Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Listwy boczne

Temat utworzony · 33 Posty · 25405 Wyświetlenia
  • Chcialem sie poradzic w sprawie listw bocznych. Mianowicie chcialem je sobie pomalowac w kolor nadwozia, wie ktos moze czym to zrobic, jaki lakier czy sa takie w sprayu czy jak, jak dobrac kolor i wogole??
    Dzieki za rady

  • a nie lepiej sie ich pozbyc niz malowac ?

  • [quote="waku"]a nie lepiej sie ich pozbyc niz malowac ?[/quote]

    może i lepiej , jak byśmy żyli w normalnym kraju ale to polska i napewno drzwi by ci obili. 😎

  • No walsnie nie po to sie zdecydowalem na nie przy kupnie samochodu, zeby je teraz sciagac. Pozatym one ni sa przyklejane tylko mocowane na zatrzaskach chyba, i zosatly by dziurki, chyba.
    Co do malowania, to nie chcialbym placici lakiernikowi nie wiadomo ile kasy za robote jak roboty nie ma duzo. Myslalem ze zrobie to sam tanim kosztem

  • Nr lakieru masz naklejony na podłodze w bagażniku, na tabliczce, a raczej kartce z danymi.

  • No narazie zostawilem jak jest,, ale jak tylko bede cos lakierowal, to wtedy powiem zeby mi mazneli tez lusterka i listwy.

  • Wiem, z naklejki ju zkorzystalem, jednak o to mi chodzilo wtym watku.
    Raczej, o rady czy robic czy nie warto, a moze jakis inny sposob 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Dafi"]A ja mam takie pytanko
    Skoro monotwałeś listwy zeby nie obijac drzwi to po co chcesz malowac te listwy
    Kazde pukniecie to bedzie ryska i to czarna wiec bedzie sie rzucala w oczy odrazu
    ja mam pomalowane listwy przy zderzakach a bocznych nie mam, wiec jesli przy zderzakach tez masz czarne to bym nie polecal malowania przy drzwiach
    Pozdro 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    W wielu wersjach fabii listwy te sa standardowo montowane. W mojej nie ma (wersja choice) i mam problem z glowy.
    Wogole to sie dziwie tym listwom - czy obije sobie listwe czy blache to zawsze bedzie brzydko wygladalo i troche oszpeci :? takie jest moje zdanie. Wiadomo - troche bardziej szkoda lakieru, ale przeciez mozna to delikatnie zatuszowac, a na listwie slad pozostanie.

  • Ja mam listwy od początku bo w tej wersji były w standarcie i [b]Zygus [/b] chyba też ma od początku. Powiem tak znając chamstwo i brak uwagi uwagi szczególnie osób które posiadają auta o niskiej wartości to im nie zależy otwiera i łups. Mi tak zrobiła babka w wszystkich świętych na szczęście w poprzednim autku - brak listew, a jak się darła, kłuciła, że ona takich obić to ma pełno i to jest normalne. Zakończyłem sprawę policją i taniej by wyszło jej się ze mną dogadać, ale cóż jak miała buzię jak wrota. Odpukać jeszcze nie mam poobijanych drzwi i to dzięki listwom, a na listwach nic nie znać 🙂 <!-- s:) --> .

  • Ja tez mam listwy i nie zamierzam sie ich pozbywac z przyczyn wyzej wymienionych :lol: <!-- s:lol: -->

  • Ja rozwiazalem ten problem inaczej 🙂 mam czarny lakier i listwy sa tak jakby w kolorze nadwozia 😛 😛 😎 :lol: <!-- s:lol: -->

  • [quote="qavel"][quote="Wojtas"]Ja rozwiazalem ten problem inaczej 🙂 mam czarny lakier i listwy sa tak jakby w kolorze nadwozia 😛 😛 😎 :lol: <!-- s:lol: -->[/quote]
    To chyba już lepiej zerwac listwy albo je malowac co jakis czas niz walnac cale auto na czarno. 🙂 [/quote]

    czarna perelke mialem od nowosci 😛

  • [quote="Dafi"]A ja mam takie pytanko
    Skoro monotwałeś listwy zeby nie obijac drzwi to po co chcesz malowac te listwy
    Kazde pukniecie to bedzie ryska i to czarna wiec bedzie sie rzucala w oczy odrazu
    ja mam pomalowane listwy przy zderzakach a bocznych nie mam, wiec jesli przy zderzakach tez masz czarne to bym nie polecal malowania przy drzwiach
    Pozdro 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    W gre wchodzilo malowanie wszytskich listew, rowniez tych w zderzakach.
    Dalem sobie spokoj jak zawsze, ze wzgledow finansowych.
    😞

  • [quote="MirekS"]Ja mam listwy od początku bo w tej wersji były w standarcie i [b]Zygus [/b] chyba też ma od początku. Powiem tak znając chamstwo i brak uwagi uwagi szczególnie osób które posiadają auta o niskiej wartości to im nie zależy otwiera i łups. Mi tak zrobiła babka w wszystkich świętych na szczęście w poprzednim autku - brak listew, a jak się darła, kłuciła, że ona takich obić to ma pełno i to jest normalne. Zakończyłem sprawę policją [b]i taniej by wyszło jej się ze mną dogadać[/b], ale cóż jak miała buzię jak wrota. Odpukać jeszcze nie mam poobijanych drzwi i to dzięki listwom, a na listwach nic nie znać 🙂 <!-- s:) --> .[/quote]

    Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy kupnie listw? Ew. zamienników, o ile są? Pytam z ciekawości, na przyszłość (odpukać!!).

    Pzdr

  • [quote="Luku"]Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy kupnie listw?[/quote]
    Jak kupowałem do swojej fabii to płaciłem za orginały 98 zł. Ale cztery lata temu i w sklepie z częściami do skody a nie w aso. Zakładałem sam. W serwisie krzyknęli coś około 150 zeta dokładnie nie pamiętam. Co do zamienników to pewnie są.... bo są chyba do wszystkiego 😛 ale gdzie i za ile to nie wiem. 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="koko"][quote="Luku"]Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy kupnie listw?[/quote]
    Jak kupowałem do swojej fabii to płaciłem za orginały 98 zł. Ale cztery lata temu i w sklepie z częściami do skody a nie w aso. Zakładałem sam. W serwisie krzyknęli coś około [b]150 zeta [/b]dokładnie nie pamiętam. Co do zamienników to pewnie są.... bo są chyba do wszystkiego 😛 ale gdzie i za ile to nie wiem. 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    To i tak nieźle... W salonie Renaulta za listwę lewą przednią do Clio [b]'96[/b] 3-drzwiowego zawołali... uwaga... 250 zł.

  • szukaj na allegro, zamienniki były po ok 40-50zł chyba. Nówki w salonie coś koło 100zł

  • Można założyć listy boczne i po malować w kolorze nadwozia?
    Bo nie miałem takich i do tej pory mam niespodziankę z hipermarketu
    Myślę tez nad pomalowanie też tych co wymieniał Zygus na początku tematu

  • Ja kupowalem zamienniki na allegro nieco szersze niz oryginaly - ladnie pasuja z guma na zderzakach. Dobrze dopasowane z dyskretnym napisem z tylu "fabia" 🙂 <!-- s:) --> Sam zakladalem i autko wyglada lepiej niz bez. Placilem za nie cos kolo 50zl. Polecam.

  • Może trochę odkopię, ale nie będę zakładał nowego tematu. Chciałem zapytać, czy ktoś z was zakładał listwy od Golfa do Fabii? Widziałem na briskoda, że ktoś założył sobie te listwy pomalowane w kolorze nadwozia, ale zdjęcie było słabe i nie widać dokładnie jak to wygląda. Napisał jedynie, że tylną listewke trzeba troche skrócić, montuje się je na taśmę. Z daleka wyglądało ciekawie, ale chciałbym zobaczyć to z bliska.