Witaj na forum Fabia Club Polska

Wybór LPG

Temat utworzony · 42 Posty · 24327 Wyświetlenia
  • W ostatnim czasie bujałem się octavią z lpg fabrycznym i nie narzekałem . Różnicy w mocy nie było. Na stacji było przyjemnie dla kieszeni 😄 <!-- s:D --> .
    Dodam że jak zaczynałem jeździć octavią to sie bałem o te lpg że mi się co zwali albo gdzieś zrobię błąd przy przełączaniu na benzynę. Nie ma się czemu dziwić jak cały czas jeżdżę autami które są na benzynę.
    Ale i tak wole fabcię 😄

  • Ja mam u siebie w 1.4 16V 75KM instalację stag 4. Do tej pory zrobione ok 82 kkm na lpg, spalanie na 16" 8l/100 (bez klimy), 9-10 ( z klimą), natomiast na 14" zimówkach ok 7l/100km. Filtr w reduktorze wymieniam co 5 kkm a filtr fazy lotnej co 10 kkm. Przypominam o wymianie świec co 40 kkm bo gaz szybko je "wypala"

  • Ja założyłem do mojej F2 Stag Q-box, wtryski AC, red. Tomasseto 90KM, generalnie cały dydykowany przez Staga kit. Jestem po 4 tys km. zachwycony jazdą na gazie. Żałuje, że nie założyłem wcześniej. :hurra: <!-- s:hurra: -->
    Temp. mam ustawioną na 30 stC i po 1,5 km w zimie przy -5 stC przełącza mi się na gaz. Teraz na wiosnę przy -1 rano 300m wcześniej. Z tym, że ja zapalam i wyjeżdżam do pracy, a nie stoję pod bramą i zamykam, co nagrzewa silnik i wtedy po 500m się przełącza, co zafałszowuje pomiar.
    Spalanie mam 7 L /100km na trasie spokojna jazda 70-80 km/h wg. GPS cały czas na tempomacie, 8 L jak jadę na tempomacie 100-110 km/h wg. GPS, a w mieście nie sprawdzałem, ale generalnie zależność jest taka. (spalanie śr. z kompa + 0,4 L/100km) x 1,2 = spalanie gaz dystrybutor. Sprawdzałem wielokrotnie i potwierdza mi się to.

    Silnik 1.4 85KM BXW, zbiornik 44 litry, wchodzi 38,5 L. Na zbiorniku robię 500 km na trasie. POLECAM Staga.

  • Stag tak i całym sobą mówię tak, tyle tylko, że zależy kto zakłada, bo niestety spotkałem się z takimi magikami co regulowali ustawiali zmieniali przewody i zrobić nie mogli

  • [quote="MarcinM"]Stag tak i całym sobą mówię tak, tyle tylko, że zależy kto zakłada, bo niestety spotkałem się z takimi magikami co regulowali ustawiali zmieniali przewody i zrobić nie mogli[/quote]
    70% sukcesu to :dobór osprzętu gazowego do silnika,prawidłowy montaż i regulacja

  • [quote="szymek krusz"]Pisałem już o tym w tym wątku.
    Wszystkie rodzaje instalacji są dobre - ale 80% sukcesu to odpowiedni dobór do silnika , prawidłowy montaż i regulacja.
    Potwierdza to historia "reszczu"
    Ja mam BRC montaż w Swarzędzu mogę śmiało polecić firmę montażową.[/quote]

    szymek ile wyniosła Cię instalacja i jaka to firma?

  • Płaciłem 2500 - mam BRC Chodzi Ci o firmę montującą ?

  • [quote="szymek krusz"] Chodzi Ci o firmę montującą ?[/quote]

    Dokładnie.

  • Witam
    Wysłałem Ci namiary na priva

  • U mnie mial byc zainstalowany stag, ale jak sie okazalo byly problemy z jego zmieszczeniem pod maska i zamontowane zostalo Lovato, w niecale 2 miesiace zrobilem 3tys. km i wszystko smiga, wiec polecam 😉 <!-- s;) -->

  • Może ktoś polecić zakład montujący gaz w Krakowie lub okolicach .

  • Witam,

    Kupiłem tydzień temu Skodę Fabie II z silnikiem 1.2 70 km. Chciałbym do niej instalacje gazową.
    Co polecacie ?
    Dzięki wielkie.

  • Zacznij od znalezienia dobrego gazownika w twojej okolicy i pogadaj z nim 🙂 <!-- s:) --> . Możesz też podać skąd jesteś i może ktoś zna dobrego gazownika i Ci poleci.

    Potem możesz na forum przedstawić to co on Ci proponuje.
    Generalnie to auta jeżdżą na różnych instalacjach (marki) . Podstawą jest, jak to jest dobrane i zrobione . W dalszym okresie wychodzi zadowolenie 🙂

  • O instalacje lpg pytaj na lpg-forum.
    Tam znajdziesz fachowca, który w swoim regionie ma renomę i tandety nie zrobi.

    tapatalk

  • Witam, możecie mi polecić jakiś solidny warsztat lpg w Szczecinie? Chodzi oczywiście o bezpośredni wtrysk w 1.2 110 km. Nie chcę dawać do pierwszego lepszego warsztatu i chcę znaleźć taki który ma doświadczenie w FSI. Blisko mojego mieszkania jest... i wycenili mi kme na 4200 zł. Piszcie jak znacie ten zakład i możecie podzielić się prawdziwymi opiniami. Ogólnie prosze też o komentarze na temat innych zakłądów lpg w Szczecinie do których warto podjechac po oferte.

    Edycja:
    Usunięto link.

  • [quote="Michael_1"]Nadal jest spam...[/quote]Zaczynam się zastanawiać czy Ty, Kolego nie jesteś botem. Od kilku miesięcy nic innego nie piszesz.

  • A Ty jestes modem?

    Bo jak tak to jako zielony nic nie ogarniasz. Co 2 post to spam. Radzę to usuwać od razu a nie czekać.

    Normalni userzy nic na forum nie piszą tylko boty i posty z reklamami...

    A jak ktoś normalny zada pytanie to nikt nie odpisuje. Forum zyje dla botow i reklamodawcow 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Michael_1"]A Ty jestes modem?

    Bo jak tak to jako zielony nic nie ogarniasz. Co 2 post to spam. Radzę to usuwać od razu a nie czekać.

    Normalni userzy nic na forum nie piszą tylko boty i posty z reklamami...

    A jak ktoś normalny zada pytanie to nikt nie odpisuje. Forum zyje dla botow i reklamodawcow 🙂 <!-- s:) -->[/quote]Ranga nic nie mówi? Jak masz problem z forum, to się nie loguj. Proste rozwiązania są najlepsze. Polecam.

  • Nie widzę żadnej rangi przez tapatalk ani koloru zielonego.

    Ale jak moderujesz to polecam usuwac spamy, będzie łatwiej pozostalym moderatorom.

  • Ja już wiem kto ma zielono 😄 <!-- s:D -->

    Poza tym nic innego nie umiesz wyprodukować tylko posty w stylu To jest spam 😄