=pl&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=YFGcTca6L4yUOt_Wyf4G&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CAsQ_AUoAQ&biw=1280&bih=869<!-- m -->
    To jest BSI i znajduje się za gniazdem diagnostycznym

    Drugie - moduł komfortu fabia - wynik poniżej:
    http://www.google.pl/search?hl=pl&biw=1280&bih=869&site=search&tbm=isch&sa=1&q=moduł+komfortu+fabia&aq=f&aqi=&aql=&oq=
    To moduł komfortu i jest z boku nagrzewnicy

    W takim razie pytanie pytaniem.
    Co jest z boku nagrzewnicy? I do czego służy? Po co się to montuje?
    I ostatnie nurtujące mnie pytanie - dlaczego Pan google wypisuje, że to z boku nagrzewnicy to moduł komfortu, a to za gniazdem diagnostycznym to moduł BSI?

    Jeżeli się mylę to popraw mnie lub Pana google 🙂

  • mam takie pytanko czemu mi nie działa zasuwanie szybek z pilota w kluczyku a jak zamykam lub otwieram kluczykiem to szybki działają. Czy muszę wymienić na moduł ze sterowaniem radiowym??

  • Musisz przeprogramować moduł komfortu, a nie wymieniać go.
    Może to Ci pomoże:
    http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130<!-- m -->

  • [quote="junioor"]Jeżeli się mylę to popraw mnie lub Pana google [/quote]
    nie miałem na myśli poprawiać kogoś, pytałem bo sam nie wiedziałem - kazdy z kim rozmawiałem wskazywał BSI jako moduł komfortu i tak się "utarło" ...

    dzieki za wskazówki - teraz pozostaje rozgryźć różnice między BSI a komfortem - co za co odpowiada 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="kapi"] teraz pozostaje rozgryźć różnice między BSI a komfortem - co za co odpowiada 🆗 <!-- s🆗 -->[/quote]

    No sam też jestem ciekawy co za co odpowiada.

    Lecz muszę zobaczyć czy mam w ogóle moduł komfort bo program na kompie nie może się jakoś podłączyć z modułem więc sądzę, że mogę go nie mieć.

  • Raczej jest, ale podobno potrafi się zawiesić - przez co nie można się podpiąć.
    Wystarczy zdjąć klemy, zewrzeć ze sobą (coś ala reset) założyć i spróbować ponownie się połączyć.
    Powinno pomóc.

  • Witam,
    Chciałbym odświeżyć lekko temat,
    W mojej fabiance sprawa ma się bardzo podobnie. Otóż nie działa centralny i nie działa podświetlenie w drzwiach.
    Podłączałem pod komputer, nie ma możliwości skomunikowania się z modułem centralnego zamka.
    Czy mam rozumieć, że padł mi BSI? a może są inne możliwości?

    Pozdrawiam
    M.

  • Witam wszystkich chciałem się zapytać gdzie się znajduje centralka komfortu w skodzie fabii 1.4mpi 8V bo nie mogę jej znaleźć proszę o pomoc. 😉 <!-- s;) -->

  • przeczytaj posty wcześniej, temat scalony.

  • witakm mam fabianke 12 htp 2004 po lifcie i nie dziala mi centralny zamek tylko z pilota otwieram i to tylko jedne drzwi a i reszta recznie czy mam ten modul komfrtu i gdzie on sie znajduje moze ktos pomuc jaka jest tego przyczyna

  • Najlepiej podepnij się pod Vaga, wtedy będzie wiadomo czy masz moduł i co nie gra. Jaką masz wersje wyposażenia ??

  • Czy ktoś wie, gdzie mogę znaleźć plusa po otwarciu drzwi? Który pin z modułu komfortu lub kolor przewodu ? Dokładam lampki ostrzegawcze w drzwiach i potrzebuję plusa po otwarciu.

  • [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=71287#71287]> klik <[/url] , a nastepnym razem bedzie warn.

  • Witam wszystkich.
    Proszę o podanie mi numerów modułu komfortu takiego co by mi minimum obsługiwał :

    • światła przeciwmgielne
    • dzienne świecenie
    • hak
    • poziom płynu w zbiorniczku spryskiwacza
      W aso mi powiedzieli że na moim module nie da się tego zrobić (przynajmniej tych dwóch pierwszych rzeczy z góry). Proponowali mi moduł taki co to obsługuje i koszt jego 900 , 1000 zł. Chciałbym się dowiedzieć czy tego modułu nie dałoby się w Czechach kupić taniej i dlatego potrzebuje numer części.
      Fabia 2FL wersja classic

    Z góry dzięki za pomoc :padam: <!-- s:padam: -->

    Pozdrawiam , Tomuś

  • [quote="kapi"][url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=71287#71287]> klik <[/url] , a nastepnym razem bedzie warn.[/quote]
    Dzięki bardzo.