Witaj na forum Fabia Club Polska

Tarcze i klocki - temat zbiorczy

Temat utworzony · 435 Posty · 145575 Wyświetlenia
  • Jaki rozmiar tarcz (średnica, grubość) w fabii 1,416V kombi rok 2004 silnik BBY ?

  • Poniżej średnice stosowanych tarcz:

    [b]239 mm[/b]: 1.0-37kW , 1.2-40kW AWY , 1.4-44kW AZF (bez wspomagania)

    [b]256 mm[/b]: 1.2-40kW AWY (z wspomaganiem) , 1.2-47kW , 1.4-44kW AZE,AZF, 1.4-
    50kW,1.4-55kW, 1.4-74kW, 1.4 TDI-55kW, 1.9 SDI-55kW , 1.9 TDi-74kW
    [b]
    288 mm[/b]: 1.9 TDI -96kW, 2.0 85 kW

    grubość dla Twojego silnika: 22 [mm]

    polecam stronkę http://www.mikoda.pl/sklep/<!-- m -->

  • A może ten rozmiar tarczy do mojej fabki?
    Kody są na wlepce w bagażniku. Ja mam 1NL a sprzedawca pisze 1LN

    wymiary:
    Średnica 288 mm
    Grubość 25 mm
    Wysokość 34,4 mm

    przeznaczenie:

    PRZÓD

    dla kodu PR: 1LE, 1LN, 1ZD
    Marka / Model Rok budowy
    SKODA - FABIA (6Y2) - 1.0 12.99-08.02
    SKODA - FABIA (6Y2) - 1.2 08.02-
    SKODA - FABIA (6Y2) - 1.4 08.99-10.06
    SKODA - FABIA (6Y2) - 1.4 16V 12.99-
    SKODA - FABIA (6Y2) - 2.0 12.99-
    SKODA - FABIA (6Y2) - 1.4 TDI 04.03-
    SKODA - FABIA (6Y2) - 1.9 SDI 12.99-
    SKODA - FABIA (6Y2) - 1.9 TDI 01.00-
    SKODA - FABIA (6Y2) - 1.9 TDI RS 06.03-
    SKODA - FABIA - 1.2 12.06-
    SKODA - FABIA - 1.4 01.07-
    SKODA - FABIA - 1.6 04.07-
    SKODA - FABIA - 1.4 TDI 01.07-
    SKODA - FABIA - 1.9 TDI 04.07-

  • [b]szymek krusz[/b], proszę o wpisanie przytoczonych kodów do dekodera : [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=98276#98276]>klik<[/url]

    niestety te kody jednoznacznie NIE określają rozmiaru tak jak opisał to kolega wyżej. a wiadomo jest że rozmiar robi różnice 😄 <!-- s:D -->

    a tarcz 288 do silnika 1,0 czy 1,2 nie założysz..... chyba że po swapie całego ukłądu hamulcowego.

    a [b]1NL [/b]- to zaślepki do felg alu 🙂

  • kapi masz rację
    ja przytoczyłem te informację , bo takie uzyskałem od handlowca, który sprzedaje części na alledrogo i przytoczyłem je . On wprowadził mnie w błąd a ja posłałem to dalej Sorrrki

  • No to ja powiem, że ze dwa tygodnie temu zmieniłem u siebie klocki przód. Kupiłem TRW + stoczenie tarcz i hamulec brzytwa, jak dla mnie to klocki TRW to najrozsądniejszy wybór do Fabii. Nie są takie drogie, a hamują rewelacyjnie. Ja dałem 108zł + 50 za stoczenie obu tarcz. 🙂 <!-- s:) -->

  • Powiem Ci że TRW to podobno optymalny wybór pomiędzy jakością i ceną ale... przy wymianie bym się zastanawiał. Sam do fabiszona kupiłem Boschowskie, bo tarcze siedzą fabryka i z fabryki wyjechała na boschach. Zdarza się, że klocki z tarczami nie zagrają, jak się pokrzyżuje marki. Poprzedni właściciel dicy wsadził klocki, które po 40 000 km miały 3/4 grubości... a tarcze poszły w śmietnik, sam hamulec zaś był kiepski. Poleciał komplet tarcze-klocki TRW i jest cacy, choć już mi się udało jedną tarczę zwichrować, ale to na własne życzenie. Ogólnie ze skuteczności kompletu TRW jestem zadowolony.

  • To, że moga nie zagrać to święta racja. Ale jeszcze takiego numeru nie miałem, ojciec też nie. Za rok się znowu wypowiem i ocenię 😛 Skoro fabryka dawała tarcze Boscha to ja też mam Boscha. Zobaczymy jak zagrają 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="spambootle"]mam pytanko - czytałem posty z tego tematu i czegoś nie kapuje....

    Chciałem wymienić klocki hamulcowe z przodu (z czujnikiem zużycia).
    Pojechałem do sklepu z częsciami i podałem model samochodu , rocznik, silnik itp.....

    powiedziano mi iż jest kilka rodzajów klocków do mojego samochodu i wszystko zależy od średnicy tarcz hamulcowych..... (zdziwiłem się bo myślałem że wiem wszystko ;P)

    Odkręciłem przednie koło i jedyne co zobaczyłem to FS-III na mocowaniach pod klocki i zmierzyłem grubość tarcz (prawie 22 mm) ale nadal nie znam średnicy tarcz którą nie wiem jak za bardzo zmierzyć (w tarczy jest otwór na śrubę i nie wiem czy mierzyć od tej śruby czy od wewnętrznej krawędzi otworu tarczy.
    Dodam jeszcze że jeżeli różnica między różnymi typami tarcz będzie mała np kilka milimetrów to mogę się pomylić przy pomiarze i wtedy dupa zbita bo kupię złe klocki.....

    co radzicie w takim przypadku ?

    Samochód skoda fabia II (2007) silnik 1.2
    opony rozmiar 15[/quote]
    Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi!!!
    Mam nadzieje że zostanie to dla potomnych bo pewnie sprawa już jest rozwiązana (post z 6 sierpnia 2012), a strasznie uwikłana.Jeśli zacisk posiada oznaczenia FS-III to według etki jest to tarcza o rozmiarach 256x22MM. I teraz musiałby pan wskazać kod wyposażenia z nalepki. Czy jest to 1LQ,1LR(o dziwo w dekoderze wyposażenia stanowi to samo)czy 1ZG (te według moich informacji nie mają czujnika zużycia).
    Jeśli idzie o czujnik zużycia to są dwie opcje teraz według etki:

    • 1LQ( przednie tarcze hamulcowe z zintegrowane adapter)+ 9U1(Wskaźnik zużycia okładzin hamulcowych) numery to 1J0698151D bądź wersja "economy"JZW698151 ;
    • 1LR( przednie tarcze hamulcowe z zintegrowane adapter)+ 9U1(Wskaźnik zużycia okładzin hamulcowych) numery to 1J0698151E w dniu 01.07.2012 wycofano je, a etka podaje by użyć części zamiennej 1J0698151G bądź wersja "economy" JZW698151;Wersja economy jest taka sama jak widać, a zwykłe różnią się już literkami D i G.
      Dobrze ja to z etki odczytałem wskazałby ktoś różnice między tymi klockami?
      Też mnie dopadł identyczny problem więc zacząłem ten temat drążyć. Tylko u mnie autko jest inne. Fabia II Combi 2008 1.4 TDI 51KW/70KM. Klocki też posiadam z czujnikiem zużycia z przodu i właśnie się kończą. Czy tylko i wyłącznie idzie dojść jakie klocki wsadzić po tych oznaczeniach z naklejki czy na sucho bez zdejmowania koła idzie to określić?
      Chciałem jeszcze zapytać co oznacza 1ZG: tarcze hamulcowe, przednie (Geomet D) według etki i dekodera wyposażenia VW?
  • Witam wszystkich,
    jestem szczęśliwym posiadaczem Fabii 1.4 (16V) z 2008 roku, przebieg 60000km.
    Przyszedł czas i u mnie na wymianę tarcz i klocków na przedniej ośce 🙂 <!-- s:) -->.
    Zastanawiam się nad standardowymi tarczami z Mikody http://www.mikoda.pl/sklep/30591,SKODA-FABIA-1-4--63kW-86KM- bez nacięć i wiercenia.
    Klocki rozważam BLACK DIAMOND PREDATOR http://www.brakes.pl/product_info.php/klocki-hamulcowe-black-diamond-predator-fast-road-p-8134?cPath=63978_63979_72169_72195_72199_72200 .
    Mam pytanie:

    • Co sądzicie o tych tarczach?
    • Co sądzicie o tych klockach?
      Prosiłbym o podanie alternatywy dla w/w komponentów, o podobnej skuteczności hamowania, ale w mniejszych pieniądzach:)

    Pozdrawiam serdecznie

  • Te klocki Ci zajeżdżą te tarcze bo są bardzo twarde ... Osobiście nie znam żadnego dobrego zestawu tarcza klocek.

    [color=#008000]edytowany przez marcing040381[/color]

  • Mam pytanie. Miał ktoś z Was kiedyś tarcze BOSCH (mniej więcej takie http://www.nowe-hamulce.pl/tarcza,hamulcowa-bosch-skoda-fabia,6y2,1999,08,2008,03-1,9,tdi,100km/p,106,4383,14278,100032,0,30,0986479036/<!-- m --> ) ? Zastanawiam się nad nimi ale nie chciałbym żeby po kilku miesiącach się rozleciały, ale z tego co kojarzę Bosch robi dobre części hamulcowe. Z góry dzięki wszystkim za opinie.

  • Mogę Ci powiedzieć że robi dobre części, nie wszystkie ale tarcze można polecić 🙂 <!-- s:) -->

  • Generalnie Bosche (również) zakładają fabrycznie.

  • Witam. Zakupiłem tarcze i klocki MEYLE. Prowadniczki oczyszczone nasmarowane, a tarcze są lekko ciepłe. Czy moge liczyć na pomoc ze strony któregoś z klubowiczów?

  • Pomoc w ... ?

  • Kolega pewnie prosi o pomoc w rozwiązaniu problemu ciepłej tarczy.
    Wciskałeś tłoczek w zacisku? ma duży opór? Może być zapieczony i nie będzie się cofał wystarczająco po puszczeniu hamulca.

  • pomóc w temacie grzejących się tarcz. Czy to normalny objaw po wymianie? Czy przyczyną jest np nie cofający się tłoczek?

  • No raczej grzanie się nie jest normalnym objawem ... sprawdź zacisk hamulcowy, tam jest pewnie problem 😄 <!-- s:D -->

  • Prowadnice zacisku są ok. Nasmarowane. Pozostaje tylko tłoczek, Dzieki za pomoc,