Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Stożek do Fabii

Temat utworzony · 165 Posty · 76329 Wyświetlenia
  • kolego ile taki stożek kosztuje z dolotem? bo chce dobrze zrobić

  • z allegro? czy jakaś srtronka?

  • [quote="maciek111"]z allegro? czy jakaś srtronka?[/quote]

    Domyslam sie ze o ta siec sklepów/warszatatów chodzi:
    [url]http://www.feuvert.pl/[/url]

  • ok dzięki 😄 <!-- s:D -->

  • Witam wszystkich;) jestem nowy na forum 😉 <!-- s;) --> Posiadam Fabię 1.4 MPI 60 KM 2001 r. Mam kilka pytań:

    1. Czy jest możliwość zamontowania w niej stożkowego filtra powietrza?
    2. Jeśli tak to jakie byłyby potrzebne modyfikacje układu dolotowego?
    3. Czy ten filtr byłby zgodny w montażu i eksploatacji z moim modelem silnika?

    http://moto.allegro.pl/filtr-stozkowy-sportowy-skoda-octavia-fabia-i1723749328.html

  • Mi nie chodzi o przyrost mocy 😉 A stary filtr jest w dobrym stanie, powiedzcie mi tylko czy da się go tam wmontować czy nie? 😄 <!-- s:D -->

  • No po pierwsze jakaś zaleta optyczna zawsze jest ;D Po drugie taki prezent tato chce dostać na urodziny to dostanie a moja w tym głowa jak to wykombinować;) więc da rade czy nie da rady ?:D

  • Po co to się nogi nocą. Kurde, czemu wy zawsze komplikujecie sprawe... :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->

    Eszu, tak jest możliwość zamontowania filtra stożkowego, lecz do tego polecałbym jeszcze zrobić dolot, albo gościu z tej aukcji co posłałeś ma też dolot własnie. No ale będziesz musiał ściągnąć osłone silnika (tą plastikową). Chyba że ją przerobisz 🙂 , też tak można i ładnie by wyglądało 🙂 . Wiadomo, nie dostaniesz +50KM, ale silnikowi będzie się dobrze oddychać i dźwięk będzie ładny 🙂 . Ładuj śmiało.

  • [quote="Turo"]Po co to się nogi nocą. Kurde, czemu wy zawsze komplikujecie sprawe... :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->

    Eszu, tak jest możliwość zamontowania filtra stożkowego, lecz do tego polecałbym jeszcze zrobić dolot, albo gościu z tej aukcji co posłałeś ma też dolot własnie. No ale będziesz musiał ściągnąć osłone silnika (tą plastikową). Chyba że ją przerobisz 🙂 , też tak można i ładnie by wyglądało 🙂 . Wiadomo, nie dostaniesz +50KM, ale silnikowi będzie się dobrze oddychać i dźwięk będzie ładny 🙂 . Ładuj śmiało.[/quote]

    Jak dzisiaj popatrzyłem to nic takiego bym chyba nie musiał przerabiać za bardzo, wywalic ta cala obudowe filtra i filtr przypiąć bez pośrednio do tej fałdowanej rury która potem znika pod plastikowa pokrywa, lecz martwi mnie że ta obudowa filtra jest dosyć duża , myślałem że będzie mniejsza najwidoczniej coś tam musi jeszcze pod spodem być bo sam filtr nie zajmowałby tyle miejsca, ale wtedy z kolei filtr ciągnąłby ciepłe powietrze z silnika co jest nie dopuszczalne, ale jakoś pokombinuje i to zrobię ważne że filtr da się podłączyć 😉

  • Czekaj czekaj, jakiej znowu fałdowanej rury? Mówisz o tym króciutkim dolocie co jest z przodu? Kurcze, najlepiej jak ściągniesz pokrywe tą plastikowoą, zrobisz zdjęcie i wrzucisz tu, ale poszukaj jakieś, to Ci powiem jak podłączyć to 🙂 <!-- s:) -->.

  • [quote="Turo"]Czekaj czekaj, jakiej znowu fałdowanej rury? Mówisz o tym króciutkim dolocie co jest z przodu?.[/quote]

    Niee.. kolega mówi o tej rurze do której jest podłączony filtr powietrza.. ona tez jest taka fałdowana..

  • Ja mam 1.2 HTP więc u mnie to troche inaczej wygląda pewnie. Najlepiej jak ktoś tu wrzuci zdjęcie ze ściągniętą pokrywą.

  • [quote="Turo"]Czekaj czekaj, jakiej znowu fałdowanej rury? Mówisz o tym króciutkim dolocie co jest z przodu? Kurcze, najlepiej jak ściągniesz pokrywe tą plastikowoą, zrobisz zdjęcie i wrzucisz tu, ale poszukaj jakieś, to Ci powiem jak podłączyć to 🙂 <!-- s:) -->.[/quote]

    Panowie ja zaczynam 3 rok nauki w w technikum w zawodzie technika mechanizacji pojazdów samochodowych(lubię to ale nie mam niestety w czym dłubac , więc znam samą teorie;/ ) więc ja to wykombinuję jak podłączyć, a fotkę jakąś może znajdę;)

  • Ale czemu wy od razu sądzicie, że stożek doda wam 10KM? Kurde, odwieczny problem to kłótnia odnośnie stożka w autach z silnikami poniżej 1.4. Nie każdy chce, żeby auto było mocniejsze. Dzięki takim filtrom silnik lepiej oddycha, a co dopiero jak by się założyło CAI (Cold Air Intake). Po założeniu stożka również troche zmienia się dźwięk silnika. Więc dajcie kur** święty spokój sobie. Strzelcie sobie po pysku i zgoda.

    [color=#008000][b]@Turo[/b] - zachowaj spokój :-). [b]sid[/b][/color]

  • Silnik lepiej oddycha, ale coś za coś - więcej zanieczyszczeń dostaje się do silnika wraz powietrzem.

  • No niby więcej niby nie. Jednak co jakiś czas trzeba myć ten filtr więc zatrzymuje to co powinien 🙂 <!-- s:) -->.

  • Chcąc zmienić filtr seryjny na sportowy trzeba pamiętać o tym żeby nie tylko wdech się poprawił ale i wydech czyli układ wydechowy zmienić na większy do tego nową mapkę wtrysku wtedy jakieś efekty to da i delikatnie można tym sposobem dźwignąć parę źrebaków.Osobiście nie przerabiałem tego u siebie, zastanawiam się czy warto dokładać na to kasę czy nie zmienić auto na mocniejsze. P.S.polecam program fani 4 kółek naprawdę można się wiele dowiedzieć/nauczyć :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Kwestia mocy - uzyskanie większej mocy poprzez modyfikacje dolotu związane jest z przesunięciem maksymalnego momentu obrotowego - im krótszy dolot, tym maksymalny moment jest na wyższych obrotach, co daje wyjściowo większą moc (moment * obroty). Fabia z silnikiem MPI zoptymalizowana jest pod kątem jazdy po mieście, przez co maksymalny moment obrotowy ma na 2800 rpm (47KW - 60KM) i 2500 rpm (50KW i 68KM)*. Nie pamiętam już obliczeń, jakie robiłem w kwestii skrócenia dolotu (onego czasu interesowałem się tematem), niemniej doszedłem do wniosku, że po mieście nie będę jeździł na 3,5 tys rpm, więc im niżej maksymalny moment, tym lepiej (w granicach rozsądku, rzecz jasna).

    Kolejna sprawa to dolot ciepłego powietrza z silnika - dolot ciepłego powietrza doprowadzony jest niemal do początku wlotu powietrza, potem powietrze idzie do filtra, następnie "harmonijką" idzie do króćca dolotowego i przepustnicy. Zatem komputer reguluje dopływ ciepłego powietrza z uwzględnieniem tej drogi i czasu na jego wymieszanie się. Czy będzie działał prawidłowo ze skróconym dolotem?

    Kolejna kwestia to olej w króćcu dolotowym - dochodzi do niego wężyk odpowietrzający skrzynię korbową. Gdy ostatnio czyściłem przepustnicę, to nieco oleju doszło niemal do połowy harmonijki, zatem istnieje ryzyko zasyfienia filtra od środka (z tego, co widziałem, "stożki" montowane są tuż przy króćcu).

    Koniec końców doszedłem do wniosku, że modyfikacja dolotu raczej mija się z celem (przy założeniu, że celem jest przyrost mocy), lepszy efekt dałoby dobre splanowanie głowicy (przy splanowaniu o 1,5 mm stopień sprężania rośnie z 10 do 13, co oczywiście ma swoje plusy i minusy, ale to już inny temat).

      • pod uwagę warto też wziąć fazy rozrządu, które w MPI ustawione są, o ile mi wiadomo, na sztywno.
  • Wrzuci ktoś fote jak to wsadzić do silnika? Albo jakiś mały manual?

  • [b]anubis[/b] dużo roboty z tym miałeś?