Witaj na forum Fabia Club Polska

Przycisk ASR

Temat utworzony · 11 Posty · 1679 Wyświetlenia
  • Mam dwa pytania odnośnie tego przycisku
    1.Podejrzewam że jest tam stałe napięcie 12v po stacyjce,ale wolę się upewić,proszę mi powiedzieć czy jest tam rzeczywiście stałe napięcie?
    2.Po wyjęciu przycisku sa tam cztery kabelki który jest plus a który minus(chodzi o kolory)
    Samochód Skoda Fabia Kombi Jedynka
    Sorry za takie pytania ale w elktryce jestem laikiem
    Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą :padam: :padam: <!-- s:padam: -->

  • [quote="JANUARYK"]Podejrzewam że jest tam stałe napięcie 12v po stacyjce,ale wolę się upewić,proszę mi powiedzieć czy jest tam rzeczywiście stałe napięcie?
    [/quote] Proszę podać w jakim celu jest potrzebna ta wiedza. Zepsuło się coś ?

  • Nie nic się nie popsuło po prostu potrzebuje to do podłączenia wskaźnika ładowania akumulatora,chodzi mi o to żeby wskaźnik włączał się po włączeniu stacyjki a wyłączał po wyjęciu kluczyka chcę go podpiąć na stałe

    Chyba że podpiąć to pod przycisk podgrzewania tylnej szyby ale też chciałbym wiedzieć jaki kolor przewodu w tym przycisku to plus a jaki minus

  • W przycisku ASR czy szyba ogrzewana masz tylko plusa po stacyjce więcej nic co ci jest potrzebne.

    Ja raczej bym się podpinał po wył. szyby ogrzewanej.

  • Schemat mówi:

    • czarno zielony , pin 3
      plus zabezpieczony bezpiecznikiem nr 25 o wartości 5A
    • brązowy pin 2
      masa podświetlenia przełącznika więc do wykorzystania
  • [quote="bonifacy"]- brązowy pin 2
    masa podświetlenia przełącznika więc do wykorzystania[/quote]

    Z tej masy bym nie korzystał . Ona może tego nie wytrzymać. Najlepiej to brać mase z akumutatora ( - ) lub z karoserii.

  • Sam przycisk nie przepuszcza przez siebie pradu jako tako on tylko przesterowywuje przekaznik. Na tym przycisku zawsze bedzie stale napiecie -nie wiem jakie bo nie mierzylem czy tam bedzie 5 czy 12V. Kiedys mierzylem np. krancowke czy przewodzi i jakie dochodzi napiecie i zawsze bylo 12V czy tam troche ponad 12V, a zaraz po tym jak mierzylem akus to bylo 14V.

  • [quote="TOMUŚ"]

    Z tej masy bym nie korzystał . Ona może tego nie wytrzymać. Najlepiej to brać mase z akumutatora ( - ) lub z karoserii.[/quote]

    Podejrzewam że autor tematu ma na celu zamontować jakiś wskażnik na diodkach czy inny elektroniczny . Ile amperów będzie potrzebował do pracy?[quote="czp"]Sam przycisk nie przepuszcza przez siebie pradu jako tako on tylko przesterowywuje przekaznik. Na tym przycisku zawsze bedzie stale napiecie -nie wiem jakie bo nie mierzylem czy tam bedzie 5 czy 12V.[/quote] Przeglądałeś schemat ?

  • Wskażnik podłączony bardzo fajnie pokazuje naładowanie akumulatora,dziękuje wszystkim którzy mi pomogli
    Zdrowych Wesołych i Pogodnych Świąt

  • [quote="JANUARYK"]Wskażnik podłączony bardzo fajnie pokazuje naładowanie akumulatora,dziękuje wszystkim którzy mi pomogli
    [/quote]

    pokazałbyś jak to wygląda ? jakiś opis jak podłączyłeś ? może ktoś skorzysta z pomysłu..... :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->

  • Pokarze tylko jeszcze chce zmienić kolor wyświetlacza na zielony bo przez przypadek zamontowałem czerwony