Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] czujnik skretu

Temat utworzony · 144 Posty · 93032 Wyświetlenia
  • Temat dokładnie przeczytałem ale mam pytania. Fabia 2001 1,4 MPI.
    Zdjąłem tą klapkę i sam reflektor jak na zdjęciu
    https://drive.google.com/file/d/1Q7MUj1lK06xPPj_LAm7IHDUEwzh4i7O_/view?usp=sharing<!-- m -->
    Są tam dwie wtyczki po prawej i po lewej stronie. Tą z prawej odpiąłem i po uruchomieniu silnika zaświeciła się lampka kierownicy z wykrzyknikiem.
    https://drive.google.com/open?id=1EQeyob3Nt_wec6P36RClcFIjApt5JGu8

    Po zdjęciu koła i nadkola mam taki widok
    https://drive.google.com/open?id=13RcL5o6j3I9mwsyJDqdU9H35B0M-wQPT
    Jest to ten kabel który zaznaczyłem czerwonymi strzałkami.

    [b]Moje pytanie[/b] jest takie - czy dobry kabel odszukałem czy to jest ten od czujnika skrętu? A[b] drugie [/b]pytanie jest takie gdzie to dalej idzie 😉 jeśli zorganizuje jakieś najazdy to wyjmę to samemu?

    Generalnie odłączyłem ten kabelek, świeci się wspominana wyżej kierownica ale wspomaganie działa więc o co kaman?

  • Podepnij komputer, sprawdź błędy i bloki mierzone czy czujnik poprawnie wykrywa obroty kierownicy.
    Po ingerencji jaką zrobiłeś pompa prawdopodobnie przeszła w tryb awaryjny i działa ale z mniejszą wydajnością.
    Czujnik jest wkrecony do przekładni i z poziomu kanału / najazdow / powinieneś dać sobie radę.
    Nie wiem czy dobrą wtyczkę wybrałeś...

    tapatalk

  • VAG Com wywala błąd przy tym czujniku. Jeśli dobrze pamiętam to G250. Bloków nie mierzyłem - nie wiem jak, ale poszukam na necie i się dowiem.

    Tak z ciekawości jakie mogą być konsekwencje jeżdżenia bez tego czujnika?

    Z objawów to mam to co wszyscy :
    -mruganie swiatel
    -raz na kiedy zapali się lampka kontrolna
    -z kierownicą bywa różnie, są momenty w których brakuje wspomagania.
    -odgłosy z pompy gdy nie rusza się kierownicą

  • Odczytalem bledy VAGiem i mam blad
    00816 - Wspomaganie ukladu kierowniczego (G250)
    30-10 otwarty lub zwarty do B + - przerywany.

    Czy to pompa czy czujnik skretu . ?
    Pomoze ktos ?

  • Hmmm doszedlem do wniosku ze jak mi zaswiecila kontrolka wspomagania to miganie swiatel minelo a wspomaganie minimalnie ciezej ale chodzi bez problemu.
    Ale ze kontrolka wlaczyla mi sie tylko raz .... to wymusilem jej zapalenie. Wyjalem z pompy wspomagania wtyczke od czyjnika i tak jezdze. Nawet mi odpowiada to twardsze wspomaganie... tylko ta kontrolka wkurza. ... ciekawe czy mozna tak jezdzic bez ujemnego wplywu na pompe i inne elementy ukladu kierowniczego ??? Wkoncu kupie tem czujnik ale w przyszlym miesiacu moze. Na allegro sa nowe po 250zl do trw firmy NTY. Czy ktos ma taki zalozony ?
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6753721033<!-- m -->

  • Wspomaganie chodzi w trybie "awaryjnym" , aż padnie całkiem.
    Z świecąca kontrolka może być problem na przeglądzie lub w czasie kolizji (samochód niesprawny).

    Do TRW są 2 a nawet 3 typy czujników.
    Ja z tym w swojej F1 walczyłem.
    Kup czujnik taki jak masz w aucie.

    tapatalk

  • Czyli najpierw zdemontowac i pozniej taki sam kupowac 😉 <!-- s;) -->

    Dzieki

  • Mozesz sam. Ja sobie sam wszystko diagnozuje i kasuje na bierzaco. Mam VAGa w kompie i kalek KKL. Jak gdzies blisko ktos mieszka to moge kasowac bledy za przyslowiowe pifko 😉 <!-- s;) -->

    [quote="sklopot"][quote="jan_man"] potem kasowanie kodow błedow i koooniec[/quote]

    Kasowanie błedów. Czy mogę to zrobić sam czy musze do serwisu ?[/quote]
    Mozesz sam. Ja sobie diagnozuje i kasuje bledy samodzielnie. Mam.VAGa w kompie i kabelek KKL .
    Jak ktos blisko mieszka to za przyslowiowe pifko moge bledy pousowac.

  • Czy ktos moze mi powiedziec jaki bedzie w moim przypadku konkretny numer czesci tego czujnika skretu ? Bo sa rozne a ja nie mam czesci wymontowanej i teraz nie mam mozliwosci sprawdzic a chcialbym zakupic przez internet bo 24 lutego dopiero wracam do domu i jade w gory i chcialbym zamontowac juz ten czujnik ale musze znac numer czesci .
    Moje auto skoda fabia 1.9 tdi silnik ATD pompa TRW i kabelek od czesci wpinany za halogenem lewym wtyczka 3 pinowa. Wiecej danych nie mam chyba ze VIN.

  • Witam mam pytanie do osób znających temat bo chyba popełniłem błąd podczas wymiany na nową pompę wspomagania. Mam fabię z roku 2002. Nowa pompa wspomagania ma nr 6R0423156A. Zarówno czujnik skrętu jak i maglownica są starego typu (pojedyncza koronka) czujnik z metalowymi blaszkami po bokach. Różne strony z częściami samochodowymi podają że ta pompa montowana była w fabiach z roku 99-2008 czyli powinna pasować ale mam co do tego wątpliwości ponieważ czujnik skrętu nie współpracuje z nią. Vag-com nie pokazuje żadnego błędu wspomaganie działa w trybie awaryjnym vag pokazuje niecałe 1500obr. Przy normalnym kręceniu kierownicą czujnik nic nie pokazuje. Przy bardzo gwałtownym szarpaniu kołem kierownicy prawo, lewo jest chwilowy odczyt z czujnika i obroty pompy na ułamek sekundy wzrastają do około 1800 ale kierownica stawia duży opór. Czujnik skrętu raczej jest sprawny wymieniałem ok rok temu kupiony w sklepie więc raczej sprawny ale tego do końca nie mogę potwierdzić bo w starej pompie padła elektronika więc i tak nie dawał sygnału. W związku z powyższym mam pytanie czy pompa którą obecnie posiadam 6R0423156A działa z tym czujnikiem ? czy może jest tylko kompatybilna z nowym ?. W najbliższym czasie muszę zregenerować maglownicę bo zaczyna cieknąć więc jeżeli ją wymienię na nowszy model (podwójna koronka) pod plastikowy czujnik to czy konstrukcyjnie będzie ona pasować do mojego samochodu ?.

  • Możecie podać jakąś dokładną lokalizacje tego czujnika? Gdzie go szukać?

  • W przekładni kierowniczej.

  • A coś dokładniej gdzie go szukać?
    Bo u mnie jest dziwny problem, kierownicą lekko kręci się w lewo w prawo jest wyczuwalny opór.

  • W przekładni - na wyjściu do kierownicy.

  • U mnie cos tak jak sie przelamie to skręcenie kierownica to słychsć jest takie pykniecie gdzies w okolicy przekladni.

  • U mnie wyszło chyba tak ze wspmaganiem że czujnik jak i pompa jest ok tylko jest coś nie tak z przekładnią. Jakiś zawór przełączający się przycina. Wie ktoś coś na ten temat?

  • Te "pyknięcie" to zapowietrzona przekładnia sprawdź czy nie cieknie z drążków kierowniczych. U mnie też tak "pyka" bo mam już widoczny wyciek. Wycieku może być nie widać bo jak jest mały to osłona gumowa go nie przepuści.

  • A jak odpowietrzyć układ w razie czego?

  • dwu- lub trzykrotnie kręcąc kierownicą od odbicia do odbicia. Nie za szybko.

  • Jest jakiś sposob na sprawdzanie poziomu oleju w w układzie wspomagania?