Witaj na forum Fabia Club Polska

Jarzmo-kopyto do Fabii VRS

Temat utworzony · 20 Posty · 2271 Wyświetlenia
  • Witam panowie. Szukam jarzma do mojej Fabijki Vrs 2003r i nigdzie nie mogę znaleźć czy dopasuję z innego modelu bądź marki samochodu? albo czy ktoś ma takie jarzmo i chce sprzedać to odkupię. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

  • Generalnie może być DUŻY problem to dostać po za zamówieniem w serwisie 😞 <!-- s:( --> Ciekawe ile sobie życzą za takie jarzmo, ale może warto spytać.

  • Tam chyba jest oznaczenie C45 a części na pewno są zamienne w całej grupie VAG
    Ja zakładałem na tył z G4. P&P wszysto.

  • Ibiza FR - takie same hamulce jak w fabii RS

  • Podejrzewam że Polo 9N GTI też ma takie same jarzma.

  • Ja z kolei myślałem o "normalnym" aucie ale klasę większym. Postaram się sprawdzić to w katalogu.

  • Witam ogólnie jest ciężko jeszcze nie mam a w skodzie 350zł to troszkę dużo:-(

  • Dobra kupiłem na Alle... Nowy za 113zł mam nadzieję że spasi podałem Vin i model mówił sprzedawca że sprawdzal w katalogu i że na 100% to ten więc mam nadzieję:-) A powiedzcie mi jak ogólnie jest z częściami do tych Fabii? bo jeżdżę niedługo a tu taka niespodzianka i ciężko było znaleźć. Czym się jeszcze różni od zwykłej Fabii ? bo układ hamulcowy inny podejrzewam zwieszenie też silnik wiadomo to jedynie blacha ta sama;-) I macie ktoś jakieś wypróbowane sklepy z częściami do tego modelu ja wiem że w Czechach w Karvinej jest dobry sklep z częściami do Skody no ale zaś cena korony wysoka:-(

  • Z częściami ogólnie nie ma problemu, ale są rzeczy które żadziej się psują i czasem zdarza się jak w tym przypadku że trzeba się namęczyć aby je dostać.Nie ma reguły.

  • Mówisz że coś częściej a coś mniej możesz konkretniej przykłady jakieś. A tak konkretnie pytanie dotyczące 3 głównych dla mnie rzeczy: Sprzęgło(dwumas:-(), pompowtryskiwacze, turbina jak oscylują ceny i koszt naprawy czy wymiany bo turbinę można zregenerować a pompowtryskiwacze sprzęgło patrzyłem na eBay. i koszt sprzęgła był za 700zł i za 1500zł duża rozbieżnośc.

  • [quote="kuki06"]koszt sprzęgła był za 700zł i za 1500zł duża rozbieżnośc.[/quote]pewnie roznica czy to Vika czy VALEO lub sachs, stad ta rozbieznosc btw do 1500 mowisz ?

    Zestaw sprzęgła
    SACHS (ZF SRE) Performance 883089 000053 Zamienniki
    SACHS Zestaw docisk, tarcza sprzęgła + koło zamachowe do grupy VW 1.9TDI
    Średnica [mm]: 240
    Profil piasty: 21,8 x 24,2 - 23
    max. przenoszony moment obrotowy silnika [Nm]: 600
    Ilość zębów: 23
    ze śrubam

    6328.10 zł

    turbina regeneracja ok 1000 - 1200 zl (do sharana sie kiedys orientowalem),
    sprzeglo juz wiesz w granicach 700-1000 zl (moze wymienisz na jednomas i juz problemow nie bedzie ?:D).

  • A to da radę zmienić? na jedno mas? a jak z wtryskami?czytałem wczoraj że wtryski dobrze czyścić raz do roku u mechanika koszt ok.350zł. i sprawa z paliwem bo ponoć od tego się zapychają i zaśmiecaja ale gdzie tankować?:-( u Nas w Ojczyźnie jedynie ten She.. v-Power nitro + ?

  • w wiekszosci diesli sie da i czesto ludzie to robia jak padnie dwumas - niby kultura pracy troche gorsza tzn. przenosi wiecej wibracji na bude - ale za to spokoj sprzeglem. Co do pompowtryskow to kula u nogi jezeli chodzi o te silniki, niestety sa wrazliwe na paliwo. Tankowac mozna na kazdej markowej stacji, a to ze takie a nie inne paliwo mamy w naszym ukochanym kraju to juz inna sprawa, wyczyscic zregenerowac i smigac dalej (moze jakis srodek do czyszczenia wtryskow do diesli da rade ? 😆 Ja do swojego benzyniaka raz na jakis czas leje STP do czyszczenia wtryskow lub ukladu paliwowego i wtryski dzialaja ciszej (gdy w zbiorniku mam wlany srodek) czy je czysci nie wiem bo nie mam ogolnie z nimi problemu - wlewam tak "proforma".

  • Ja mam spokój ale pytam z ciekawości na co mam być przygotowany. Mam nadzieję że będzie chodzić jak należy:-) ja dbam o autko i mam nadzieję że się tym samym odwdzięczy;-)

  • Witam. Jarzmo kupiłem za 120zł nowe z Lucasa:-) już wymienione. A mam teraz takie pytanko gdyż bylem wymieniać Olej w silniku miałem Castrola Magnatec 5W40 a mechanik mi wlał 5W30 czy dobrze zrobił? bo trapie się nad tym i sam nie wiem?

  • Dobrze zrobił zakładając że wyczyścił miskę olejową z poprzedniego oleju. W zimie będzie ci lepiej zapalała 🙂 <!-- s:) -->
    Co do paliwa to można nalać jeden bak pełny nitro + i zobaczyć bo sam jestem ostrożny do stosowania środków do wtrysków. Ja wiem tyle że wtryski się regeneruje, a jaki jest koszt to nie wiem.
    czytałem na Skodahome.cz że koleś wymieniał turbo w tsi i robił przegląd i za to wszystko zapłacił około 40000 koron czeskich czyli jakieś 6400 zł.

    Proszę podaj mi adres tego dużego sklepu Skody w Karvinie na pw.

  • Hej. Ale następny olej jaki leje to będzie CASTROL 5W40 4L Edge Turbo Diesel to specjalny jest do pompowtryskiwaczy. Co do pompowtryskiwaczy to regeneracja 1szt. ok 500zł. Turbina od 800 do 1 tys. ps. nie mam jeszcze namiaru na Karvinę bo narazie nie trzeba mi. A co Ci trzeba ?

  • Hejka 🙂 <!-- s:) -->

    Ja zbieram sklepy w kwietniu mam przegląd większy i muszę zrobić rozeznanie co i gdzie i ile kosztuje. Dlatego prosiłem o namiar 🙂 .
    Postaraj się załatwić namiar na Karvinę , prosze 🙂 .

  • Ok do tego czasu dam znać ale mam juz parę sklepow z dobrymi cenami jak by co to pisz napewno odpiszę np. Bylo trzeba mi jarzmo u mnie w hurtowni w Cieszynie 350zł a znalazłem nowe z Lucasa za 120zł z przesylka:-D więc jak co daj znać. Pozdro.

  • Ok , stoi 🆗 <!-- s🆗 --> . Jak coś to napiszę Ci pw (wiadomość prywatną)