Witaj na forum Fabia Club Polska

Zamarznięta odma Fabia 2001 1.4 16V AUA

Temat utworzony · 32 Posty · 16184 Wyświetlenia
  • Dodam jeszcze że do swojej Fabki wlewam Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 C3, VW 502.00, 505.00, 505.01

  • zacznę najpierw od wyczyszczenia odmy, tylko niestety nie mam gdzie i obecnie jak dojechać, więc muszę się jutro położyć pod chmurą na tym zimnie i jakoś ją odkręcić.
    Zresztą tą zimę przejeżdżę a na przyszły rok się zobaczy 🙂 <!-- s:) -->

  • W BXW od kwietnia 2009 montowane jest podgrzewanie separatora oleju.
    M.

  • [quote="michal33686"]Dodam jeszcze że do swojej Fabki wlewam Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 C3, VW 502.00, 505.00, 505.01[/quote]

    Czekaj, czekaj, do benzyniaka wlewasz olej do Diesla? 😄 <!-- s:D -->

  • Już wyjaśniam swoją olejową filozofię 😉 <!-- s;) -->

    To olej do Diesla VW 505.01, VW 505.00 i do benzyny VW 502.00 , ponieważ posiada normę 505.01 posiada wiec dodatki przeciw zatarciowe do pompowtrysków 😉 , a to na pewno nie zaszkodzi... .
    HTHS na poziomie 3,8 mPas , temperatura płyniecia -48 ( Mobil 1 0w-40 ma -45 )
    Podsumowując to olej Castrola opracowany dla maksymalnej ochrony silnika.
    M.

  • Panowie, a jak się ma sprawa z silnikiem 1.4 AUB?
    trzeba pilnować odmy?

  • Odpowiedz na swoje pytanie masz tutaj 😉 <!-- s;) -->

    [quote="michal33686"] W BXW od kwietnia 2009 montowane jest podgrzewanie separatora oleju.
    M.[/quote]

  • ale ja mam z 2000r silnik

  • Musisz wiec uważać , zmiany zostały wprowadzone dopiero w kwietniu 2009 roku w silnikach BXW.
    Wcześniejsze 1,4 16V, nie posiadały dodatkowego podgrzewania i górnej odmy.
    M.

  • w lecie coś wymyślę ale tu nie mam mrozów, najwyżej -2 stopnie, jak wrócę do PL to zaintersuje się tym. Jednak wymienię olej na taki jaki trzeba i zrobię dodatkową odmę.

  • sezon zimowy się zbliża a ja już 3 raz odmę czyściłem dzisiaj 😕 <!-- s:/ --> praktycznie raz na 1,5 miesiąca udaję się do garażu i czyszczę to badziewie ;/ dzisiaj tylko odkręciłem odmę i na twarz wylała mi się z niej woda;/ więc miałem szczęście że nie było mrozów i nie zamarzła franca. Już zaczyna się poranne spr. przed pracą (podnoszenie maski i sprawdzanie czy z odmy leci powietrze ;/) znalazłem używane odmy z podgrzewaczem na allegro ale kurde nie wiem dokładnie jaka będzie pasowała do mnie i czy jest sens się w to bawić ;/. Dzisiaj zalałem olej Motul 8100 X-CESS 5W-40 może teraz będzie się mniej tej wody i masła gromadzić.

  • [quote="Super8"][quote="michal33686"]Dodam jeszcze że do swojej Fabki wlewam Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 C3, VW 502.00, 505.00, 505.01[/quote]

    Czekaj, czekaj, do benzyniaka wlewasz olej do Diesla? 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    W przypadku silnika BXW norma oleju to 503.00 504.00 (http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/skoda-fabia/) którą akurat ten Castrol spełnia więc nie rozumiem Twojego zdziwnienia.Najważniejsze aby w przypadku dieseli spełniać wskazaną normę ze względu na zastosowane układy wtryskowe oraz bezpieczeństwa turbiny.Nie kierujemy się nazwą a OZNACZENIEM NORMY.