Witaj na forum Fabia Club Polska

Wyciek oleju 1.2 TSI CBZ

Temat utworzony · 9 Posty · 5025 Wyświetlenia
  • Witam.
    Od jakiegoś czasu zauważyłem plamę oleju w garażu...ale pojawia się tylko gdy auto postoi min. 2 dni.
    Przez jedna noc nic nie zauważyłem..ale jak dłużej postoi to gdzieś cieknie.
    Zna ktoś może problem? Jakaś znana wada????
    A może już ktoś wymieniał/"grzebał" coś przy misce?
    Wszelka pomoc przydatna
    Pozdrawiam

  • Cześć.
    Z jakich okolic Ci to cieknie?
    Dobrzeby było jakbyś dodał na forum zdjęcie 🙂 <!-- s:) -->

  • Jutro będzie mi ciężko ale w środę na przykład powinienem dać radę pstryknąć fotkę.
    Na pewno jest to lewa część miski olejowej czyli tam gdzie rozrząd....patrząc na auto z przodu.
    Mój poprzedni mechanik już coś tam wymieniał...ponoć jakąś uszczelkę wału korbowego.
    Nie wiem jak to tam jest zbudowane..ale póki co to nie umie znalezc nigdzie samej uszczelki miski olejowej.
    Czy ktoś wie może czy producent przewidział wogóle tam uszczelke czy tylko silikon?

    No i masz..jednak to nie będzie takie proste...to nie na dole gdzieś cieknie tylko z góry.
    Wie ktoś może co to może być?
    Niżej fotka..,.jak mi sie uda wstawić.
    Podpowie ktoś jak dołączyć fotkę???
    Ja z komputerem to sie nigdy nie dogadywałem.
    Jeszcze do niedawna jedynym komputerem w domu był kalkulator...którego notabene i tak do końca obsłużyć nie umiałem.
    Proszę o zrozumienie i pomoc.

  • Jeżeli miałeś dekiel ścigany to najprawdopodobniej z tamtąd. On jest na silikon. Jeżeli ściągasz ten dekiel od rozrządu to musisz dać nowe śruby bo taka jest technologia

    Do fotek używasz ston hostingowych np. fotosik, zapodaj, itp . Na tych stronach se wszystko ustawiasz 🙂 <!-- s:) -->

  • pewnie źle uszczelniono dekiel po wymianie części, miałem taki wyciek jak ASO wymieniało mi rozrząd i niechlujnie uszczelniono pokrywę rozrządu (ten plastik u góry)

  • Jeśli to cieknie od strony kabiny w dół - po misce olejowej to obstawiałbym odolejacz (odmę). Czy możesz napisać co się okazało finalnie i czy zostało skutecznie naprawione ?

  • KOLEDZY !!!
    Czy ktoś coś wie w tym temacie ? Chodzi o te wycieki - prawdopodobnie wadliwa odma-separator. Taka czarna, plastikowa skrzyneczka dołączona do bloku od strony kierowcy, nieco powyżej miski olejowej. Czy ktoś miał czyszczoną ? Jak i Czy to było skuteczne ? Czy raczej kupowaliście nową ? Czy ona jest mocowana do bloku na uszczelkę czy raczej na klej silikonowy ? Rysunek skodowski przewiduje silikon ale z drugiej strony jest taki rowek - jak na uszczelkę (zdjęcie).

    https://zapodaj.net/3e88049d06ad4.jpg.html<!-- m -->
    https://zapodaj.net/897c398e09e9a.jpg.html
    https://zapodaj.net/7ed7e3d2d59f0.png.html

  • Rowek nie koniecznie sugeruje uszczelke.
    Silikon też jest uszczelką i nakładany w sposób automatyczny (robot ) może skutecznie wypełnić ten rowek i byc uszczelką jednorazową.
    Dlatego np katalog części podaję silikon który należy ułożyć ręcznie.

    Zobacz np blachy w drzwiach - uszczelka piankowa która po kilku latach zaczyna puszczać i woda leje się na tapicerkę.

  • Rzeczywiście , raczej uszczelnienie silikonem. Jeszcze jakby się ktoś odezwał i powiedział czy miał tą część czyszczoną. Nówka kosztuje 250 pln ale wydaje mi się że starą wystarczy przeczyścić benzyną ekstrakcyjną. Ciekawe że fakt niedomagania (zatkania) układu odpowietrzania skrzyni korbowej nie jest sygnalizowany przez komputer. Miałem też ułamany króciec od zaworka odpowietrzenia pokrywy zaworów (bardzo częsta wada w tych silnikach) i też nie było sygnalizacja komputera choć śmierdziało olejem w całej kabinie.